Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
90 postów 321 komentarzy

obieranie cebuli - do łez

Zygmunt Korus - od 1982 były dziennikarz, w PRL opozycjonista represjonowany, odznaczony przez Śp. PREZYDENTA z polecenia Śp. PREZESA IPN w 2008 roku Krzyżem Kawalerskim OOP.

CZARNY KORPUS KRÓLA (1)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmagania Jana Jączka z Leszkiem Czarneckim. Pamiętam z podstawówki takie odkrycie i zawołanie, gdy kartkowaliśmy na lekcji historii Poczet Królów Polskich Jana Matejki: Leszek Czarny to był blondyn!

Wyobraźmy sobie współcześnie króla LC, który zajeżdża czarną limuzyną na giełdę samochodową (albo na bazar) i zza przyciemnionych szyb obserwuje poddanych, a zwłaszcza swoich "żołnierzy", którzy proponują plebsowi wygrywanie w trzy karty (albo w kości spod kubków). Lud podpuszcza w miarę elegancka kobieta, która kładzie na blacie coraz to wyższe banknoty i wygrywa. A inni? Naiwni? Czy król LC Corp, którego nienaganny korpus zdobi frak i muszka, ma dwa oblicza?

 Zadałem najpierw pytanie wprowadzonej w temat dziennikarce, Krystynie Górzyńskiej, dlaczego Jan Jączek protestuje publicznie pod budynkiem Getin Banku w Warszawie? Oto jej rekapitulacja:

Jan Jączek od 4 lat walczy o prowadzenie rzetelnego śledztwa w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez kierownictwo i pracowników Getin Banku SA na szkodę inwestorów giełdowych, kupujących akcje LC Corp SA. Przekręt miał polegać na udzieleniu przez Getin Bank SA blisko 10 mld zł kredytów bez pokrycia w środkach pieniężnych banku, w celu wywołaniasztucznegopopytu na zakup akcji LC Corp, co doprowadziło do nieadekwatnego – względem rzeczywistej wartości – wywindowania ceny emisyjnej akcji. Podczas kredytowania zakupu tych papierów wartościowych stosowano tzw. lewar (relacja wysokości kredytu do wysokości środków klienta na rachunku inwestycyjnym w domu maklerskim) sięgający nawet liczby 99, a kredytów udzielano – wbrew prawu bankowemu – osobom nie posiadającym możliwości ich obsługi. Ponieważ cena akcji – po ich wejściu na giełdę – systematycznie spadała, inwestujący tracili oszczędności życia i popadali w niespłacalne zadłużenia w związku z zaciągniętymi kredytami. Akcjonariuszem większościowym Getin Banku i LC Corp SA jest Leszek Czarnecki, czwarty na liście najbogatszych ludzi w Polsce.


 

OPIS LC KRÓLA

Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz LC Corp S.A. oraz GETIN Holding S.A., twórca Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A., jest posiadaczem wielu nagród, wyróżnień oraz tytułów, przyznawanych za działalność menedżerską (1998 – nagroda "The Wall Street Journal" dla jednego z 10-ciu najlepszych menedżerów w Europie Środkowej; 1998 – laureat światowego finału konkursu "Young Business Achiever" w Pekinie; 2004 – "The Financial Times" uznaje go za jedną z 25 wschodzących gwiazd europejskiego biznesu; 2004 – tytuł "Przedsiębiorcy Roku z Europy Wschodniej", nadany przez prestiżową uczelnię biznesową INSEAD oraz Ministra Finansów Francji; 2005 – Nagroda Lesława A. Pagi – za osiągnięcia i osobisty wkład w rozwój rynku usług finansowych w Polsce).

W 2005, 2006 i 2007 roku Leszek Czarnecki został wybrany Graczem Roku w rankingu organizowanym przez polską edycję magazynu Forbes.

Komentarz blogerki "Rebeliantki" na portalu nowyekran.pl: "To wyróżnienie niewątpliwie bardzo dobrze odzwierciedla biznesową mentalność Leszka Czarneckiego. Klienci Getin Banku, którzy w 2007 roku zaciągnęli kredyty na zakup akcji LC Corp, boleśnie przekonali się, jak niebezpieczne są interesy prowadzone z Graczem Roku."

 

 

Zygmunt Korus: Chodzą słuchy, że jako gracz giełdowy miał Pan  świadomość tego, że Getin udziela pustych kredytów i że cała operacja nie jest do końca czysta... Liczył Pan na deal życia, tylko trafił Pan na większego gracza od siebie. Po prostu sądził Pan, że gracie z Czarneckim w jednej drużynie i wszyscy na tym zarobicie, a na końcu Getin zrobił pułapkę ofsajdową?Jan Jączek:Gdybym miał wiedzę, że są udzielane "puste" kredyty na kwotę około 10 miliardów PLN tylko po to,by sztucznie nadmuchać popyt na akcje i ustanowić cenę maksymalną 6,5 PLN za jedną,to bym nie podpisał tego kredytu.Przed Sądem Okręgowym w Katowicach czterech świadków – pokrzywdzonych w tych samych okolicznościach – złożyło zeznania, żew momencie podpisywania umowy nie znaliśmy ceny emisyjnej; sugerowano w prasie, w banku i w biurze maklerskim, że będzie to cena około 5 PLN za akcję. Po podpisaniu tej umowy kredytowej NIE MOGLIŚMY SIĘ Z NIEJ WYCOFAĆ i ten fakt również potwierdzili świadkowie przed Sądem.

W związku z powyższym oczywistą nieprawdą jest, cytuję: "(...) na końcu Getin zrobił pułapkę ofsajdową",ponieważ ta pułapka była zastawiona na samym początku, poprzez udzielenie fikcyjnych kredytów, łącznie na kwotę około 10 miliardów PLN i w sposób rażąco sprzeczny z przepisami prawa.

Niedorzeczny i absurdalny jest również zarzut, cytuję: "Po prostu sądził Pan, że gracie z Czarneckim w jednej drużynie ... "ponieważ osobiście nie znam Czarneckiego i NIE MIAŁEM WÓWCZAS WIEDZY, że instytucje państwowe, które powinny stać na straży rynku kapitałowego, są całkowicie skorumpowane i są na służbie Leszka Czarneckiego. Klarownie opisała to pani Małgorzata Pietkun w artykule pt. "Prokuratorzy, bankowcy i maklerzy na służbie u biznesmena", który w lapidarnym skrócie pokazuje jak głęboki jest rozkład struktur Państwa Polskiego.

Podkreślić należy, że zgodnie z treścią Polskiej Karty Praw Ofiary, cytuję:"Nie można przerzucać odpowiedzialności za przestępstwo ze sprawcy na ofiarę. Nie można usprawiedliwiać przestępstwa tradycją, kulturą, stereotypami minimalizującymi winę sprawcy."

 

"Ogromna większość z nas w ten czy inny sposób jest użytkownikami ruchu drogowego i porusza się po drogach publicznych. Nie wolno jeździć po pijaku, pod prąd, przejeżdżać na czerwonym przez skrzyżownie etc. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu nie jest ważne kto i w jakim celu porusza się po drodze. Jeśli mam prawo jazdy, albo jestem przepisowym pasażerem, mam prawo poruszać się po drogach publicznych. Jeżeli jadący do kościoła na mszę przywali na czerwonym w jadącego do kogoś dać mu w mordę, czy choćby do burdelu, to sprawcą wypadku jest nasz wierzący, niezależnie od tego po czyjej stronie jest nasza sympatia. Wyjeżdźam na ulicę w przekonaniu, że jeśli jadę przepisowo, jestem „na prawie”, a przed wariatami chronią mnie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, które są respektowane i egzekwowane. Inaczej to logicznym byłoby uznanie mnie za wariata, no chyba, że jeździłbym czołgiem.

Wracając do meritum – nie jest istotne czy czyjaś ocena Pana Jączka jako spekulanta (cokolwiek to znaczy) jest słuszna (aczkolwiek uznani specjaliści rynków kapitałowych postrzegają spekulantów jako niezbędnych do ich funkcjonowania), ważne jest złamanie przepisów prawa i brak możliwości jego egzekucji. To nie Pan Jączek jest szkodnikiem, lecz oszust z koneksjami psujący giełdowy parkiet. W państwie prawa taka sytuacja uruchamia organy ścigania i sądy – a w naszym grajdole gnoi się Jączka, bo wyciąga na wierzch szambo wzajemnych powiązań rodzinno-towarzyskiej kliki z tzw. „wymiaru sprawiedliwości” z wątpliwej reputacji „elytą” biznesową."(Marek Kowalski, były pracownik bankowego biura maklerskiego)

 

ZK  - Zaufał Pan pracownikom Getin Banku, że kredyt 20 mln złotych to bezpieczna inwestycja, bo sądził, że są uczciwi i przestrzegają zasad etyki. Ale zapytajmy tak po ludzku – dlaczego nie miał Pan obaw przy dochodach 1700 zł wziąć kredyt na 20 mln? Sam Pan podkreśla, że Getin udzielił kredytów 99 razy przekraczających środki własne klienta. Przecież wiedział Pan wtedy jaką sumą dysponuje, a jaką chce pożyczyć?

 

JJ - Panie Redaktorze,wówczas NIE MIAŁEM WIEDZY, że władze krajowe (Prokuratura, KNF, GINB, CBŚ, CBA i inne instytucje) są na służbie oligarchy Leszka Czarneckiego, a Polska jest państwem bezprawia.Jak wielu innych oszukanych przez bank dałem się wrobić w ten przestępczy proceder, ponieważ zaufałem pracownikom Getin Banku SA i Domu Maklerskiego IDM SA, którzy zdaniem wielu pokrzywdzonych działali w zmowie przestępczej.Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa NIE MOŻNA przerzucać odpowiedzialności za przestępstwo ze sprawcy na ofiarę. Nie można również czynić mi zarzutu, żezaufałempracownikom banku i domu maklerskiego orazdałem się oszukać Leszkowi Czarneckiemu i jego "żołnierzom", którzy są chronieni przed odpowiedzialnością przez skorumpowanych funkcjonariuszy publicznych. 

 

ZK - Czy wiedział Pan wówczas, że właścicielem LC Corp jest także Leszek Czarnecki? A jeśli tak, to czy w tym świetle nie budziło to Pana podejrzeń.

 

JJ -Tak, miałem taką wiedzę, że właścicielem LC Corp SA jest Leszek Czarnecki, aleNIE POSIADAŁEM WÓWCZAS WIEDZY, że struktury Państwa Polskiego są w tak głębokim rozkładzie.Nie miałem również pojęcia, że mieszkam w państwie oligarchiczno - mafijnym, które nie bierze w obronę podstawowych praw człowieka, natomiast bardzo skutecznie będzie chronić interesy przestępcze Leszka Czarneckiego i jego popleczników.


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Getin Bank S.A. udzielił na ponad 10 miliardów PLN „pustych” kredytów świadomie i celowo, aby „nadmuchać” popyt na akcje, następnie dokonać redukcji zleceń kupna o 98,12 procent i w konsekwencji sztucznie podnieść cenę sprzedaży akcji LC Corp S.A. do 6,50 PLN za sztukę.

Doszło więc do zaplanowanej i umyślnej manipulacji kursem akcji – co jest przestępstwem – z mocy art. 183 §1 w związku z art. 39 §1 i §2 pkt 6 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183 poz. 1538 z 23 września 2005r.) w związku z art. 70 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo Bankowe (Dz. U. Nr 72 poz. 665 z późn. zm.) i inne."(Jerzy Bielewicz, finansista, prezes stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek")


 

ZK - Dlaczego nie działa Pan w grupie poszkodowanych i nie składacie pozwów zbiorowych?

 

JJ - 15 grudnia 2008 r. złożyłem do Sądu Okręgowego w Katowicach indywidualny pozew przeciwko Getin Bankowi SA (obecnie Getin Noble Bankowi SA), ponieważ inni pokrzywdzeni nie wierzyli, że przed Sądem można wygrać tę sprawę. Do dzisiaj postępowanie jest w toku./1 W powyższej sprawie korzystne zeznania przed Sądem złożyło czterech świadków, oszukanych w tych samych okolicznościach. Inni wystrychnięci na dudka nie umieli się zorganizować, by złożyć pozew zbiorowy, wspierają mnie jednak jako publiczność (wystarczy obejrzeć filmy na YouTube z ich udziałem).

 

ZK - Czy uważał się Pan wtedy za kredytobiorcę w Getin Banku? Czy jest pan oszukany jako konsument na produkcie zwanym pożyczką, czy jako gracz na giełdzie?

 

JJ - Jestem oszukany przez Getin Bank SA jako pożyczkobiorca, ale również jako inwestor giełdowy, ponieważ bank świadomie i celowo udzielił mnie i innym klientom kredytów na zakup akcji LC Corp w sposób rażąco sprzeczny z obowiązującymi przepisami prawa, celem ograbienia nas z pieniędzy.

 

ZK - Ma Pan na to jakieś dowody?

 

JJ - Faktem bezspornym jest, że Getin Bank SA w czerwcu 2007 roku udzielił klientom fikcyjnych i „pustych” kredytów w kwocie około 10 miliardów PLN na zakup akcji LC Corp SA, co stwierdziła 20 grudnia 2007 roku komisja z Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego w protokole kontroli przeprowadzonym w Getin Banku SA w Katowicach./2 W związku z powyższym Getin Bank SA, udzielając Michalinie Jączek 20 milionów PLN kredytu na zakup akcji LC Corp SA, złamał szereg przepisów prawa./3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Interpelacja (nr 16456) poseł PiS, Marii Nowak z Chorzowa, do ministra finansów, dn.21 marca 2013 r.

Szanowny Panie Premierze!

Do mojego biura poselskiego zgłosiła się osoba przedstawiająca dokumenty, które wzbudziły moje zaniepokojenie i zrodziły kilka pytań. Pierwszy z dokumentów to umowa kredytowa zawarta 13 czerwca 2007 r. z Getin Bankiem SA z przeznaczeniem na zakup akcji LC Corp SA. Wartość kredytu na zakup akcji LC Corp SA udzielonego przez Getin Bank SA wynosiła 20 mln zł. Osoba podpisująca wskazaną umowę pozostawała na emeryturze i miała miesięczne przychody z tego tytułu rzędu 1700 zł. Bank udzielający kredytu nie poinformował o ryzyku finansowym, jakie osoba ta bierze na siebie. Można przypuszczać, że gdyby tak się stało – znając stopień ryzyka – umowy kredytowej by nie podpisała.

W związku z powyższym moje pytania:

1. Czy KNF i nadzór bankowy, a także Prawo bankowe dopuszczają podobne sytuacje, gdy kredytobiorca uzyskuje wysoki kredyt, nie posiadając zdolności kredytowej do jego obsługi?

2. Czy KPWiG i KNF dopuszczają sytuacje, w których bank (Getin Bank) udziela kredytu na zakup akcji firmy (LC Corp), pomimo że właścicielem obu (Getin Bank i LC Corp) jest ta sama osoba? Czy KPWiG lub KNF nie widzą w tej sytuacji żadnych zagrożeń, konfliktów interesów i potencjalnych negatywnych skutków dla stabilności rynku finansowego w Polsce?

3. Czy wg KPWiG lub KNF sytuacja, w której Getin Bank udzielał znacznych kredytów na zakup akcji LC Corp, mogła mieć wpływ na cenę emisyjną LC Corp, a także na cenę akcji na rynku po emisji?

Z wyrazami szacunku – poseł Maria Nowak.

Odpowiedź Wiceministra Wojciecha Kowalczyka – podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów z dnia 2 maja 2013 roku:

"Z wyjaśnień przedstawionych przez Komisję Nadzoru Finansowego wynika, że kwestia udzielania przez Getin Noble Bank SA kredytów na zakup akcji LC Corp SA była przedmiotem czynności kontrolnych ze strony organu nadzoru w zakresie wynikającym z realizowanych celów nadzoru i posiadanych przez Komisję Nadzoru Finansowego kompetencji, określonych w przepisach ustawy Prawo bankowe. W wyniku dokonanych ustaleń do banku skierowanozalecenia poinspekcyjne.

Analizując ówczesną sytuację na rynku finansowym, organ nadzoru w czerwcu 2008 r. skierował także do prezesów banków pismo wskazujące naniekorzystne zjawiska w działalności kredytowej banków.W pismach tych wskazywał na potrzebę podjęcia przez banki działań mających na celupoprawę procesu identyfikacji i akceptacji ryzyka.


 


 

 • Komentarz internauty:

"Tak się składa, iż wówczas byłem pracownikiem Biura Maklerskiego BPH S.A. i wiem jak w praktyce wyglądało udzielanie kredytów na zakup akcji LC Corp w tym banku. Otóż u nas „lewar” wynosił 5x środki własne, a z uwagi na konkurencyjny „astronomiczny” lewar w Getin Banku – 99x środki własne – wykorzystanie tych kredytów w BPH było znikome. Uważam, że dokoptowanie BPH do konsorcjum udzielającego kredytu na zakup LC Corp było obliczone tylko na dostarczenie argumentu m.in. wiceministrowi Kowalczykowi, że nie tylko Getin Bank udzielał tych kredytów. Zasadnicze pytanie brzmi ile wzięły w „łapę” setki zaangażowanych od lat w tę sprawę funkcjonariuszy publicznych – sędziów, prokuratorów ministrów, wiceministrów, rzeczników etc. – aby do tej pory ukręcać łeb temu oczywistemu przekrętowi. Uważam, że sedno problemu leży nie w tym, iż są złodzieje – byli, są i będą na tym świecie, to chyba oczywiste –, prawdziwy problem to pasożyty utrzymywane i bardzo hojnie opłacane przez nas – podatników, wykorzystujące przywilej bezkarności, aby to złodziejstwo ochraniać."(nick: kgb)


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

ZK - Panie Janie, i na koniec jeszcze jedno pytanie: czy pan przewiduje ugodę ijeśli takto w jakim wymiarze finansowym?
 

JK - Domagam się tylko zwrotu podstawowych pieniędzy, oszczędności moich i mamy, jakie wpłaciłem w czerwcu 2007 roku do Getin Banku SA plus odsetki ustawowe od tej kwoty. Posiadam wiedzę, że Getin Bank SA podpisuje ugody z wieloma osobami pokrzywdzonymi, mam nadzieję, że postąpi tak również ze mną. Z uwagi na ogromne krzywdy, jakie wyrządził mi ten bank i jego poplecznicy, uprzejmie proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w upublicznieniu nieludzkiego postępowania jego przedstawicieli wobec mojej osoby.


 

Słychać gwizd. Moment i pudło staje się porzuconą płaską tekturą, a gracze rozpraszają się wśród gapiów. Zbliża się policyjny patrol, jakiś ograny gość woła, że został oszukany. Poproszę dowód osobisty – mówi funkcjonariusz. Czy to Pan zaśmiecił tutaj przejście? – wskazuje na walający się zgnieciony karton.

Czarny król LC uśmiecha się tylko, uruchamia silnik i powolutku opuszcza teren.

 

 

Poniżej materiały dowodowe i źródłowe oraz odnośniki do cytatów z prasy i sieci:


 

Przypisy:

1/Dowód: akta sprawy Sądu Okręgowego w Katowicach, sygn. akt IIC 718/12.

2/Dowód: protokół z inspekcji przeprowadzonej w Getin Banku SA w Katowicach, przez komisję z Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego z datą 20 grudnia 2007 r.

3/Dowód: liczneakta spraw dotyczących pokrzywdzonych Michaliny Jączek i Jana Jączka znajdujących się w sądach oraz w gabinecie Prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach.


 

http://rebeliantka.nowyekran.net/post/92617,gracz-roku-2007-leszek-czarnecki-i-minister-finansow-rp-kontra-inwestorzy-gieldowi

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-bielewicza/39592-protest-glodowy-obywateli-pokrzywdzonych-przez-organa-panstwa-sylwetki-uczestnikow-jan-jaczek

http://3obieg.pl/prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena

http://rebeliantka.nowyekran.net/post/95968,protest-jana-jaczka-pod-siedziba-getin-noble-bank-w-warszawie

http://anitazawadzka.nowyekran.net/post/96239,jak-to-sie-zaczelo-jak-to-sie-skonczy

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4252034.html


 

 

KOMENTARZE

 • "Królewska" szajka na widelcu
  Mamy kolejny artykuł, obiektywne dowody w sprawie, wnioski nasuwają się same, z kolejnych pikiet powstanie PANORAMICZNE zdjęcie straconej klienteli Getin-u.
  Dzięki Panie Zygmuncie, czekam na komentarze, jest o czym gadać.
 • Halo, halo ....Pan Czarnecki?!!!
  Może by tak Pan napisał komentarz o swoich "Getinowcach", pracujących na zgubę Pana "super-firmy" i tym samym Pańską? Może potrafi Pan mówić ludzkim głosem nie tylko w Wigilię Bożego Narodzenia?
 • Jednym słowem, to mafia
  Czytając ten artykuł zastanawiam się nad dalszym scenariuszem tej sprawy. Co dalej z osobami, które ochraniały ten przekręt, prokuratorami, sędziami, ministrami,...- dalej aż boję się wymieniać. Getin Bank dalej będzie kręcił lody, zakłamani prokuratorzy dalej będą oskarżać innych ludzi, sprzedajni sędziowie dalej będą osądzać kolejne sprawy, ustawieni ministrowie rządzić. W jakim kraju my żyjemy...? Przecież za wykonywaną pożal się Boże pracę tych - trudno to powiedzieć - funkcjonariuszy publicznych, mających stać na straży przestrzegania prawa, my społeczeństwo płacimy ogromne pieniądze. Nas za najminiejsze przewinienie wylewa się z pracy. Ci co mają trochę więcej szczęścia mogą harować za nędzne wynagrodzenie do końca życia. A taki prokurator czy sędzia mają dożywotnio zagwarantowane koryto w wysokości urągającej biedzie ciężko pracującego społeczeństwa. Pytam się, kto poda do publicznej wiadomości nazwiska „pomazańców” umoczonych w tej sprawie. Przecież to są konkretni ludzie a nie sąd czy prokuratura. Czy kiedykolwiek zapłacą – podkreślam z całą mocą – także finansowo, za przekręt, w którym wzieli udział, czy w ogóle za to w jakikolwiek sposób odpowiedzą? Sami się nie skażą i nie ukarają, wszyscy to wiemy, W jednej z moich spraw, w której sędzia SO zfałszowała akta, na złożone przeze mnie zawiadomienie o przestępstwie, sędzia SA, obrzucił mnie pogróżkami, że postępując w ten sposób, zagrażam strukturom Państwa. Dodam, że wszystko odbywa się w słynnym już grajdole Katowice. Wszystkie wysyłane do Ministra Sprawiedliwości czy Prokuratora Generalnego pisma, skargi i zawiadomienia trafiały z powrotem do Katowic, do tych samych ludzi. Coż, z wywodów tego sędziego SA, wynika, że aby nie zagrażać strukturom – podkreślam - naszego Pąństwa, należałoby tępić pleniące się w nim togowe robactwo w inny sposób. Wniosek, wiidać, słychać i czuć – to mafia – do czego oni mnie namawiają!!!
 • Autor i wszyscy poszkodowani,
  Szanowni Państwo,

  Pisałem już wielokrotnie. Polska jest krajem bezprawia - z dowodami takiego stanu spotykamy się każdego dnia.

  Szczególnie jest to widoczne w postępowaniu niektórych banków, które uważają, że są ponad prawem - ponieważ, mają pieniądze. Często zapominają o jednym. Pieniądze Banków, są własnością depozytariuszy - a oni mogą te pieniądze wycofać, jeżeli stracą zaufanie do tych instytucji.

  Banki - teoretycznie - powinny być instytucjami zaufania publicznego - tymczasem, jak widać na przykładzie Pana Jączka, często wykorzystują nieświadomość (i naiwność), zwyczajnych prostych ludzi.

  Banki nie są instytucjami charytatywnymi, muszą zarabiać pieniądze dla swoich akcjonariuszy - ale nie może się to odbywać niezgodnie z prawem.

  Nowy Ekran, w miarę swoich możliwości, razem ze stale rosnącą społecznością NE - będzie kontynuował walkę o prawa wszystkich obywateli i o praworządność w Naszym Kraju.
 • @Ryszard Opara 10:33:21
  Panie Ryszardzie!
  Widzę , że Nowy Ekran na poważnie rozpoczął i kontynuuje działania mające na celu zmuszenie banków a w szczególności Getin Noble Banku do uczciwego postępowania i naprawienia krzywd jakie wyrządził klientom którzy mu zaufali.
  Jeżeli tak jest to mogę Panu dostarczyć uwierzytelnione dokumenty związane z tym w jaki sposób szkolił Getin Bank swoich pracowników , którzy posiadali nazwy Opiekunów Klienta lub Doradców Klienta przy sprzedaży takich produktów jak Kwartalne Zyski, w jaki sposób podeszła do zgłaszanych przez poszkodowanych zgłoszeń o oszustwie, jaki jest poziom wiedzy prokuratury w tym temacie, jak przebiega proces załatwiania reklamacji przez GNB , jak w dalszym ciągu oszukują swoich klientów.
  Pozdrawiam E.T.
 • @Ryszard Opara 10:33:21
  Szanowny Panie Ryszardzie,
  dziękujemy za deklarację dla dalszej współpracy na łamach Nowego Ekranu.Obserwując naszą polską rzeczywistość, posiadł Pan gwarancję dożywotniego zatrudnienia,a my POMOŻEMY dostarczając danych. Getin Bank "siedzi na beczce prochu" i może wreszcie zdaje sobie sprawę z konsekwencji stosowanych oszustw.
  Życzę dobrego zdrowia całej społeczności Nowego Ekranu.
 • @Ryszard Opara 10:33:21
  To prawda, dzięki takim pismom jak Nowy Ekran mamy możliwość dochodzenia do sprawiedliwości, bo organiazacje i ludzie zobligowani prawnie do jego przestrzegania i egzekwowania to tak naprawdę organizacja przestępcza, szkodnicy i wrogowie Narodu...
 • WOJNA CYWILIZACYJNA W POLSCE ZBRODNIA NA PODSTAWIE ART. 117 KK
  Jeszcze w dziejach świata nie było takiej sytuacji, aby tzw. "elity" państwowe podjęły się działania na rzecz likwidacji własnego państwa i eksterminacji Narodu Polskiego (zbrodnia na podst. art. 118 KK) przy użyciu wielorakich środków kryminalnych zmierzających do zniszczenia wszelkiego dobra - w tym podstawowego, jakim jest istnienie Narodu i państwa - wspólnego dachu dla zrzeszenia "rodziny rodzin", jakim jest ponad 1000-letni Naród Polski.
  Problem ten dość wszechstronnie omówił w swoim wykładzie prof. Piotr Jaroszyński pt. Likwidacja państwa polskiego. Materiał ten sam w sobie jest dowodem zbrodni realizowanej z konsekwencją przez wrogów cywilizacji prawdy i miłości, która zrodziła Polskę - i jest także aktem oskarżenia łże-elit, które zmieniają piękny kraj i Naród w cmentarzysko i ruinę. Naród Polski w wyniku II wojny światowej utracił swoje elity, które zostały wyeksterminowane przez bandyckich sąsiadów, którzy organizowali swoje panstwa według wskazań szatańskich ideologii.
  Mordowali nas Niemcy pod wodzą okultysty Adolfa Hitlera, szatańscy banderowcy na Ukrainie i sowieciarze, którzy już swoją operację przeciwko Narodowi Polskiemu rozpoczęli w 1937 roku mordując na terenie ZSRR ponad 115 tyś Polaków. Jednak to nie wszystko, bo przecież zbrodnia w Ponarach obciąża też Litwinów, którzy przyłożyli swoją rękę do mordowania Polaków na masową skalę. Po II wojnie światowej Polska stał się zdobyczą Stalina na podstawie masońskich umów w Jałcie, Teheranie, Poczdamie, etc. W tym okresie dobito polskie Państwo Podziemnie i sterroryzowano polskich patriotów za pomocą zbrodni wojskowych, policyjnych, sądowych i także bandytyzmu kryminalnego podsycanego umiejętnie przez towarzyszy partyjnych reprezentujących interesy bolszewii w Polsce. Na korpusie polskiego ciała zamontowano obcą nam głowę za pomocą służb moskiewskich. Ten wrogi łeb nie tylko nie myślał o wszystkich członkach swego ciała, ale dokładnie pracował nad tym jak szkodzić całemu Narodowi Polskiemu. Towarzysz Berman, który był nie tylko liderem interesów żydostwa w Polsce i szefem policji jawnych, tajnych, widnych i dwupłciowych, miał również wpływ na szereg innych ważnych działów państwowych w Polsce. To właśnie Berman jest winnym tego, że w PRLu stworzono system "obrzezywania umysłów" i totalnego ogłupiania w PRLowskich szkołach/ System Bermana uniemożliwił odtworzenie narodowych elit polskich co stanowi największy Problem współczesnej Polski.
  W ten sposób dzięki ciemnocie, wrogiej propagandzie, praniu mózgów, inwigilacji, destrukcji i innym podstępnym zabiegom wymuszonym metodami policyjnymi, politycznymi i przez systemy antyedukacyjne - stworzono motłoch, który był ogłupiany i bałwanizowany, a także rozpijany przez władców Polski, bolszewickich kompradorów.
  Przeciwko tym "elitom" przywiezionym do Polski na sowieckich czołgach, świadoma część Narodu, nie pogodzona z okupacją, trwała w zbrojnym oporze do 1956 roku. Biły się do końca formacje wojskowe NSZ, WiN, etc., już nie tyle o NIEPODLEGŁOŚĆ, ale o Honor katolickiego Narodu Polskiego i chrześcijańskiej Tysiącletniej Polski. Wyhodowana klasa HELLOTÓW przez sowieckich SPATIATÓW po raz pierwszy się zbuntowała przeciwko swoim czerwonym "panom" - już w Czerwcu 1956 roku w Poznaniu, gdzie robotnicy tego Sławnego Miasta Piastów sięgnęli po broń, aby wypędzić z kraju azjatycką przemoc. Potem do protestów przeciwko czerwonej zarazie dochodziło przez wszystkie dekady całego PRLu jak kraj był długi i szeroki. Zatem skoro eksperyment PRLowski się nie powiódł pod auspicjami zwasalizowanego przez Kreml PRL-u, to po wybuchu Rewolucji SOLIDARNOŚCI, która doprowadziła państwo DIAMATU do bankructwa ideowego i moralnego, przystąpiono do realizacji nowych scenariuszy za pomocą "agentury", która rzekomo prowadziła wojnę z PRLem, aby stworzyć kolejne ANTYPOLSKIE MONSTRUM. Tak więc doświadczamy nieustannie wojny cywilizacyjnej przeciwko Polsce, którą toczą kompradorzy i agenci wpływu zatrudnieni w zawodach prawniczych, w finansach, w gospodarce, w mediach, w handlu, w polityce, etc. - dążący do zlinczowania Narodu Polskiego i likwidacji panstwa polskiego.

  http://www.youtube.com/watch?v=EQy0kVpG4nI&list=PL245E003587A04447

  KAGANOWICZE XXI WIEKU

  O tym, że "państwo polskie" zwane III RP nie jest bezpieczne i nie służy Polakom wiedzą i doświadczają na różne sposoby już wszyscy mieszkańcy kraju nad Wisłą, którzy nie należą do UKŁADU. Również prawie wszyscy lepiej lub gorzej wiedzą o tym, że III RP to de facto PRL-BIS. PRL był założone przez gangstera politycznego i masona Soso - Józefa Stalina vel Demoniszwili, który swoją karierę polityczną rozpoczął jako bandyta, specjalista od "eków" - napadów na banki. Pierwszy napad na bank zrealizował w Tyflisie. Potem szło już jak z płatka, aż po zdobyciu władzy przez bolszewię w Rosji, to można było rozpocząć operacje złodziejskie na szeroką skalę rabując wszystkie klasy społeczne pod hasłem GRAB GRABIONE!!!! Wraz z rządami bolszewików w Sowietach rozpoczęła się de facto KLEPTOKRACJA, a więc władza złodziei, która po eksperymencie Rewolucji Antyfrancuskiej dopiero w Sowietach przyjęła trwały charakter i stała się SYSTEMEM.

  http://www.youtube.com/watch?v=_s1YpENNNkg

  DZIŚ WYCHOWANI W KLEPTOKRACJI KREZUSI NIE MUSZĄ NAPADAĆ NA BANKI, ALBOWIEM MOGĄ ZAKŁADAĆ BANKI, KTÓRE NAPADAJĄ NA SPOŁECZEŃSTWO I PUSZCZAĆ Z TORBAMI OBYWATELI II RP W IMIĘ "PROFESJONALIZMU", "RYZYKA GOSPODARCZEGO", "KONKURENCJI", "PAŃSTWA PRAWA", "ZYSKU", ETC.

  Państwo oligarchiczne - zwane III RP - pozwala UKŁADOWI za pomocą Giełdy, Banków i instytucji skoncentrować cały kapitał realny Polaków w rękach wąskiej grupy kompradorów.

  Jednym z kompradorów ekonomicznych w obecnej Polsce jest Leszek Czarnecki, który za pomocą swoich przedsiębiorstw uprawia legalne rozbójnictwo finansowe i stał się prawdziwym Krezusem.

  Niestety ów komprador żeruje na niewiedzy Polaków i niewielkim doświadczeniu inwestorów, którzy dopiero uczą się trudnych meandrów "inżynierii finansowej", jaka jest niczym innym w Polsce jak WIELKIM SZWINDLEM!!!

  "Getin Bank S.A. udzielił na ponad 10 miliardów PLN „pustych” kredytów świadomie i celowo, aby „nadmuchać” popyt na akcje, następnie dokonać redukcji zleceń kupna o 98,12 procent i w konsekwencji sztucznie podnieść cenę sprzedaży akcji LC Corp S.A. do 6,50 PLN za sztukę.

  Doszło więc do zaplanowanej i umyślnej manipulacji kursem akcji – co jest przestępstwem – z mocy art. 183 §1 w związku z art. 39 §1 i §2 pkt 6 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183 poz. 1538 z 23 września 2005r.) w związku z art. 70 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo Bankowe (Dz. U. Nr 72 poz. 665 z późn. zm.) i inne."(Jerzy Bielewicz, finansista, prezes stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek")

  ZATEM LEGALNE PRZESTĘPSTWA W POLSCE SĄ NIEŚCIGANE, ALBOWIEM PODLEGLI KOMPRADOROM F-SZE NIE MOGĄ ŚCIGAĆ SWOICH PRYNCYPAŁÓW!!!

  Niestety legalne oszustwa są praktykowane, gdyż społeczeństwo nie chce się zorganizować przeciwko ROZBÓJNIKOM-KOLONIZATOROM I ICH OKUPACYJNYM SŁUŻBOM!!!

  Chyba, że wrzód wreszczcie pęknie ???

  Kto i za ile wyprzedaje tę Rumunię, Węgry i Polskę – bo przecież ktoś musi to robić, nieprawdaż – i coś z tego mieć – nieprawdaż?
  Kto i co z tego ma, bo w Polsce żadnych kokosów z tej wyprzedaży nie widać, przeciwnie – rząd Donalda Tuska na gwałt szuka pieniędzy, a to znaczy, że nasz nieszczęśliwy kraj wyprzedawany był za bezcen, w zamian za łapówki pod stołem. Co na to tajniacy z CBA? Tu mają zakazane węszyć?
  /Stanisław Michalkiewicz „NASZ DZIENNIK”)
  http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/32162,nie-warto-sie-podlizywac.html#.UY0yNtYewF0.facebook


  Skazani na nędzę prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/post/93343,skazani-na-nedze
 • MAŁO DOKUMENTÓW
  jest przytoczonych w tym artykule. Same opinie, które nic nie znaczą, gdy trzeba będzie rzucic karty na stół. Autor dywaguje, a poszkodowani go popierają, to zrozumiałe.Pokażcie stanowiska banku, prokuratury, policji, instytucji kontrolnych broniących PAŃSTWO.
  Bez tego Wam nie wierzę!
 • @Ryszard Opara 10:33:21 Banki nie mają pieniędzy !!!
  Banki nie mają pieniędzy !!!

  BANKI PO PROSTU TWORZĄ PIENIĄDZE Z NICZEGO I SKAZUJĄ SPOŁECZEŃSTWO NA NIEWOLĘ LICHWY I SZABRUJĄ REALNE DOBRA ZA POMOCĄ ZAPISÓW KSIĘGOWYCH, UMÓW BANKOWYCH, "BANKNOTÓW PIENIĘŻNYCH", CZEKÓW, ETC!!!

  To dzięki kwitkom lichwiarze stają się właścicielami nieruchomości, fabryk, lasów, kopalin, etc.

  TO NIE JEST EKONOMIA CHRZEŚCIJAŃSKA, ALE GOSPODARKA MAMONISTYCZNA, KTÓRĄ WYMYŚLIŁ DIABEŁ I WCIELA JEGO SZAJKA!
  Robą z nas białych murzynów w środku Europy!!!
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u_b05LnqMEM
  6,5 mln Polaków żyje w bidziee
  http://gloria.tv/?media=435790

  WOJNA PRZECIWKO KATOLICKIEJ POLSCE – EKONOMIA DIABŁA

  WOJNA EKONOMICZNA – ex poseł, mecenas Elżbieta Barys (Radio Maryja)
  http://www.youtube.com/watch?v=dgNlgxyZyac&list=PL5nlxlYCZJUDNIS628ilzEZmSMmI_Qflk
  Socjocybernetyka
  http://socjocybernetyka.pl/

  Finanse Hitlera i finanse dziś!!!
  http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/finanse-hitlera-cz-2/
  Węgrzy uniezależniają się od zachodniej finansjery. W Polsce odwrotnie – idziemy na dno!
  http://polonuska.wordpress.com/2013/05/29/wegrzy-uniezalezniaja-sie-od-zachodniej-finansjery-w-polsce-odwrotnie-idziemy-na-dno/


  Webinarium Nowa Ekonomia dr Szczęsny Zygmunt Górski
  http://www.youtube.com/watch?v=aCCLOBL4U34

  Webinarium Nowa Ekonomia 02
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=J2mgDdgEKFE&NR=1

  Webinarium Nowa Ekonomia 03
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=9dWmST-8M1g&NR=1
 • @leimag 12:18:38
  Kolego, możesz nie wierzyć. To wszystko co tutaj LUDZIE piszą jest właśnie wynikiem dokumentów. Walka papierów odbywała się i nadal tkwi w sądach i prokuraturze. Poczytaj sobie więcej w podsuwanych linkach . Masz co najmniej 20 portali do obskoczenia. Nie czepiaj się bezmyślnie i nie sugeruj manipulacji. Popatrz jaki jesteś nieobeznany w temacie.
 • @leimag 12:18:38 Masz Pan dokumenty na zagładę ?
  Załączone do sprawy komentarze i opisy szwidlów stosowanych przez lichwokratów - w tym przez Getin Gang - ilustrują system kleptokratyczny panujący w Polsce.

  Chyba Pan nie ma pojęcia w ogóle o prawie ani o uczciwych finansach, a także o inwestycjach, które pochodzą z uczciwej pracy, a nie z rabunku ?

  DODAM, ŻE WEDŁUG ŚW. BERNARDA TO NA DWUNASTYM STOPNIU PYCHY, NA KTÓRYM JEST GRZESZNIK TO DO GRZESZNIKA NIE DOCIERA JUŻ ŻADNA PRAWDA?

  A do jakiej cywilizacji Pan należy ?

  prof. Mirosław Dakowski - Antycywilizacja
  http://www.youtube.com/watch?v=VqfH8enBTNc
 • @Janusz Górzyński 12:30:59
  "Część ludzi prosi o pomoc, część o nagłośnienie sprawy, a inni piszą do mnie po to, żeby się wyżalić, bo nie mają już nadziei, że odzyskają pieniądze. Oczywiście, mam świadomość, że niektórzy trochę koloryzują, pisząc że nie wiedzieli w co się pakują, że uwierzyli sprzedawcom na słowo, że nikt im nie powiedział o ryzyku. Pewnie niektórzy z piszących chcą zrzucić na instytucje finansowe skutki swojej naiwności lub chciwości. " Maciek Samcik - http://samcik.blox.pl/2013/01/Polisy-inwestycyjne-i-ludzkie-tragedie-Historia.html
 • @leimag 12:18:38
  Proszę zajrzyj do moich notek, tam dokumentacja faktów i linki do innych źródeł:

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/92617,gracz-roku-2007-leszek-czarnecki-i-minister-finansow-rp-kontra-inwestorzy-gieldowi

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/95968,protest-jana-jaczka-pod-siedziba-getin-noble-bank-w-warszawie

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/97559,bog-jest-sedzia-sprawiedliwym-ale-czy-w-getin-banku-o-tym-wiedza

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/97662,czy-getin-bank-przestaje-wyplacac-pieniadze-klientom-pytali-wczoraj-przechodnie
 • @Zygmunt Korus
  Bardzo trafna metafora z tym Czarnym Królem. Świetny tekst!

  pozdrawiam
 • @leimag 12:33:27
  GŁUPOTA POLAKÓW (telefon do RM)
  http://www.youtube.com/watch?v=kpQZDGhLv4k
 • @Janusz Górzyński 12:00:56
  Piękny wpis, niestety prawdziwy, polecam także teksty wybitnego Polaka, współtwórcy odrodzonej II rzeczpospolitej, w mojej opinii geniusza myśli społecznej i politycznej, prof. Władysława Studnickiego. Niejedno o czym pisał, później się sprawdziło, dalej się sprawdza i jak widać będzie sprawdzało...
 • @Rebeliantka 12:42:52
  Dziękuję. zabieram się do lektury. Dla postronnego żeglarza po sieci takie wejście w temat, jak widać tutaj dość rozpracowany, jest bardzo trudne. Dlatego tak nieufnie podchodzę do wszelkich rewelacji.
 • @leimag 12:56:10
  Jasne, należy być ostrożnym i weryfikować informacje. Sama też tak zawsze robię.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 12:42:52
  Dziękuję. Pani "rokoszowe" linki znam, byly przelomem w kwestii "Czarnego Króla", bo sprawę pana Jąćzka poznalem trzy lata temu, ale nie mialem wiedzy, co tam bylo grane...? Dopiero Nowy Ekran otworzyl mi oczy, że jednak ten górnik ma prawo czuć się wyrolowanym.
  Dlatego wziąłem na warsztat ten interwencyjny temat bardzo poważnie, stąd seria artykułów. Nawiasem mówiąc, w moim przypadku, jest to powrót do korzeni, bo na pocz. lat 70. pisywałem jako reporter terenowy (mam w archiwum tych publikacji mnóstwo), gdzie czlowiek, system, krzywda byly niewyczerpanym pokarmem dla misyjnego dziennikarstwa, bo tak je pojmuję.

  Zapraszam na II część "Czarnego Króla".
 • @Ed emeryt 10:51:58
  Szanowny Panie,

  Tak jak wiele razy deklarowałem. Nowy Ekran - ZAWSZE - przynajmniej dopóki ja będę miał coś do powiedzenia - i dopóki moich sił i życia starczy - będzie bronił praw osób, wszystkich obywateli - pokrzywdzonych przez system.

  Polska, niestety jest krajem bezprawia - i tylko nasze wspólne masowe działania mogą ten stan rzeczy zmienić.

  A to wszystko jest w naszym wspólnym Polskim interesie.

  Zapraszam do współpracy - proszę o dokumenty, które będziemy publikować i nagłaśniać. Polska nie jest ojczyzną oszustów!!!

  POLSKA JEST DLA POLAKÓW - I DLA WSZYSTKICH OBYWATELI PRZESTRZEGAJĄCYCH PRAWO I NASZE WSPÓLNE WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE!

  SZCZĘŚĆ NA WSZYSTKIM BOŻE.
 • @Zygmunt Korus 13:11:04
  Cieszę się, że moje notki miały takie znaczenie. Część II "Czarnego Króla" oczywiście przeczytam :)
 • @helenka 11:02:49
  Szanowna Pani,

  Dziękuję serdecznie za słowa uznania oraz propozycje współpracy.

  Zapraszam do wspólnych masowych działań - w obronie praw i spraw wszystkich Polaków.

  Z pomocą Pana Boga naprawimy Nasz Kraj!

  Szczęść Nam Boże,
 • @Ryszard Opara 13:42:37
  Daj Panie Boże.
 • CZARNECKIEMU I SZAJCE RZĄDZĄCEJ TUSKOLANDEM KU PRZESTRODZE
  Mt 23, 27-32 Biada obłudnikom
  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza
  Jezus przemówił tymi słowami:
  «Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków».

  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/2092_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_mateusza.html
 • Trochę dodatkowych informacji
  Właściciela banku, Leszka Czarneckiego, zarejestrowano jako współpracownika Służby Bezpieczeństwa a potem wywiadu PRL (TW „Ernest" nr rej 42601). Trzecia Rzesza Pospolita to państwo dla Polaków obce i wrogie; próby dochodzenia prawa przez poszkodowanych w marionetkowych sądach i tutaj spełzły na niczym.

  22 sierpnia 2013 r. przed siedzibą Getin Banku w Katowicach odbyła się pikieta poszkodowanych. Film tutaj:
  http://www.youtube.com/watch?v=pJ1um-gNauQ

  A zarzutach wobec Getin Banku czytaj też:
  http://www.gf24.pl/13136/jak-getin-bank-wciagnal-mnie-w-petle-zadluzenia
  http://www.gf24.pl/12991/zlapani-przez-getin-bank
  Polecam też filmy innych kanałów:
  http://www.youtube.com/watch?v=cbdzU79CO64
  http://www.youtube.com/watch?v=XlsYJs7Of4s
  Mariusz Cysewski
 • MATRIX
  Przychodzi mi na myśl wspaniała filmowa trylogia MATRIX.
  Nasz polski MATRIX(szemrani politycy do spółki ze skorumpowanymi urzędnikami i funkcjonariuszami) chce aby jak najwięcej ludzi w kraju uwierzyło że żyje ,mieszka i pracuje w normalnym państwie
  Całkiem spora część Polaków żyje pod wpływem takiego projektu nachalnie narzucanego przez wpływowe media, które wiernie służą MATRIX-owi. Jest już na szczęście sporo grono ludzi w Polsce, które przejrzało na oczy i widzi że ta "normalność" to fasada i bagno bez dna.
  Mam nadzieję że tak jak w filmie, gdzie matrix upadł tak i u nas w Polsce kiedyś , może już niedługo, zostaną rozbite układy, które zatruwają życie i pozbawiają ludzi nadziei na lepsze jutro.
  Wierzę że jeśli są tacy jak Pan Jączek, którzy nigdy się nie poddają i miejsca w których można o tym przeczytać to musi się to udać
 • OPIS LC KRÓLA
  Do wyróżnień jakie otrzymał Pan Czarnecki brakuje mu już tylko tych od "pruszkowa " i "wołomina"-naprawdę zasłużył
 • DOBRY ANEKS
  Oto jak kruszeje naczalstwo szajki Czarnego Króla:

  UCHWAŁA NR 2 § 1

  5. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze oferty publicznej akcji serii K, ustalenia dnia prawa poboru akcji serii K na dzień 22 listopada 2013 r. dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie praw poboru akcji serii K, praw do akcji serii K oraz akcji serii K do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

  UCHWAŁA NR 5 § 1

  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie LC Corp S.A. postanawia o zaniechaniu rozpatrywania uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawie zmian w statucie LC Corp S.A., w związku z niepodjęciem przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie uchwały nr 4 w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego LC Corp S.A.

  http://www.lcc.pl/pol/raport_biezacy/1185,uchwaly-podjete-przez-nadzwyczajne-walne-zgromadzenie-w-dniu-29-08-2013r.html
 • @Ryszard Opara 13:39:37
  W dniu 04.10.2013r o godz.8.30 rozpocznie się przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wlkp. sala nr.43 postępowanie przeciwko pracownikom Getin Banku w Ostrowie Wlkp. oskarżonym o oszustwo przy pozyskiwaniu klientów do produktu " Kwartalne Zyski" , postępowanie jest jawne , pokrzywdzeni przez Getin Bank i zainteresowani mogą w nim uczestniczyć

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930