Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
75 postów 289 komentarzy

obieranie cebuli - do łez

Zygmunt Korus - od 1982 były dziennikarz, w PRL opozycjonista represjonowany, odznaczony przez Ś.p. PREZYDENTA z polecenia Ś.p. PREZESA IPN.

CZARNY KORPUS KRÓLA (2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmagania JJ v LC. Pamiętam z podstawówki takie odkrycie i zawołanie, gdy kartkowaliśmy na lekcji historii Poczet Królów Polskich Jana Matejki: Leszek Czarny to był blondyn!

 Czy król LC Corp, Leszek Czarnecki, którego nienaganny korpus zdobi frak i muszka, ma dwa oblicza?

 

Żeby wprowadzić w istotę przekrętu, którego ofiarą padła rodzina Jączków, przypomnijmy najważniejsze fakty opisane w poprzednim numerze. Dobrze zrekapitulował to specjalista,prezes stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek",Jerzy Bilewicz:

"Oszustwo finansowe polegało na tym, że Leszek Czarnecki, chcąc sprzedać swoje akcje LC Corp S.A. na GPW w Warszawie po jak najwyższym kursie, wykorzystał Getin Bank S.A., którego jest właścicielem (większościowym akcjonariuszem) do udzielenia klientom tego banku kredytów w sposób sprzeczny z Ustawą Prawo Bankowe, co jest przestępstwem –by sztucznie wygenerować popyt, następnie dokonać redukcji kupna sprzedanych przez niego akcji i w konsekwencji podnieść cenę sprzedaży akcji LC Corp S.A. (osiągnięto w ten sposób maksymalną cenę 6,50 PLN za sztukę).

Istotny w tej sprawie jest fakt, że klienci (kredytobiorcy) zostali wprowadzeni w błąd przez przedstawicieli Getin Banku S.A. i przedstawicieli Domu Maklerskiego IDM S.A., co do rzeczywistej wartości ceny emisyjnej, po której mieli nabyć akcje LC Corp S.A. Dezinformacja polegała na tym, że w momencie podpisywania umowy kredytowej, kredytobiorcy nie znali ceny emisyjnej akcji LC Corp S.A. W Getin Banku S.A., w Domu Maklerskim IDM S.A. i w mediach podawano informacje że będzie to cena nieco ponad 5 PLN za akcję LC Corp S.A., /cytat/„(…) Oznacza to, że przy tym poziomie wpływów i maksymalnej liczbie oferowanych papierów cena emisyjna wynosiłaby nieco ponad 5 złotych za walor (…)”. /Gazeta Parkiet, z dnia 9-10 czerwca 2007 r., w artykule „Czy LC Corp powtórzy niedawny sukces Noble Banku”/."


 

Zygmunt Korus: Od jak dawna był Pan inwestorem giełdowym? Czy może Pan opowiedzieć w jaki sposób dokonywał wyboru ofert i w jakiej skali się angażował?

Jan Jączek: Odwielu lat byłem inwestorem giełdowym. Wyboru ofert dokonywałem na podstawie analizy spółek oraz doradztwa pracowników banku i biur maklerskich.

Kto i w jaki sposób namawiał Pana do zakupu akcji o nazwie noszącej inicjały emitenta, LC Corp?

Do zakupu akcji LC Corp namawiali klientów (w tym mnie) pracownicy Getin Banku SA i Domu Maklerskiego IDM, świadomie i celowo ukrywając przed zainteresowanymi powyżej opisany przestępczy proceder. Są zeznania złożone przed Sądem przez czterech świadków – oszukanych, pokrzywdzonych w tych samych okolicznościach co ja.

Wydzwaniano do mnie wielokrotnie, ponieważ we wszystkich sprawach, także gdy chodziło o stan konta mojej matki, Michaliny Jączek, występowałem jako jej pełnomocnik prawny. Usilnie namawiano nas na tę transakcję. Uległem po rozmowie z Katarzyną Płaczek, dyrektor katowickiego Domu Maklerskiego IDM SA, która przekonywała mnie, że to przyniesie krociowe zyski. Proponowano nam nawet 40 mln kredytu. Zdecydowałem się na połowę tej kwoty. W kupno akcji zaangażowałem głównie oszczędności życia mojej mamy w wysokości ponad 326 tys. zł.


 

Jak to bylo z tym ograniczeniem puli przydziałowej obiecywanych akcji? Jak się wydaje była to wyrafinowana zagrywka, by pożyczkobiorcę złapać nie w słopiec, ale w zamaskowaną, acz intratną pułapkę...

Redukcja zapisów na akcje wyniosła aż 98,12 proc. Oznaczało to ich trudnodostępność – że na każdy 1 tys. zamówionych walorów LC Corp można było dostać tylko 18 sztuk. Popyt był 50 razy większy, drobni inwestorzy chcieli kupić za gigantyczną sumę 11,3 mld zł. W efekcie tej redukcji przyznano nam akcje za zgromadzone środki własne i dodatkowo za pożyczkę ponad 99 tys. zł. Mięsięczna rata, 800 zł, jaką mieliśmy z mamą płacić, była wtedy do wyobrażenia sobie, do wytrzymania...


 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cytat z artykułu Jerzego Bielewicza pt. "Obywatel pokrzywdzony przez organa państwa":

"Warto zauważyć, że gdyby redukcja zleceń kupna wyniosła 50 procent, zamiast 98,12 procent, to większość kredytobiorców otrzymałaby wielomilionowe pożyczki, przekraczające ich zdolność kredytową. W sytuacji matki Jana Jączka byłby to kredyt 10 milionów PLN, absolutnie niemożliwy do spłaty z renty w kwocie około 1700 PLN. Zakładając nawet wyższą stopę redukcji, np. około 80 procent, sytuacja kredytobiorców również w sposób istotny przekroczyłaby ich zdolność kredytową, w sytuacji Michaliny Jączek byłby to kredyt 4 miliony PLN.

Potem wartość akcji zaczęła gwałtownie spadać. Jan Jączek przez 1,5 roku płacił odsetki od kredytu udzielonego w kwocie 99 tysięcy złotych. Zapłacił w sumie ponad 13 tysięcy odsetek. Po półtora roku Getin Bank, za pośrednictwem IDM, zbył akcje Jączków – rzekomo by spłacić kredyt. Akcje zostały sprzedane po najniższej cenie – 59 groszy za walor. Za wszystko uzyskano 34 tysiące złotych. Pieniądze zostały przejęte przez Getin Bank na pokrycie kredytu, do spłacenia pozostało jeszcze ponad 85 tysięcy złotych, a z oszczędności nie pozostało nic."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Dlaczego nie sprzedał Pan od razu akcji LC Corp, gdy okazało się, że ich zakup był niekorzystny?

Pracownicy z Getin Banku SA i Domu Maklerskiego doradzali klientom, że jest to tylko chwilowe załamanie na rynku, akcji nie należy sprzedawać, a wręcz przeciwnie – należy ich dokupić, ponieważ są niedowartościowane.


 

Jaki był los waszych papierów LC Corp?

Bank je przejął i sprzedał po 59 groszy. Nieoficjalnie wiem, że akcje kupowali ludzie powiązani kapitałowo z Leszkiem Czarneckim.Ja nie sprzedałem akcji, ponieważ wierzyłem w zapewnienia pracowników instytucji zaufania publicznego, którzy okazali się wynajętymi oszustami.


 

Ma Pan na to jakieś dowody?

Faktem bezspornym jest, że Getin Bank SA w czerwcu 2007 roku udzielił klientom fikcyjnych i „pustych” kredytów w kwocie około 10 miliardów PLN na zakup akcji LC Corp SA, co stwierdziła 20 grudnia 2007 roku komisja z Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego w protokole kontroli przeprowadzonym w Getin Banku SA w Katowicach. W związku z powyższym Getin Bank SA, udzielając Michalinie Jączek promesy na 20 milionów PLN kredytu na zakup akcji LC Corp SA, złamał szereg przepisów prawa.


 

Mogłby je Pan przytoczyć?

Oczywiście. Cytuję ustalenia GINB:

"Proces kredytowania tych akcji oceniono jako mało ostrożnościowy i budzący wątpliwości na tle obowiązujących przepisów prawa.

Uwagi budziły w szczególności:

obowiązujące zasady wyliczania zdolności kredytowej, niezgodne z postanowieniami art. 70 ust. 1 ustawy Prawo bankowe,

przejściowa zmiana wewnętrznych limitów koncentracji wierzytelności w okresie kredytowania zakupu akcji,

naruszenie przez Bank postanowień art. 79a ust. 4 pkt 1 ustawy Prawo bankowe,

brak środków pieniężnych na finansowanie przez Bank akcji kredytowej, związanej z udzieleniem kredytów na zakup akcji LC Corp,

przejściowe obniżenie współczynnika wypłacalności poniżej normy ostrożnościowej, określonej przepisami art. 128 ust 1 pkt 3 ustawy Prawo bankowe (...),

"Wątpliwości inspekcji budzi prawidłowość działania Banku przy udzieleniu w czerwcu 2007 r. kredytów na zakup akcji firmy LC Corp. SA i uzyskania z tego tytułu dochodu. Dla potrzeb inspekcji oszacowano, że w okresie od uruchomienia kredytów do dnia debiutu spółki na GPW, Bank osiągnął przychody od kredytobiorców w łącznej wartości 23 436 tys. zł (...)"./2


 

Z sieci:

"Ile stracił inwestor, który kupił akcje wykorzystując maksymalny dopuszczalny kredyt? Przy środkach własnych w wysokości 50 tys. zł ( to minimalna kwota by go uzyskać) prowizja wynosiła 4950 zł. Oprocentowanie pożyczki to około 6700 zł. Doliczając inne opłaty (prowizja maklerska) inwestor, który rozpoczął dzień inauguracji na giełdzie od sprzedaży praw do akcji po kursie z otwarcia, równym cenie sprzedaży (6,50 zł za papier), stracił 25%. A w trakcie sesji kurs obniżył się nawet do 6,10 zł. To oznacza, że strata liczona do środków własnych, przy sprzedaży po takim kursie, sięgnęła 35%."

(//www.bankier.pl/wiadomosc/Inwestorzy-licza-straty-z-kredytu-na-akcje-LC-Corp-1605497.html)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

W nawiązaniu do powyższej treści udzielenie kredytu klientom, w sytuacji gdy bank nie miał środków pieniężnych na finansowanie akcji LC Corp, jest przestępstwem.

Te fakty są bezpośrednio ze sobą powiązane, ponieważ większościowym akcjonariuszem spółek Getin Banku SA (obecnie Getin Noble Banku SA) i LC Corp SA,był i jest Leszek Czarnecki.


 

Pana zdaniem to jest naganne?

Dnia 24 lipca 2013 r. na proteście przed Getin Bankiem SA w Warszawie pan Ryszard Opara (właściciel portalu NowyEkran.net) publicznie stwierdził, iż takie działanie np. w Australii, gdzie mieszkał, jest przestępstwem i za to idzie się do więzienia. Dodać należy, że Bernard Madoff – amerykański finansista – 11 grudnia 2008 roku został aresztowany przez FBI, a29 czerwca 2009 roku skazany na 150 lat więzienia, za podobne nadużycia i oszustwa finansowe. Natomiast w Polsce Leszek Czarnecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Noble Banku SA, który ograbił klientów na kwotę 689 milionów PLN, a jego spółka LC Corp SA na kwotę 370 milionów PLN, kreowany jest przez media na człowieka sukcesu oraz filantropa.


 

Podaje Pan bulwersujące liczby i sumy. Rozumiem, że są to kwoty szacunkowe? Proszę powiedzieć prostym językiem sposób ich wyliczenia, a także, jeśli Pan potrafi, źródło(a) tych danych. 

Rozumiem, że liczby i sumy dla wielu obywateli mogą wydawać się bulwersujące. Ale wynikają one z następujących dokumentów urzędowych:

A. Protokołu z inspekcji przeprowadzonej w Getin Banku SA w Katowicach przez Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego, z datą 20 grudnia 2007 roku. W tym miejscu muszę podkreślić, że ten istotny dokument urzędowy,liczący 120 stron, władze prokuratorskie i sądowniczebezprawnie przede mną ukrywałydo dnia 18 stycznia 2013 roku.

B. Prospektu Emisyjnego spółki LC Corp SA.


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Właścicielem (większościowym akcjonariuszem) Getin Banku S.A. jest Leszek Czarnecki, który w tym czasie sprzedawał swoje akcje LC Corp S.A., udzielając na ten cel kredytów z jego banku w kwocie minimalnej od 4 950 000,00 PLN do 40 000 000,00 PLN, by sztucznie wywołać ogromną przewagę popytu do ilości akcji LC Corp S.A. oferowanej do sprzedaży.Dodać należy, że Getin Bank S.A. za udzielenie klientom „kredytów na papierze” osiągnął bezprawnie wielomilionowe korzyści finansowe, w tym od Michaliny Jączek potrącił na swoją rzecz kwotę około 49 tysięcy PLN."(Jerzy Bielewicz, specjalista finansowy)

Wyliczenie internautów:

"Przedstawiciele Getin Banku nie chcieli ujawnić, ilu kredytów udzielili, ani ile zarobili na tej operacji. Pokusiliśmy się więc sami o wyliczenia. Za same prowizje przygotowawcze klienci IDM zapłacili ponad 10 mln zł. Jednak to nie wszystko. Inwestorzy muszą też zapłacić odsetki. Oprocentowanie nie było wysokie – 6,4 proc. w skali roku. Ale przy kredytach na sumę 10 mld zł daje to łącznie co najmniej 12 mln zł.+ zysk na akcjach dla LC Corp. ŁADNIE."(Krzysztof Grzelak)


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Mówił Pan, że Pańska mama, kombatantka, doznawała różnych nieprzyjemności ze strony władz po złożeniu przez Pana zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa, dokonanego przez pracowników Getin Banku i Biura Maklerskiego IDM SA. Na czym te szykany polegały?

Moją mamę, Michalinę Jączek, nachodzili często funkcjonariusze Policji, pod pretekstem przeprowadzania czynności procesowych. Oni też, na polecenie skorumpowanych prokuratorów, znęcali się nad nią psychicznie, zadając jej ogromne cierpienie, ból psychiczny oraz powodując u niej silny stres. Polegało to na tym, żefunkcjonariusze Policji wielokrotnie sugerowali mojej mamie, że jeżeli dalej będę domagał się zwrotu pieniędzy, to skończę jak mój brat.Onatraktowała te groźby bardzo poważnie i ogromnie z tego powodu cierpiała. Należy podkreślić, że mój brat Ryszard Jączek został bestialsko zamordowany, a skorumpowani funkcjonariusze Policji i prokuratorzy DO DZIŚ bezprawnie chronią zabójców. Szczegółowe zeznania w prokuraturze na temat znęcania psychicznego nad moją mamą przez funkcjonariuszy publicznych i doprowadzenia Jej do udaru mózgu i śmierci, złożył Pan Tadeusz Pruszyński (dziewięć stron formatu A4). Dodać należy, że Pan Tadeusz Pruszyński, przed śmiercią mojej mamy, był ze mną w Jej mieszkaniu około 20 razy i szczegółowo opisał cierpienie i gehennę. Podkreślam, że w tej sprawie asesor Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śląskich, Krzysztof Jarzyna, odmówił przesłuchania pana Zygmunta Miernika i innych świadków oraz bezprawnie umorzył śledztwo.

Czy sugeruje Pan, że morderstwo brata miało związek z aferą?

Nigdy tak nie mówiłem, ponieważ morderstwo mojego brata Ryszarda nastąpiło przed aferą finansową Getin Banku SA. Natomiast faktem jest, iżfunkcjonariusze Policji nachodzili moją mamę Michalinę Jączek, jak ustaliłem, na polecenie skorumpowanych prokuratorów z Katowic.


 

Czy pana także usiłowano zastraszać, wyciszyć?

Istotny jest fakt, że po śmierci mamy kilkakrotnie kierowano wobec mnie groźby karalne. Ponadto z niewiadomych przyczyn odpadło mi koło w czasie jazdy samochodem i wybito mi dwukrotnie szybę w aucie, a sprawca, Wiesław Komorowski (którego personalia ustaliłem), próbował uderzyć mnie metalowym prętem. Dodać należy, że Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Roman Sugier, gdy złożyłem zawiadomienie o przestępstwie popełnionym na moją szkodę przez podległych jemu administracyjnie sędziów –zamiast uruchomić procedurę dyscyplinarną wobec sędziów, m.in. pana Szmidta –bezprawnie podjął przeciwko mnie działania represyjne, co szczegółowo opisała w Internecie redaktor Krystyna Górzyńska.


 

Czy czuje się Pan znów fizycznie zagrożony – teraz, w ostatnim czasie...? Obawia się jakiejś prowokacji?

Obecnie czuję się zagrożony, ponieważ Polska jest państwem oligarchiczno – mafijnym.Tak, obawiam się prowokacjize strony skorumpowanych funkcjonariuszy publicznych,bezprawnie chroniących interesy Leszka Czarneckiego, jak również ze strony jego "żołnierzy".


 

Czy ostre oceny "zaniechań" pod adresem sędziego Szmidta nie okażą się epitetami karalnymi, za które zostanie Pan skazany, by zamknąć Panu usta? Jak zamierza się Pan bronić?

Nie mam żadnych wątpliwości, że mafia prokuratorsko-sądowa, będąca na służbie Leszka Czarneckiego, będzie chciała zamknąć mi usta. Liczę na pomoc ludzi dobrej woli i rzetelnych oraz odważnych dziennikarzy, którzy upublicznią moją gehennę w walce z grupą skorumpowanych funkcjonariuszy publicznych. Jeżeli Polska byłaby demokratycznym państwem prawa, sędzia Waldemar Szmidt i jego poplecznik, Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Roman Sugier oraz inni, dawno zostaliby usunięci z tak nobilitowanego zawodu, ponieważ działają w zamkniętym układzie przestępczym./3


 

Pan jest przekonany, że walczy z układem...?

Reasumując powyższe, nawet na Ukrainie, w Rosji i na Białorusi ściga się aferzystów, natomiast w Polsce Leszek Czarnecki, który bezprawnie przejął kwotę 689 milionów PLN, występuje jako człowiek sukcesu i filantrop. Dlatego bardzo trafne są słowa wielu ludzi, że Polska jest obecnie państwem oligarchiczno – mafijnym, a przestrzeganie podstawowych praw człowieka jest jedynie na papierze.

Panie Redaktorze, dzisiaj mafia niszczy mnie, jutro pana, a pojutrze innych pokrzywdzonych. Dlatego apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w nagłośnieniu niniejszej sprawy – o budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

 •  

Panie Janie, i na koniec jeszcze jedno pytanie: czy pan przewiduje ugodę ijeśli takto w jakim wymiarze finansowym?

Domagam się tylko zwrotu podstawowych pieniędzy, moich i mamy oszczędności, jakie wpłaciłem w czerwcu 2007 roku do Getin Banku SA plus odsetki ustawowe od tej kwoty. Posiadam wiedzę, że Getin Bank SA podpisuje ugody z wieloma osobami pokrzywdzonymi, mam nadzieję, że postąpi tak również ze mną.


 

Niemniej zapytajmy publicznie:dlaczego organy ścigania i sądy nie starają się wyjaśnić powyższych zawiłości i z otwartą przyłbicą przekonać Jana Jączka, że nie ma racji?


 


 

Na giełdzie samochodowej (albo na bazarze) "żołnierze" bossa proponują plebsowi wygrywanie w trzy karty (albo w kości spod kubków). Lud podpuszcza w miarę elegancka kobieta, która kładzie na blacie coraz to wyższe banknoty i wygrywa. A inni? Naiwni?

Słychać gwizd. Moment i pudło staje się porzuconą płaską tekturą, a gracze rozpraszają się wśród gapiów. Zbliża się policyjny patrol, jakiś ograny gość woła, że został oszukany. Poproszę dowód osobisty – mówi funkcjonariusz. Czy to Pan zaśmiecił tutaj przejście? – wskazuje na walający się zgnieciony karton.

Czarny król LC uśmiecha się tylko zza przyciemnionej limuzyny, uruchamia silnik i powolutku opuszcza teren.


 


 

Poniżej materiały dowodowe i źródłowe oraz odnośniki do cytatów z prasy i sieci:


 

Przypisy:

1/Dowód: akta sprawy Sądu Okręgowego w Katowicach, sygn. akt IIC 718/12.

2/Dowód: protokół z inspekcji przeprowadzonej w Getin Banku SA w Katowicach,  przez komisję z Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego z datą 20 grudnia 2007 r.

3/Dowód: liczneakta spraw dotyczących pokrzywdzonych Michaliny Jączek i Jana Jączka znajdujących się w sądach oraz w gabinecie Prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

LINKI:

//wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-bielewicza/39592-protest-glodowy-obywateli-pokrzywdzonych-przez-organa-panstwa-sylwetki-uczestnikow-jan-jaczek

//rebeliantka.nowyekran.net/post/92617,gracz-roku-2007-leszek-czarnecki-i-minister-finansow-rp-kontra-inwestorzy-gieldowi

//3obieg.pl/prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena

//rebeliantka.nowyekran.net/post/95968,protest-jana-jaczka-pod-siedziba-getin-noble-bank-w-warszawie

//anitazawadzka.nowyekran.net/post/96239,jak-to-sie-zaczelo-jak-to-sie-skonczy

//wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4252034.html


 

KOMENTARZE

 • Wszyscy "won"
  Banda łajdaków i tyle. Wszyscy "won", mówił o sędziach, prokuratorach i innych funkcjonariuszach polskich, Pan Cejrowski w programie autorstwa redaktora Pospieszalskiego. I nie ma innej rady.
 • @Zygmunt Korus
  To co mnie bardzo mocno dziwi, to zdarzające się czasami komentarze, w których odpowiedzialnością za obecną sytuację obciąża się wyłącznie ofiary. Argumenty tego typu przybierają postać: dlaczego inwestował, gdy się nie zna na rynku kapitałowym, czemu "dawał pieniądze lichwiarzom", etc.

  To oczywiście okrutny punkt widzenia, zakładający że już wiosną w 2007 roku (rządził wtedy jeszcze PiS - sic!) obywatele powinni mieć całkowity brak zaufania do państwa, m.in. nie wierzyć w ogóle w instytucje nadzoru finansowego.

  Rzeczywiście nadzór finansowy w Polsce prawie w ogóle nie reaguje na nadużycia, ale sąd zwykli obywatele mogli to wiedzieć? Żadna partia tego nie mówiła!
 • Poprawka
  Powinno być: Skąd zwykli obywatele mogli to wiedzieć?
 • Taka prawda
  Pewnie się powtarzam, ale dodam, że głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest zdegenerowany tzw. wymiar sprawiedliwości w sposobie działania mający więcej wspólnego z oranizacją przestępczą zwaną mafią. Do kogo ma zwracać się pokrzywdzony obywatal jeśli instytucje powołane do ścigania przestępstw, są obsadzone postawionymi ponad prawem przestępcami z immunitetami.
 • @Rebeliantka 09:02:53
  Prawda jest dla Banków i instytucji nadzorujących system bankowy (KNF) - zwyczajnie nie ważna.
  Ważne są tylko pieniądze - i ten kto je ma, kontroluje.

  Oczywiście sprawa Pana Jączka to tylko jeden z tysięcy przykładów, działań instytucji finansowych - działań na niekorzyść zwykłych obywateli.

  Tego typu sprawy. oszustwa powinny być "ścigane z urzędu" - poprzez specjalne instytucje Państwa. Tymczasem, właśnie te instytucje zajmują się ochroną interesów banków - zupełnie odwrotnie niż to powinno być.

  Tego typu sprawy, zdarzają się być może w Afryce, są nie do pomyślenia w krajach cywilizowanych takich jak USA, Niemcy, Wlk Brytania, Australia

  Jestem jednak pewien, że niedługo to wszystko się zmieni. Ludzie prędzej czy później zrozumieją oszustwa i masowo powiedzą NIE; DOŚĆ !
  Każde oszustwo ma krótki żywot.

  Jeżeli chodzi o GetinBank - to jest coraz głośniej o rozmaitych aferach związanych z tą instytucją - i jestem przekonany, mam nadzieję, że niedługo przestanie ona istnieć.
 • @Rebeliantka 09:02:53
  "Polactwo", grillolubni, zwiekożujni, lemingi tak mają, że nie czują wokół siebie, co to jest otocze wolności? Jak sam nie wdepnął w g..., to ten obok, co ma kupę pod zelówką, frajer! A że dookola szambo, i wszyscy bez wyjątku ufajdani, tylko niektórzy już przywykli do smrodku... - cóż można z takim spolegliwym, gołębim społeczeństwem bez ikry, wywojować? Tupniesz - a wiekszość ogony pod kupry. Skundlali jesteśmy - 2% przekupisz - i masz taki "naród" w łapskach. Jączek sam muru głową nie przebije! Gdzie są jego dumni górnicy z PIASTA, których trzeba było omal zatapiać, żeby ich zlamać? Czy Sląsk nie ma górniczej braci, która z takim Wojownikiem na froncie, nie mogłaby wstrząsnąć tą zgangrenowaną konstrukcją mafino-rządową? Mając za rzecznika najpilniejszych zmian ustrojowych czlowieka jawnie wydudkanego przez "Odgórnych Specjalistów" , SWOJEGO nadsztygara, który, gdy np. w niedzielę byl sam jako dowódca pracującej kopalni, rządził ok. 14 tysiącami ludzi (odpowiadał za wszystko i wszystkich)! Który staje z otwartą przyłbicą naprzeciw cwaniaków, zdolnych wpuścić w maliny miliony łatwowiernych, zoobojętnialych, omal zadrzumionych, bo bezwolnych Polaków, którzy jakby zapomnieli, że trzeba o sobie pomyśleć z dużej litery.
 • szajka Czarneckiego ma przyzwolenie?
  Chciało by się wiele napisać w związku z wielokrotnymmi moimi obecnościamia w salach sądowych. Nie da się jednak jednym zdaniem opisać przekrętów tego banku i jego władcy, ma on bowiem przyzwolenie decydentów i to ich należy zapytać dokąd będą tacy mocni???
 • @Rebeliantka 09:02:53
  Za Rebeliantką i Helenką - wszyscy oszuści won
  Póki jest jeszcze dla was czas - won.
  Naród prawy nie będzie miał za wiele dla was cierpliwości.
  Prawo jest prawem dla wszystkich a nie dla wybrańców mających się za jedynie poprawnych.Kolejny raz mówię wam won!

  Panie Janku jest nas wielu, damy radę!!!
 • @Ryszard Opara 09:58:22
  To słuszna diagnoza. Rzeczywiście, nasz nadzór finansowy działa wbrew zasadom cywilizacji łacińskiej. To czysta turańszczyzna - trzymać tylko z silnymi i bogatymi.
 • @Zygmunt Korus 10:02:56
  Dumnym górnikom - zdaje się - liberalizm złamał kręgosłup. To niezwykle smutne.
 • @Ryszard Opara 09:58:22
  Jak wokół Getinu zrobi się gęsto, to zapewne w obawie o swoje oszczędności ludzie zaczną wycofywać wkłady, to zresztą już się dzieje i dobrze. Dlaczego jednak trzeba to dopiero wymuszać poprzez media, kiedy w końcu dobierzemy się do d...y bandzie skorumpowanych nierobów w togach?
 • @Ryszard Opara 09:58:22
  Panie Ryszardzie
  Pytanie czy instytucje zajmujące się ochroną banków robią to za darmo?
  jeżeli przeglądnie się akty normatywne , ustawy to zobaczy Pan jaką uprzywilejowaną pozycję mają banki w Polsce. Często bank pyta

  I CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ ? i kradnie dalej
 • @Rebeliantka 09:02:53
  Ja nie widzę i doświadczam rzetelności Wymiaru Sprawiedliwości. Mówię o nich ich językiem-to jedynie kolesie i rodzinne spółki pilnujące stołków i posadki dosyć sytej. Ten wymiar już dawno stracił wszelkie przywileje sprawiedliwości, tak jak mówi logo tej instytucji-opaska na oczach mówi sama za siebie. Dodam od siebie - mnie od blisko 12 lat ci urzędasy próbują wmówić, że estem ja i mój syn jedynie subiektywna a oni jedynie poprawni. Jest sprawca, jest pokrzywdzony a wg sądu i prokuratury jesteśmy tylko subiektywni. Gdzie my żyjemy? Kto daje tym urzędasom taki przywilej? Również na to odpowiem: dają taki przywilej PG, RPO Minister łącznie z całą ławą posłów i senatorów. Skąd takie moje zdanie? Ano stąd, iż rozmawiam z nimi i piszę z nimi a jako odpowiedź otrzymuję: oni niewiele bądź nic nie mogą... W takiej sytuacji ludzie reprezentujący Getin bank mogą "wiele"
  Panie Janku - wiary, zdrowia i wytrwania, jest nas wielu!
 • Kraść i je...ć nic się nie bać!!!
  Mało ludzi - pomimo tyranii totalitaryzmu - nie zdaje sobie sprawy z tego, że złodziejstwo banksterów, czynione obecnie w białych rękawiczkach pod pozorem konieczności emisji pieniędzy jako dług, a także urządzenia gospodarki liberalistycznej pod hasłami konkurencji i walki o rynki przy różnych wskaźnikach ryzyka, to legalny rabunek plus herezja, która nakazuje zgromadzić własność w rękach wąskiej grupy posiadaczy, dla której pracować będzie armia wygłodzonych proli zagrożonych nawet - przez sztucznie wywołane bezrobocie - utratą codziennej strawy i zmuszona do wyścigu szczurów.

  Liberalizm to bolszewizm w połowie drogi - napisał papież Leon XIII

  Skutkiem irracjonalnej ideologii wolności bez zasad, jaka obecnie zapanowała w Polsce i na świecie, to silni, uprzywilejowani, dopuszczeni do sitwy, a więc żyjący "jako bogowie" - poza sferą dobra i zła - mogą podejmować każde przestępcze działania aby osiągnąć cel totalnego zawiadywania prolami - poprzez procedury legalnego rabunku, niewolnictwa, manipulacji, terroru - za pomocą absurdalnej ideologii liberalnej, sprowadzonej do bezprawia prawa, antymoralności, a także antyekonomii, zakładającej, że ludzie nie są bytami solidarnymi, lecz są w stanie walki ze sobą i są poprzez swoją egzystencję tu i teraz oraz zwierzęcą naturę zmuszeni do bezwzględnego wyniszczania się na wzajem aby jak przysłowiowy rozbitek na oceanie utrzymywać się na powierzchni za pomocą takiej czy innej tratwy, jaką zdobył w czasie paniki gdy statek zaczął tonąć.

  ZAŁOŻENIA LIBERALIZMU SĄ ABSURDALNE, GDYŻ WYKLUCZAJĄ CZŁOWIEKA JAKO BYT SUBSTANCJALNY, KTÓRY ZOSTAŁ STWORZONY NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO PANA BOGA I PODDANY PRAWOM DEKALOGU.

  Liberalizm uznał, że jest ważniejszy od Pana Boga, a więc produkuje prawa przeciwne Dekalogowi i tworzy człowieka, który staje się wcielonym demonem egzystującym według zasady, że człowiek człowiekowi jest wilkiem. Ponadto liberalizm w imię rzekomej wolności i rzekomego szczęścia jednostki czy danej grypy usprawiedliwia wszystkie cierpienia, tragedie i nieszczęścia zadawane innym ludziom.

  Jest to aksjologiczny absurd, albowiem ludzie są wezwani przez Boga do życia w uczciwości, prawdzie i w miłości, a więc nie mogą wzajemnych relacji budować na oszustwach, kłamstwach, relatywizmach, etc.

  JEDNI DRUGIM BRZEMIONA NOŚCIE - Jezus Chrystus

  Reakcją na liberalizm musi być bezkompromisowy katolicyzm, który w swojej ofercie ma prawo, prawdę, sprawiedliwości i miłość, bez żadnego relatywizmu i bez uznaniowości. Liberalizm bowiem wprowadził do stosunków społecznych diabelski i subiektywizm, który nie tylko dziś zaprzecza realistycznej i solidarystycznej ekonomii chrześcijańskiej, ale także zaprzecza bytowi ludzkiemu, który pod wpływem nowych ideologii nawet zatraca swoją płeć, naturę i misję w życiu. W ten sposób poprzez zaatakowanie przez liberalizm wszystkich norm społecznych dochodzi do destrukcji społeczeństwa i człowieka, którym odbiera się tożsamość i cel w bytowaniu doczesnym i wiecznym.
  Zatem człowiek ma być wyłącznie zwierzęciem, które zasługiwać będzie na lepszy lub gorszy byt w zależności od uznania tego przez władców świata i sitw. Liberalizm i jego kolejne produkty ideologiczne zaprzeczając wszelkich normom katolickim i zasadom obowiązującym w cywilizacji łacińskiej, a także poprzez zniszczenia języka, nośnika konkretnych informacji - tworzy sobie nowy proletariat egzystujący w tzw. kulturze idiotów.
  DLATEGO SYSTEM LIBERALISTYCZNY BĘDĄCY ZAPRZECZENIEM CHRZEŚCIJAŃSTWA REWOLUCJONIZUJE WSZYSTKO ORAZ PRODUKUJE NA MASOWĄ SKALĘ DEWIACJE I DEWIANTÓW W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA.

  Warto więc zastanowić się również nad tym w kontekście konstatacji, że obecne idiotyzmy w prawie i w ekonomii to po prostu gedenryzm w praktyce stosowany w relacjach gospodarczych i w stosunkach prawnych. System bowiem, na przykładzie pana Jana Jączka i szajki Czarneckiego ukazuje, że we współczesnej Polsce, jak powieściach G. Orwella - "kłamstwo staje prawdą" a złodziejstwo i oszustwo staje się profesjonalizmem i uczciwością w relacji do ryzyka.

  SYSTEM OBIERA RELACJOM MIĘDZYLUDZKIM MIŁOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, PRAWDĘ, SPRAWIEDLIWOŚĆ I WSZYSTKO PODDAJE BEZCZELNEMU SUBIEKTYWIZMOWI I RELATYWIZMOWI.
  http://pl.gloria.tv/?media=438477
  Ks. prof. Dariusz Oko Ideologia Gender - kolejny podstęp szatana

  Ks. prof. A. Zwoliński - Cena nadziei
  http://pl.gloria.tv/?media=491391

  WNIOSKI

  Stanisław Michalkiewicz już dawno w swojej publicystyce wskazuje na to, że Polską rządzi ukryta władza, tzw. razwiedka, a więc w tym systemie wszelkie premiery, prezydenty, posły, senatorowie, prokuratorzy, sędziowie oraz wszelkie policje, to tylko "zasrańcy wystrugani z banana, którzy nic nie mogą".
  Krajem po prostu rządzi kłamstwo, przemoc i oszustwo opakowane nierzadko ślicznie i przewrotnie, gdyż pod rządami ideologii zawsze ukrywają się cele grup interesów.

  Niestety zawsze potrzeba czasu aby pojąć zamiary diabła i jego szajki, bo przecież sam Jezus powiedział, że PO OWOCACH ICH POZNACIE.
  W końcu nie powinno nas to dziwić, to jak przewrotnie działa NOMENKLATURA, albowiem jak podaje Biblia, to "sam szatan podaje się za anioła światłości a jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość".
  ZATEM POWINNIŚMY ZGODNIE Z ZALECENIAMI APOSTOŁÓW NIE WIERZYC KAŻDEMU DUCHOWI, ALE BACZYĆ SKĄD ON PRZYCHODZI, ABY NIE KOSZTOWAĆ OWOCÓW ZE ZŁEGO DRZEWA.

  Niestety po komunizmie płacimy frycowe z powodu antyedukacji i ateizacji społeczeństwa, które odpadłszy w znacznej mierze od Ducha św. uległo zdiableniu i ogłupieniu.
  Ludzie, którzy ulegli popędom i duchom zwodzenia są niezdolni do sprzeciwu wobec Struktur Zła i dyktaturze IDEOLOGII.
  Dlatego musimy oczyszczać ducha i mądrzeć w tyglu walki, albowiem póki nie zmądrzejemy, to figuranci mafii pokroju Czarneckiego będą puszczać nas z torbami, albo zupełnie gołych i wesołych.

  JAKIE SĄ OWOCE ANTYEKONOMII W POLSCE

  POZBAWIĆ PRACY I ŚRODKÓW UTRZYMANIA – KAGANOWICZE XXI W.

  Dramatyczna sytuacja na runku pracy cz. I (TV Trwam)
  prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dramatyczna-sytuacja-na-runku-pracy-cz-i-tv-trwam/
  Dramatyczna sytuacja na runku pracy cz. II(TV Trwam)
  prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dramatyczna-sytuacja-na-runku-pracy-cz-ii/
  Trzy powody, dla których nie możesz znaleźć pracy
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jZROjPSVECI
  Dlaczego w Polsce nie ma pracy?
  http://imetro.nowyekran.net/post/92219,dlaczego-w-polsce-nie-ma-pracy
  Skąd wzięło się bezrobocie?
  http://zbigniewlipinski.nowyekran.net/post/93159,skad-wzielo-sie-bezrobocie
  Skazani na nędzę prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/93343,skazani-na-nedze  ZAPROJEKTOWANO POLAKOM ŻYCIE NA ŚMIETKU I NIEWYJAŚNIONE SAMOBÓJSTWA

  Zbieraczek puszek, mieszkańcy śmietników, padlinojady!!!
  http://konfederata.nowyekran.net/post/91682,z-zycia-zbieracza-puszek
  Rodzina bł. ks. Popiełuszki nadal jest zastraszana i mordowana
  http://czeczetkowicz.nowyekran.net/post/93286,rodzina-ksiedza-jerzego-popioluszki-nadal-zastraszana-i-mordowana
  ŁĄCZNICZKA DANUSIA – już tylko za tę jedną sprawę należałoby odwołać HGW
  http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/05/30/laczniczka-danusia-juz-tylko-za-te-jedna-sprawe-nalezaloby-odwolac-hgw/
  Robą z nas białych murzynów w środku Europy!!!
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u_b05LnqMEM


  „Masoneria to autostrada do piekła. Ze względu na swoje dwie główne doktryny – liberalizmu i okultyzmu godzi ona wprost w najważniejsze przykazanie: kochać Boga ponad wszystko. Kiedy zaś już nie pełnimy swoich powinności wobec Boga przestajemy też spełniać swoje powinności wobec bliźniego. Masoneria prowadzi ludzi do złamania wszystkich przykazań dekalogu”.
  „Wolnomularstwo chce zniszczyć państwa narodowe. Chce wytworzyć jedno państwo światowe, dla którego europejskie federalne państwo jest tylko formą wstępną, przejściową. Polska i Słowacja mają przekształcić się w mało znaczące administracyjne jednostki tego organizmu, o których będzie się stanowić poza ich terytorium”/ dr. Peter Bielik/


  Ks. Prałat Robert Mader – “Jestem katolikiem”
  http://krzysztof.cierpisz.googlepages.com/jestemkatolikiem


  „Grzechy królów są nieszczęściem ludów. Błędy rządów plagami narodów”. Ks. Prałat Robert Mader

  „Nikt nie jest dobrym prócz tych co nienawidzą zła” (Tertulian)

  „Nikt nie kocha Boga prócz ten, kto walczy ze złem” Ks. Prałat Robert Mader

  „Nie wierzcie każdemu duchowi, lecz wpierw doświadczcie, czy jest z Boga, gdyż dużo fałszywych proroków w świat poszło” (1, J4, 1)

  „Trzy są kategorie ludzi stojących wobec przemocy państwowej; pierwsza to rewolucjoniści, druga to tchórze i niewolnicy, trzecia to święci i męczennicy.
  Do pierwszej należą dziś socjaliści, do drugiej pospólstwo, a do trzeciej bracia duchowi dawnych świętych”. Ks. Prałat Robert Mader

  „Wszystko postradał i mam sobie za gnój, aby Chrystusa pozyskał” (Filip 3, 8)

  „Ten tylko ma prawo rozstrzygać, kto wie gdzie jest prawda i prawo” Ks. Prałat Robert Mader

  „Lud jest ciemny” Ks. Prałat Robert Mader

  „Dzisiejsza wybujała demokracja sprzeciwia się rozumowi i bezpieczeństwu państwa, gdyż wbrew rozumowi ślepy wskazuje drogę, a głupi przywłaszcza sobie prawo rządzenia”. Ks. Prałat Robert Mader

  „Liberalizm orzekł; podzielimy świąt na dwie części. Niebo pozostawiamy Bogu, ale ziemię zatrzymujemy dla siebie”. Ks. Prałat Robert Mader

  „Chrześcijanin to dusza w ciele, a w duszy tej Bóg przebywa” Ks. Prałat Robert Mader

  „Świat ma do wyboru; albo będzie mówić po rzymsko-katolicku, albo po bolszewicku – albo przyjmie autorytet i prawo, albo bunt i samowole”. Ks. Prałat Robert Mader


  „Pod wpływem protestantyzmu, liberalizmu, socjalizmu i modernizmu zanik katolicyzmu w naszych duszach uczynił zastraszające postępy”. Ks. Prałat Robert Mader

  „Największą przeszkodą do zupełnego wyzwolenia nie są tyrani, lecz tchórze, którzy łańcuchów swoich nie chcą się pozbyć z obawy, aby przy tym paru kropel krwi nie utracili”.
  Ks. Prałat Robert Mader
 • LICHWA I PAPIEŻE
  Papież, Jan Paweł II: „Człowiek nie może zrezygnować z siebie, ze swojego właściwego miejsca w świecie widzialnym, nie może stać się niewolnikiem rzeczy, samych stosunków ekonomicznych, niewolnikiem produkcji, niewolnikiem swoich własnych wytwórców”.
  („Redemptor Hominis”, 4.03.19798r., nr. 16).

  Wszystkie systemy, a przede wszystkim systemy finansowe i ekonomiczne, powinny służyć CZŁOWIEKOWI:
  „Jako społeczeństwo czuwajcie nad tym, co się dzieje w świecie pieniądza! Świat finansów jest też światem ludzkim, naszym światem, poddanym sumieniu nas wszystkich, (…) Zatem czuwajcie przede wszystkim nad tym, abyście waszą ekonomią i waszymi bankami wnosili wkład do pokoju świata, a nie – być może nie wprost – do wojny i niesprawiedliwości”
  (Jan Paweł II, Flueli, Szwajcaria, 14.06.1984r.).

  Pieniądz powinien być oznaką wolności, lecz bankierzy i finansiści (zastrzegając sobie kontrolę nad jego wytwarzaniem) uczynili go narzędziem władzy:
  „To ujarzmienie życia gospodarczego przybiera najgorszą formę w działalności tych ludzi, których będąc stróżami i kierownikami kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swojej woli. W ten sposób regulują niejako obieg krwi w organiźmie gospodarczym i sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swych rękach do tego stopnia, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”
  (Pius XI” Quadragesimo Anno”, 15.05.1931r.)

  Tworząc pieniądz w formie długu, bankierzy narzucają swoją wolę jednostkom i sprawują kontrolę nad wszystkimi ludźmi:
  „Wśród działań i postaw przeciwnych woli Bożej, dobru bliźniego i wśród „struktur”, które z nich powstają, najbardziej charakterystyczne zdają się być dzisiaj dwie: z jednej strony wyłączna żądza zysku, a z drugiej pragnienie władzy z zamiarem narzucenia innym własnej woli”.
  (Jan Paweł II, „Sollicitudo Rei Socialis, 30.12.1987r., nr., 37)

  Zobowiązanie do oddania bankierowi pieniądza, którego on nie stworzył, pociąga za sobą niemożliwe do spłacenia długi:
  „Kraje zadłużone znajdują się w istocie jakby w błędnym kole: chcąc spłacić długi są zmuszone wywozić za granicę w coraz to większej mierze zasoby, które powinny być do dyspozycji i inwestycji wewnętrznych, a więc do ich własnego rozwoju.
  Kierując się wskazaniami Ewangelii, należałoby przedsięwziąć inne kroki, jak zgoda na zwłokę, częściowe, a nawet całkowite umorzenie długów…
  Kościół przypomina, że ludzi i ich potrzeby należy stawiać na pierwszym miejscu, ponad więzy i techniki finansowe często przedstawiane jako bezwzględnie obowiązujące”.
  (Dokument Papieskiej Komisji „Iustitia et Pax”, 27.12.1986r.).

  „Godność ludzkiej osoby wymaga koniecznie i według słusznych nakazów natury prawa do użytkowania dóbr materialnych, (…), gdzie należy w miarę możności dać wszystkim możliwość posiadania własności prywatnej (…) (Należy) chronić i doskonalić taki ustrój społeczny, który by obywatelom wszystkich klas pozwalał na bezpieczne posiadanie choćby skromnego majątku” (Jan XXIII, „Mater et Magistra”, cz.II, nr. 5c)

  „Bóg przeznaczył ziemię ze wszystkim, co ona zawiera, na użytek wszystkich ludzi i narodów, tak by dobra stworzone dochodziły do wszystkich w słusznej mierze – w duchu sprawiedliwości, której towarzyszy miłość”
  (Sobór Watykański II, Konstytucja „Gaudium et Spes”, R.III, nr.69)

  „Człowiek przez swoją pracę dziedziczy spuściznę dwojakiego rodzaju: z jednej strony to, co jest przeznaczone dla wszystkich ludzi w postaci bogactw naturalnych, z drugiej strony to, co inni już wypracowali przy pomocy tych bogactw, przede wszystkim rozwijając technikę, (…). Pracując, człowiek dziedziczy pracę innych”
  (Jan Paweł II, „Laborem Exercens”, O pracy ludzkiej, nr.12)


  Pan Bóg stworzył na ziemi wszystko, co jest potrzebne do wyżywienia wszystkich ludzi. Ale wskutek braku pieniędzy produkty nie mogą dotrzeć do tych, którzy ich potrzebują: towary i dobra gromadzi się na oczach ludzi, którzy umierają z głodu mimo ich obfitości. Jest to paradoks istnienia ubóstwa w krajach zasobnych we wszelkie dobro:
  „Nigdy już więcej głodu! Panie i Panowie, oto cel, do jakiego trzeba dążyć. Groźba głodu i plaga niedożywienia nie są fatalizmem nie do zwalczenia.(…) , obserwuje się skandaliczne zjawisko, że niektóre państwa niszczą od czasu do czasu ogromne zapasy żywności z braku rozsądnej gospodarki, która by potrafiła zapewnić im właściwe zużycie…”
  (Paweł VI, Światowa Konferencja, Rzym. 9.11.1974r.)  „Nędza w obliczu obfitości…jest jak gdyby gigantycznym rozwinięciem biblijnej przypowieści o bogaczu i Łazarzu. Rozmiary zjawiska każą myśleć o strukturach i mechanizmach związanych ze sferą finansów, pieniądza, produkcji i wymiany, które w oparciu o różne naciski polityczne rządzą w światowej ekonomii.(…) Stoimy tutaj wobec wielkiego dramatu, wobec którego nikt nie może pozostać obojętny”
  (Jan Paweł II, „ Redemptor Hominis”, nr.16).

  Papież piętnuje dyktaturę pieniądza „trudnego” i domaga się reformy systemów finansowych i ekonomicznych w celu ustanowienia takiego systemu gospodarczego, który by człowiekowi rzeczywiście służył:
  „Reforma struktury światowego systemu finansowego jest bez wątpienia jedną z najbardziej pilnych i koniecznych inicjatyw”
  (Jan Paweł II. Konferencja Narodów Zjednoczonych, Genewa. 26.09.1985r.).
  „Istotnym warunkiem jest nadanie ekonomii ludzkiego sensu i ludzkiej logiki. (…) Chrześcijanie, gdziekolwiek się znajdujecie, weźcie na siebie waszą cząstkę odpowiedzialności w tym niezmiernym wysiłku ludzkiej przebudowy…”
  (Jan Paweł II, Sao Paulo, Brazylia, 3.07.1980r.).
 • Polacy muszą się nauczyć unikać zła i złych, aby nie wywierali na nich wpływu
  CZŁOWIEK ZDIABLONY JEST NIEBEZPIECZNY ZWODZI I NARZUCA NASZ SZATAŃSKIE PRZEKONANIA - udowadnia egzorcysta x. Glas

  https://www.youtube.com/watch?v=rC1Mmc6Ko38
  Ksiądz Egzorcysta Piotr Glas o niebezpiecznym wpływie złych osób

  Dlatego p. Czarneckiego i jego szajkę trzeba egzorcyzmować, choćby na odległość, albowiem "korzeniem zła jest chciwość pieniędzy". Ekonomia ma służyć człowiekowi, całemu Narodowi a nie szajkom chciwców!!!

  MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów

  EGZORCYZM

  Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów,
  Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie - brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.
  http://www.duchprawdy.com/modlitwa_potezna_niebios_krolowo.htm

  Potężny egzorcyzm Świętego Michała Archanioła

  Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cie i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiej ziemi i całym świecie. Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej za nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczas Męki i przez całe Życie Pana Naszego i Zbawcy. Prosimy Cię Jezu Chryste, wyślij Swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo. Aby łaska Boża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju. Nasza Pani i Królowo, błagamy Cię gorąco poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych, wszystkie te złe duchy, które mają być strącone. A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć. Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe moce zostały strącone do czeluści piekielnych. Użyj całej Swej mocy, aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy się sprzeciwili Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie. Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości abyśmy podążali za Chrystusem do Królestwa Niebieskiego. Amen.

  KAŻDORAZOWE ODMÓWIENIE TEJ MODLITWY SPOWODUJE STRĄCENIE DO CZELUŚCI PIEKIELNYCH 50 TYSIĘCY ZŁYCH DUCHÓW. To wielka łaska, Pamiętajcie o tym, aby odmawiać tę modlitwę jak najczęściej. Za każdym razem, taka liczba złych duchów będzie strącona do czeluści piekielnych. Oto wielki dar od Boga przekazany przeze Mnie, Świętego Michała Archanioła w tym szczególnym dniu. Oto moce piekielne będą drżały na tę modlitwę, albowiem wielka rzesza złych duchów będzie musiała być strącona do czeluści piekielnych. To spowoduje wielkie uwolnienie w całym Polskim Narodzie i w wielu miejscach na całym świecie. /Święty Michał Archanioł w dniu 29.09.2011r./

  http://pl.gloria.tv/?media=321624

  W Imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Ojca i Syna i Ducha Świętego uchodźcie duchy złe, abyście nie widziały, nie słyszały, nie ujawniały, nie niszczyły, nie prześladowały, nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i planów. Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam: idźcie precz i nie wracajcie. Amen.
  Mocą Boga, Mocą Najwyższego, Panie uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów. Amen.
 • ALTERNATYWNA EKONOMIA DLA HERETYCKIEJ I ROZBÓJNICZEJ PRZYNIESIONEJ NAM PRZEZ LIBERAŁÓW
  Webinarium Nowa Ekonomia 10
  http://www.youtube.com/watch?v=INv5dsJYsLI

  Webinarium Nowa Ekonomia 11
  http://www.youtube.com/watch?v=zYf-sUzEGp8

  Webinarium Nowa Ekonomia 12
  http://www.youtube.com/watch?v=6NqGDLSsQMo

  Webinarium Nowa Ekonomia 13
  http://www.youtube.com/watch?v=tkLO3KGzd70

  "Gdy troska o ochronę godności człowieka jest zasadą wiodącą, z której czerpiemy inspirację, i gdy wspólne dobro stanowi najważniejszy cel dążeń, zostają położone mocne i trwałe fundamenty pod budowę pokoju. Kiedy natomiast prawa człowieka są lekceważone lub deptane i gdy wbrew zasadom sprawiedliwości interesy partykularne stawia się wyżej niż dobro wspólne, wówczas zasiane zostaje ziarno nieuchronnej destabilizacji, buntu i przemocy" (Bł. Jan Paweł II, papież)

  „Nad Polską jest zarzucona sieć kłamstw, a Polacy są podstępnie zabijani” ks. prof. Aleksander Posacki

  Tak polskie państwo niszczy... Polaków! (Fakt.pl)

  W małym czy dużym mieście. Właściciel dużego biura podróży czy małego kantoru. Każdy może być następną ofiarą lokalnego układu. Historie niczym w filmie "Układ zamknięty" to niestety codzienność polskich przedsiębiorców.
  Urzędnikom skarbówki, prokuratorom, inspektorom handlowym często potrzeba niewiele, by podjąć decyzje mogące zniszczyć firmę, pozbawić ludzi miejsc pracy, a przedsiębiorców – majątku.

  Potem okazuje się, że nie było dowodów, przesłanki były zbyt wątłe, opinie zbyt pobieżnie sporządzone albo dane wzięte z sufitu. A odpowiedzialność za błędne decyzje? Nie ma żadnej – ani karnej, ani dyscyplinarnej. Czasem tylko niektórzy zdobędą się na przepraszam. To jednak nie cofnie ludziom straconych lat, często spędzonych w areszcie, zdrowia, a przede wszystkim biznesu, z którego nic nie zostało. Opisywane przez nas historie wydarzyły się niestety naprawdę. Każda z nich jest ludzkim dramatem. Niektóre przez kilkanaście lat nie zostały rozwiązane.
  WIĘCEJ
  http://www.fakt.pl/Te-historie-wydarzyly-sie-naprawde-Ludzie-zniszczeni-przez-uklad-urzednikow,artykuly,208379,1.html

  „Polakiem jestem i Polakiem pragnę umrzeć, ponieważ to mi nakazują prawa boskie i ludzkie. Uważam nasz język, nasze obyczaje narodowe, naszą historię za drogocenną spuściznę naszych przodków, którą z nabożeństwem powinniśmy przechowywać dla potomności, wzbogaciwszy majątek narodowy naszą własną pracą. Razem z wami szczycę się naszymi starymi polskimi cnotami, szlachetnością synów Polski, ich poświęceniem, odwagą i miłością Ojczyzny.” Abp Z. Sz. Feliński - 1862 r.

  Tu się urodziłem – to chcę żyć!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8

  WAŻNE!!! Senator PO śp. Prof. Antoni Motyczka z Rybnika: "Nie mam nic do stracenia. Dlatego mogę mówić prawdę..."
  "Takiego rozgardiaszu i takiego draństwa jakie jest teraz, takiego jeszcze nie było"
  http://www.youtube.com/watch?v=Kr8yydgUPtQ&feature=related
 • Zasada NobleBank Getin Gang: Strata klienta to nasz zysk
  *****************************************
  To nie są wyjątki że ktoś stracił, to zjawisko masowe
  *****************************************

  Noble Bank GetinBank proponuje różne produkty zwykle z jakimś haczykiem. Doradcy przedstawiają ten haczyk jako dodatek do produktu, calkowicie dla klienta bezpieczny, i nawet mogacy przyniesc zysk.

  Klienci są wrobieni:
  NobleGetinGang nie informuje że korzysta z patologicznego polskiego prawa skrojonego dla potrzeb interesow bankow.
  Prawo w krajach UE jest inne, Polska stanowi wyjatek.
  Nieudolnosc/zła wola układu urzędniczo-sądowego pozwala oszustom bankowym grać przeciwko swoim klientom na ryzyko tych klientów.
  Pracownicy/Naganiacze NobleBank GetinGank są szkoleni jak tak oszukańczo przedstawić sytuację aby klient został oczarowany i uspokojony że inwestycja jest bezpieczna, calkowicie pomijając sprawę pułapek.
  Doradca już liczy sobie prowizję od wrobionych klientów i może inwestować w sterowanej grze rynkowej przeciw klientom zwiększając swoje zyski i straty klienta.
  W cywilizowanych krajach wykorzystywanie "insider knowledge" czyli wiedzy wtajemniczonych o ustawionym dalszym działaniu jest karane i eliminowane.

  Czy Polskę stać na utrzymywanie niedouczonych sędziów i urzędników, którzy swoją niekompetencję często zastępują powoływaniem wątpliwej jakości biegłych, i nadal mogą pozostawać niedoukami (na przykład w sprawach gospodarczych).

  Ludzie mieszkający w innych (cywilizowanych) krajach nie są obarczani nawisem patologicznego systemu, w polsce trzeba byc ekspertem od wszystkiego, ale z chwila jak się już wystarczająco dużo wie, to dochodzi się do wniosku że trzeba wyjechać do normalnego kraju.

  Niech zostaną same urzednicze miernoty, klasa rządząca utrzymująca się z podatków i oszuści-oligarchowie.

  Co można zrobić:
  1) Obalić patologiczny system
  2) Przestać płacić podatki (zostać rezydentem innego kraju)
  (...)


  ******************************************************
  KLIENCI MASOWO TRACĄ NA TYCH PRODUKTACH,
  A ZARABIA NOBLEGETINGANG

  To nie są wyjątki że ktoś stracił, to zjawisko masowe
  *******************************************************
 • I Czytanie http://biblijni.pl/czytania/2093_czytanie_z_ksiegi_proroka_jeremiasza.html Jr 1, 17-19 Mów wszystko, co ci rozkażę
  Pan skierował do mnie następujące słowa:
  «Przepasz swoje biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi. A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną ze stali i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię zwyciężyć, gdyż Ja jestem z tobą – mówi Pan – by cię ochraniać.»

  Oto Słowo Boże.
  http://biblijni.pl/czytania/2093_czytanie_z_ksiegi_proroka_jeremiasza.html
 • @guser711 12:14:48 zły postulat!!!!
  ONI CHCĄ ABYŚMY WYJECHALI, ALE MY NIE WYJEDZIEMY, LECZ OBRONIMY NASZĄ WŁASNOŚĆ I NASZĄ WOLNOŚĆ!!!

  "Gdy troska o ochronę godności człowieka jest zasadą wiodącą,
  z której czerpiemy inspirację, i gdy wspólne dobro stanowi najważniejszy cel dążeń, zostają położone mocne i trwałe fundamenty pod budowę pokoju.

  Kiedy natomiast prawa człowieka są lekceważone lub deptane
  i gdy wbrew zasadom sprawiedliwości interesy partykularne stawia się wyżej niż dobro wspólne, wówczas zasiane zostaje ziarno nieuchronnej destabilizacji, buntu i przemocy"

  Jan Paweł II

  (...) wszelkie działanie polityczne ma tylko jeden sens: ma służyć rozwojowi człowieka, rzeczywistego człowieka. Społeczeństwo jest dla jednostki, a nie na odwrót. A jeśli w imię społeczeństwa żąda się od jednostki ofiar, to dzieje się w imię innych jednostek, a nie w imię kolektywu czy mitycznego człowieka przyszłości. (O. Prof. I.M. Bocheński „Sens życia”)

  Zdaniem O. Prof. Józefa I.M. Bocheńskiego OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".

  http://www.youtube.com/watch?v=DPlVpGSwzyE
 • @Rebeliantka 10:22:38
  Przede wszystkim jest winna mafia togowa, nadzór coś tam zrobił bo przeprowadził kontrolę i doszedł do krytycznych wobec GetnGangu wniosków, a co zrobili z tum przestępcy togowi - ano przetrzymali w szufladzie kilka lat ten raport - to chyba cud, że w tym ich burdlu ktoś zapomniał go lepiej schować i Pan Jączek go w końcu w tym roku ujrzał na oczy.
 • @kgb 12:26:43
  Nikogo nie warto usprawiedliwiać. Nadzór finansowy posiada uprawnienia prokuratorskie i powinien takie działania podjąć.
 • @kgb 12:26:43 Kaczyński postawił na ZIOBROSTAN, a to był błąd, albowiem Ziobro to pierdoła....
  "WYSTARCZĄ CZTERY ZIOBRA A POLSKA BĘDZIE DOBRA" śpiewał Rosiewicz, ale to też pierdoła z Gądek i IV RP "udała się jak pyry pod Dymbiczem" ;)

  SOLIDARNOŚĆ TO JEDEN Z DRUGIEM A NIE JESDEN PRZECIWKO DRUGIEMU bł. Jan Paweł II

  Winę ponosimy wszyscy, albowiem nie podjęliśmy walki na śmierć i życie z agenturą.

  Kaczyńscy tylko szczypali mafię zamiast się z nią rozprawić, ale zostali przez nią rozgromieni, bowiem kto walczy z układem za pomocą szczypania jest po prostu niepoważny?

  TRZEBA WIĘC POSTAWIĆ NA CAŁY NARÓD I JEGO DOBROBYT ORAZ BEZPIECZEŃSTWO!!!

  Czas obudzić zbiorową mądrość i katolicką SOLIDARNOŚĆ!!!!
 • @kgb 12:26:43
  Tym bardziej, że ludzie z nadzoru posiadają odpowiednie kompetencje!!!
 • @Rebeliantka 12:33:27
  To prawda, ale jednak się wychylilii, że taki raport w ogóle ktoś wysmażył, mogli w końcu napisać, że wszystko jest cacy i po sprawie..., tak na marginesie ciekawe, czy osoba lub osoby które go sporządziły pracują jeszcze w GINB...,
 • @kgb 12:38:46
  Warto to sprawdzić, ale rzecznik prokuratora generalnego milczy jak zaklęty w sprawie pytań wiążących się z protokołem z inspekcji.
 • @kgb 12:38:46 Jak się mówi a to się też mówi b
  Powinni ten report przestać Prokuratorowi Generalnemu & Ministrowi Sprawiedliwości!!!!

  TO WSZYSTKO POKAZUJE, ŻE SYSTEM DZIAŁA WEDŁUG ORWELLA, A WIĘC PANUJE DWÓJMYŚLENIE !!!
 • @Janusz Górzyński 12:34:08
  Dlatego uważam, że źródłem przestępczości w naszej nieszczęsnej Ojczyźnie jest mafia togowa, obstawiona immunitetami z zagwarantowanym dożywotnim korytem, arogancka postawiona ponad prawem i społeczeństwem kasta. Problem nie jest w tym czy rządzili lub nie czerwoni, czarni zieloni, filoletowi etc... jak komu pasuje. Z tą bandą nikt nic nie robi bo tak naprawdę parlament też nimi jest obstawiony i pilnują jak oka w głowie, żeby ktoś nie zmienił zapisów Konstytucyjnych i nie uwalił ich bezkarności. W żadnym praworządnym kraju sędzia czy prokurator nie stoi ponad prawem, lecz również mu podlega. Jak może normalnie funkcjonować państwo w którym władza sądownicza - arbiter wszelkich spraw, cywilnych, gospodarczych, karnych, nawet obyczajowych - to tak naprawdę banda przestępców podnosząca wrzask tylko wtedy gdy chodzi o ich koryto lub bezkarność. Wówczas to pierwsze nazywają godnością a to drugie niezawisłością. Tylko tego pilnują i tyle. A gdzie pojęcie służby społeczeństwu przed którym powinni się rozliczać, proszę to zaproponować jakiemiś sędzi czy prokuratorowi... już słyszę ten szyderczy rechot. Zagłosowałbym nawet na Palikota, chociaż go nie lubię, jeśli zagwarantowałby mi, że rozwali tę bandę todziarzy na cztery wiatry, zabierze ich immunitety bo ludziom uczciwym nie są one potrzebne.
 • @Ryszard Opara 09:58:22
  Szanowny Panie Ryszardzie, Szanowni Państwo,
  prawda jest jeszcze jedna.
  Autorem powyższego artykułu jest Pan Zygmunt Korus krytyk sztuki. Warto wiedzieć, że
  Zygmunt Korus (r. 1948) pochodzi spod Dęba Bartka, z Zagnańska na
  Kielecczyźnie. Absolwent AGH i UJ w Krakowie.
  Dziennikarz, krytyk sztuki. Organizator wystaw, plenerów, sympozjów
  literackich. Współpracownik radia (felietony, słuchowiska) i telewizji.
  Pomysłodawca i współzałożyciel miesięcznika Integracje (1978) i
  redaktor prowadzący pismo Sound&Vision (2001).
  Opozycjonista, skazany wyrokiem sądu i więziony podczas rozruchów marcowych w 1968 r. i represjonowany za przekonania (1982). Rzecznik
  prasowy śląskiej „Solidarności”, z jej ramienia kurator spektaklu Dziady-Kordian (Katowice, Spodek 1981). Członek byłego Stowarzyszenia
  Dziennikarzy Polskich do chwili jego rozwiązania w stanie wojennym…
  W 2008 roku powołał chorzowski klub tygodnika „Gazeta Polska”.
  W 40. rocznicę Marca 1968 odznaczony, z rekomendacji prezesa IPN-u,
  śp. Janusza Kurtyki, przez Prezydenta Rzeczypospolitej, śp. Lecha
  Kaczyńskiego – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  Znajomością z Zygmuntem, Człowiekiem tak zasłużonym dla kultury polskiej, można się tylko cieszyć i szczycić.
  Do siego, Panie Zygmuncie.
 • Internet górą
  Wszelkie apele do tzw. władz i zawiadomienia o przestępstwach nic nie dają a nawet przynoszą skutek przeciwny od zamierzonego. Ci ludzie mają oszustwa we krwi i tak jest ich natura. Pocieszające jest w tym wszystkim istnienie niezależnego obiegu informacji. Osoby typu Leszka Czarneckiego robi swoje fortuny wskutek naiwności społecznej. Efektem działań Pana Jączka jest to, że naiwnych będzie znacznie mniej a być może Get In Bank straci w ogóle klientów.
 • @Rebeliantka 12:47:41
  prokurator generalny a co za tym iidzie i jego rzecznik to przedstawiciele organizacji przestępczej więc co się dziwić...
 • @kgb 13:31:31
  muszą mieć sporą zagwozdkę i głowią się jak ten raport uwalić...
 • @Rebeliantka 12:47:41
  przepraszam, że napisałem do siebie, to jeszcze raz;
  muszą mieć sporą zagwozdkę i głowią się jak ten raport uwalić...
 • KALKULACJE
  Przeczytałem w tym artykule że LC to człowiek zasłużony dla polskiego biznesu. Różne wyróżnienia i nagrody które otrzymał ... no właśnie od kogo? Musieli to być ludzie nieskończenie naiwni lub -w co bardziej wierzę, ludzie do niego podobni.
  Zastanawiałem się jak kalkulują swoje poczynania tacy osobnicy.
  Przyszedł mi na myśl Hajdorowicz , który tak bardzo pragnął przymilić się naszej władzy, że nie pomyślał jakie będą dalekosiężne skutki jego poczynań na własnym medialnym poletku.
  Wracając do LC - skutek jego poczynań jest taki że moja skromna osoba nigdy nie przekroczy progu jego banku. Nie będą jego klientami także tysiące ludzi , którzy przeczytali ten artykuł, ich rodziny , przyjaciele, znajomi i normalni uczciwi obywatele.
  ps
  podobno okazja czyni złodziejem - w tym przypadku objawiła się prawdziwa natura LC. Była okazja więc zarobił , a zszarganą reputację swojego banku próbuje podreperować intensywną kampanią reklamową w TV. Pan LC cwaniakiem jest bez wątpienia, ale tylko szemranym cwaniakiem i nikim więcej .
 • @massa11 13:58:37
  Jak na razie to jedyny sposób na oszusta, może to go w końcu wyprostuje...
 • Cywilizacja talmudyczna z piekła rodem prowadzi wojnę z polskim narodem
  Sam szatan podaje się za anioła światłości a jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość!!!
  WOJNA CYWILIZACYJNA W POLSCE JEST FAKTEM, KTÓRY JUŻ DAWNO WYKAZAŁ W SWOICH PRACACH PROF. F. KONECZNY I WYKAZAŁ RÓŻNICE I PRZYCZYNY KONFLIKTÓW!!!

  Sowietyzacja Polski się nie skończyła. KOMUNA TRWA!!!
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/historyczne-wydarzenia-sierpnia/

  Państwa chrześcijańskie nie mogłyby nic ucierpieć od Żydów, gdyby nie było chrześcijan przejmujących się cywilizacją żydowską, przejmujących żydowskie założenia i żydowską metodę rozumowania (zwłaszcza prawniczego). A działalność przekupionych stanowi doprawdy minimalną propozycję w bilansie życia publicznego; jest to groźne etycznie, lecz nie w praktyce. Słusznie twierdził znakomity Kalinka, że jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu, niż setka łajdaków.
  Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  „Nie można, być cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu”- Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.


  „Rozpowszechnione dziś zapatrywanie, że sztuka rządzenia polega na tym, żeby nie być [za nic] odpowiedzialnym, że tedy rząd powinien dążyć do zniesienia odpowiedzialności swych członków – pochodzi z cywilizacji turańskiej. Naciąganie [zaś] tekstu ustaw tak, aż się z nich wyciągnie wątpliwości służyć mające do zniweczenia prawa – stanowi jurysdykcję talmudyczną. Mniemanie, że społeczeństwu wolno się organizować tylko o tyle, o ile zezwolą urzędy – pochodzi z cywilizacji bizantyńskiej. Tam też tkwi źródło zapatrywania, że Kościół powinien podlegać państwu”. /Feliks Koneczny „Rozmnożenie bolszewizmu”/  Obecnie powstaje w Europie monizm prawniczy metoda całkiem odmienna. Zmierza się do zniszczenia prawa prywatnego przez publiczne, mianowicie przez prawo państwowe, bezetyczne, a w imię omnipotencji państwa. Apriorycznie określa się jaka ma być państwowość i gnębi się personalizm w imię gromadności, byle zmusić do poddania się koncepcjom powziętym z góry, sztucznym, którym sama tylko przemoc udziela życia.
  . /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/


  Wpada się obecnie w monizm prawniczy, polegający na wyłączności prawa publicznego. A rozstrzygać o tym, co jest prawne, będzie pięść. Gdy zaś omnipotencja państwa obejmie władze nad wszelkimi sprawami dotychczasowego prawa prywatnego, będzie musiało wszystko być postawione do swobodnego uznania władcy ( i jego biurokracji), któremu nadane będzie prawo dowolnego dysponowania wszystkim i wszystkimi. Wyjdzie się wiec w końcu najzupełniej na turańszczyźnie, choć się zaczęło z przeciwnej strony.

  Etyka cywilizacji łacińskiej nie może się pogodzić z linia rozwojowa wszechwładzy państwa, a wiec ani z etatyzmem ani z biurokratyzmem, ni z elephantiasis ustawodawcza, ni z ex lex podczas pokoju. Nasza etyka musi zmierzać do państwa opartego na społeczeństwie, a wiec ku samorządowi. Wszelki zaś krok, który by odsuwał państwo od omnipotencji, będzie zarazem krokiem postępu dla etyki, oświaty i dobrobytu.

  Fundamentalnym zaś wszystkiego warunkiem jest pielęgnowanie personalizmu. Toteż w życiu publicznym musi być szanowana jednostka.

  Nasz ks. Prymas gnieźnieński woła donośnym głosem na całą Polskę, jako "jednostka ludzka istniała wpierw, niż państwo i posiada swe przyrodzone prawa", a zatem "nie można pogodzić z prawem przyrodzonym pewnych współczesnych dążeń do zupełnego podporządkowania obywateli celom państwowym, do wyznaczania obywatelom jakiejś służebnej roli i do rozciągania zwierzchnictwa państwowego na wszystkie dziedziny życia.

  Państwo nie jest antyteza jednostki, lecz uzupełnieniem jej prywatnego bytu" ((Ks. Prymas August Hlond: " O chrzescijanskie zasady zycia panstwowego 1934 ")

  Wymaga natomiast katolicyzm monizmu w innej dziedzinie. Wbrew rozpowszechnionemu mniemaniu, jakoby istniały dwie etyki, odrębna dla życia prywatnego a odrębna dla publicznego, stoi Kościół na stanowisku monizmu etycznego. Ta sama musi być moralność w życiu prywatnym i w publicznym, nie wyłączając ani nawet polityki. My, katolicy, chcemy etyki totalnej.
  . /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/


  CYWILIZACJA ŻYDOWSKA, TO SOLIDARNOŚĆ PLEMIENNA PLUS DWIE ETYKI - JEDNA DLA SWOICH A DRUGA DLA OBCYCH!!!
  OBCYM OFERUJE SIĘ OSZUSTWA, LICHWĘ, I INNE ZBRODNIE!!!

  Na szczególną uwagę zasługuje wypowiedź Benjamina Franklina (1706-90). Ten wybitny polityk nowożytny, znany wynalazca i wielki uczony, któremu nikt nie może zarzucić ciasnoty umysłu ani lekkomyślności, usiłował dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić szczęście i pomyślność obywatelom młodego wówczas państwa - USA. Z największym tragizmem wystosował do będących u władzy Amerykanów poniższą przestrogę:
  "Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim żyd. W którym tylko kraju osiedlili się żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii, podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie.
  Są oni wampirami - a wampiry nie żyją z wampirów. Nie potrafią oni nigdy żyć i utrzymać się wśród samych siebie. Utrzymać się i żyć potrafią tylko wśród chrześcijan i innych narodów, które nie należą do ich rasy.
  Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeśli na wszelkie czasy nie usuniecie żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą!"

  DLACZEGO WYSTĘPUJĘ PRZECIWKO ŻYDOM ?


  Ks. Prof. J. Kruszyński pisze m.in.: (s. 11), że w Polsce było 4,2 mln Żydów, czyli blisko 14% ogółu ludności. Wstępne wyniki spisu ludności z grudnia 1921 r. były znane już przed 1923 r., a więc przed pierwotną publikacją broszury.
  "W prasie żydowskiej oczerniano nas o pogromy, których wcale nie było" (s. 34).
  "...na progu odrodzeniowej pracy stanęliśmy wobec nowego niebezpieczeństwa, idącego ku nam, od wroga, którego nie będziemy szukali w sąsiednich państwach, bo go mamy wśród siebie, z nim żyjemy... Wrogiem tym jest całe żydostwo. Powiadam o całe, bo jeżeli chodzi o wrogi stosunek do Polski, to cechuje on wszystkich bez wyjątku Żydów na całym świecie." (s. 3).
  "Stosunek Żydów do narodu polskiego opierał się zawsze na wielkim oszustwie" (s. 9)
  "[Żydzi] z ludnością krajową mieli styczność o tyle, o ile wymagały tego względy handlowe" "Żydzi po większej części dochodzili do bogactw drogą nielegalną" (s. 10)
  "oszukiwanie Polaków nie płynęło wyłącznie z chęci wzbogacenia się, ale odgrywały tu rolę także względy ideowe" (s. 11)
  "[Żydzi] mają posiąść Polskę, a ponieważ Żydzi są i pozostaną narodem obcym, przeto zaczną nas usuwać z naszej ojczyzny." (s. 15)
  "Za lat kilkadziesiąt będą stanowili połowę ludności, a jeszcze po jednym pokoleniu większość będzie po ich stronie i podówczas z nami koniec." "[Żydzi] Stworzyli Ligę Narodów i rzeczywiście uciekli się pod jej opiekę" (s. 16)
  "Walka, rozgrywająca się dzisiaj o stworzenie Judeopolski nie posiada analogii w żadnym innym państwie na świecie, [...] Musi więc przeciwstawić się żydostwu zbiorowa wola narodu polskiego." (s. 22)
  "Nadszedł czas, głoszą syjoniści, do walki z Polską. Musimy usunąć "gojów" z ich ziemi, jak niegdyś Josue usunął Chananejczyków z ich rodzinnego Chanaan. Ziemia Lechów należy się nam. Tutaj założymy nowy Syjon, tutaj okażemy nową potęgę i zmusimy gojów i akumów, że złotej gwieździe Dawida kłaniać się będą. [...[ Rozpoczęła się walka tu, gdzie jesteśmy najsilniejsi i gdzie mamy najlepsze widoki wygrania. Ziemia polska to nasz nowy Syjon !" (s. 32)
  REKTORZY
  KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO
  http://www.kul.lublin.pl/varia/historia/rektorzy/kruszynski.html
  Ks. Józef Kruszyński (1877-1953)
  Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  w latach 1925-1933
  Ks. Prof. Józef Kruszyński Dlaczego występuję przeciwko Żydom?
  Milla Wydawnictwo, Warszawa 2001, s. 35 [reprint wydania z 1923 r.]
 • chciwość wygrała ze strachem.
  tytuł odnosi się do kupujących akcje LCC na rynku pierwotnym znających przewidywaną redukcję kupna i pakujących się w związku z tym w ponad 90% owy lewar.
 • DO POPLECZNIKÓW GETINGANGU
  NIE MOŻNA PRZERZUCAĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZESTĘPSTWO ZE SPRAWCY NA OFIARĘ. NIE MOŻNA USPRAWIEDLIWIAĆ PRZESTĘPSTWA RZEKOMĄ CHCIWOŚCIĄ POKRZYWDZONYCH... .
 • @bankier 20:02:21
  co jest tym przestępstwem, bo może nie przeczytałem zbyt dokładnie artykułu.

  czy gdyby cena akcji po debiucie wzrosłą o kilkadziesiąt procent to nie byłoby mowy o przestępstwie?

  polecam zapoznać się z ogólną sytuacją na rynku w 2007 roku a z branżą deweloperską w szczególności.
 • @prawi co wiec 20:19:06
  //polecam zapoznać się z ogólną sytuacją na rynku w 2007 roku a z branżą deweloperską w szczególności//

  I co ma z tego wynikać? Prawo emitenta, banku kredytującego i biura maklerskiego do wprowadzania potencjalnych inwestorów (nabywców akcji) w błąd?
 • @Rebeliantka 20:38:44
  z tego ma wynikać to, że cała branża deweloperska zaliczyła szczyt hossy (a właściwie bańki spekulacyjnej) właśnie w 2007 a potem zaczął się bolesny dla wielu zjazd.

  Proszę mi krótko wytłumaczyć w jaki sposób oszukano nabywców akcji, bo chyba nie gwarancją krociowych zysków.
 • @prawi co wiec 21:02:25
  Nie da się krótko. To był złożony mechanizm, polegający na współdziałaniu kilku podmiotów.

  Proszę zajrzyj do moich notek, tam dokumentacja faktów i linki do innych źródeł:

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/92617,gracz-roku-2007-leszek-czarnecki-i-minister-finansow-rp-kontra-inwestorzy-gieldowi

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/95968,protest-jana-jaczka-pod-siedziba-getin-noble-bank-w-warszawie

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/97559,bog-jest-sedzia-sprawiedliwym-ale-czy-w-getin-banku-o-tym-wiedza

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/97662,czy-getin-bank-przestaje-wyplacac-pieniadze-klientom-pytali-wczoraj-przechodnie
 • SEN
  Miałem dzisiaj piękny sen.
  A w nim Leszek C zatroskany siedzi na pryczy i czyta gryps-

  Pragnę smaku Twoich ust,
  pragnę ciepła Twoich słów.
  Chcę dotykać Twoich rąk,
  zamknąć w nich księżyca krąg.
  Chcę od Ciebie pieszczot moc
  i być z Tobą w każdą noc.
  Chcę przytulić Cię i śnić,
  i na zawsze z Tobą być

  podpisane:

  TWÓJ KOLEGA Z CELI OBOK
 • @massa11 09:28:27 LIMERYK
  Nadsztygar JJ na widzeniu u oligarchy LC

  Tłumią wkurwienie dwaj oponenci
  Drugi przed pierwszym co go przekręcił

  Z dołka we Wronkach Czarnecki błaga
  By mu "dołowy" górnik pomagał

  Jączka litością teraz zanęcił
 • @Ryszard Opara 09:58:22ma pan racje panie Ryszardzie Opara
  W tym jednym przypadku przyznaję panu rację,ludzie się zbuntują i powiedzą dość.Tylko dobrze pan wie że za każdym takim buntem ktoś stał ,stoi i powinien stać.Ludzie nawet jak sie buntują to potrzebują przywództwa,kogoś kto tym buntem i nimi pokieruje.i teraz jest pytanie,kto przygotuje ,stanie na czele i pokieruje zbuntowanym społeczeństwem.Pozostaje jeszcze kwestia nie mniej ważna jakie gwarancje mają ludzie że ich bunt nie zostanie wykorzystany dla innych celów niż to było zakładane na początku.Panie Ryszardzie Opara pan dobrze wie o czym ja piszę.Przecież bunt ludzi w 80 roku został przejęty i pokierowany przez wrogów naszego narodu,przez żydów.Boi się pan o tym mówic wprost?Panie Ryszardzie Opara,wypowiada się pan na NE i nie tylko, w duchu narodowym,patriotycznym Ma pan doświadczenie, środki finansowe,portal o dużym zasięgu społecznymT,To może stanie pan na czele takiego buntu.Może zechce pan przyłączyć się do apelu pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów.Taki bojkot może sie udać ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć że partie na które głosowali po 89 roku to partie mafie.Mafie którym interes narodu,interes społeczeństwa zwisa i powiewa.To co panie Ryszardzie Opara zastanowi sie pan i odpowie mi czy nadal będzie pan obstawał przy obecnej ordynacji partyjnej ,która nie dopuszcza polaków o zapatrywaniu patriotyczno narodowym do udziału w rządzeniu .Odpowie mi pan czy poraz kolejny zbędzie milczeniem moje do pana apele w sprawie ratowania Polski..Stefan Michał Dembowski za ca prezesa StowarzyszenieDemokracja USA Nowy York www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • RAK LC
  Pan Leszek Czarnecki jest w swym zachowaniu jak nowotwór, który atakuje zdrowy organizm. Wyniszcza go i rujnuje i sam też ginie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930