Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
75 postów 289 komentarzy

obieranie cebuli - do łez

Zygmunt Korus - od 1982 były dziennikarz, w PRL opozycjonista represjonowany, odznaczony przez Ś.p. PREZYDENTA z polecenia Ś.p. PREZESA IPN.

GETIN: JAK SIĘ BRONIĄ SZAJKI?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy POmilicja łapie grupę przestępczą, a nigdy nie jest pewna czy robi dobrze, na wszelki wypadek zgarnia kogoś postronnego.

Sprawa z przekrętem giełdowym, jaką ujawnił światły górnik Jan Jączek, wpisuje się w kolejny ciąg afer typu Amber Gold: podpuszczenie tysięcy ludzi, którym zaproponowano mirażowe zyski, by wzięli wszystko z jednej dłoni – kredyt w Getin Banku na zakup akcji LC Corp poprzez dom maklerski IDM, czyli z tej samej garści (trzyręcznego) Leszka Czarneckiego.

Kiedy POmilicja łapie grupę przestępczą, a nigdy nie jest pewna czy robi dobrze, na wszelki wypadek zgarnia kogoś postronnego. Taka paprotka do kominiarek przydaje się jako aplikacja na suwak lub rzep, a właściwie ozdoba/osłona przy furtce, gdy nadkomendni zażyczą sobie wyjścia z kabały przez pomataczenie na rzecz bossów stojących za schwytanymi bandziorami.

A jak się zachowuje prokurator? Formalnie próbuje ustalić prowodyra, a przynajmniej wysłuchuje wyjaśnień zapudłowanych.

A co mówią dranie, złapani na gorącym uczynku? Ano mataczą. Nie ma Pana! Wszyscy byli niekierownikami, czyli pracowali zespołowo, jak demokratycznie wybrana hunta bez wodza. Oksymoron zastosowany, paradoks, który w praktyce jest niemożliwy. Równość, braterstwo – tylko z tą wolnością nie wyszło... Tak czy siak, podczas przesłuchań w sprawie przestępstw zbiorowych występuje zjawisko pomniejszania win poprzez wskazywanie innych, że to nie tylko ja się splamiłem, ale także ci obok tak robili. Psychologiczne tłumaczenie się według retoryki „per analogiam” znane jest policjantom, prokuratorom, a zwłaszcza sędziom.

 

Jak się broni Getin Noble Bank, gdy dziennikarz „Gazety Finansowej” *, Szymon Szadkowski, zadaje zarządowi tego banku niewygodne pytania, np. takie (nr 1 i 3):

(1) - Czy Getin Bank sprawdził zdolność kredytową pani Jączek zanim udzielił jej kredytu i czy miał taki obowiązek?

(3) - Czy normalną praktyką jest i czy dopuszczalne jest, żeby bank (Getin Bank) udzielał kredytu na zakup akcji Firmy (LC Corp), pomimo że właścicielem obu (Getin Bank i LC Corp) jest ta sama osoba (Leszek Czarnecki)?

odpowiedzi brzmią:

(1) - Z uwagi na specyfikę produktu oferowanego na sfinansowanie zakupu akcji na rynku pierwotnym i ustanowienie szczególnej formy zabezpieczenia kredytu, obowiązująca w banku procedura na dzień podejmowania decyzji kredytowej, dopuszczała ocenę zdolności kredytowej przez wyznaczenie jej w oparciu o stan portfela na rachunku inwestycyjnym Wnioskodawcy. Było to powszechną zasadą rynkową stosowaną przez banki dla tego rodzaju kredytów, dlatego błędne jest porównywanie tego typu procedury do standardowego procesu udzielania kredytu gotówkowego.

(3) - Ponadto warto zauważyć, w kontekście przesłanych przez Pana pytań, iż częstą praktyką jest to, że kredyty na zakup akcji są udzielane przez banki dla klientów ich własnych domów/biur maklerskich np. Bank Pekao SA udzielał kredytów na zakup akcji PGE oferowanych przez Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. czy DI BRE Banku, który oferował akcje Lotosu podczas publicznej oferty akcji, a BRE Bank udzielał kredytów na zakup tych akcji. Podobnych przykładów analizując rynek kapitałowy, można znaleźć wiele.

I zawsze dorzuca się takie zdanie ogólne, nawet prawdziwe, dla zmyły, żeby podbijać sobie prawdomówność:

- Informuję także, że prowizje, o których pisze Pan w swojej wiadomości, miały charakter rynkowy, a ich poziom procentowy nie odbiegał od stosowanych przez inne instytucje bankowe dla kredytów na zakup akcji na rynku pierwotnym.

Zwróćmy uwagę na cwane „tratewki semantyczne” płynące po tym ścieku mydlin: „dopuszczała ocenę”, „Było to powszechną zasadą rynkową stosowaną przez banki”, „do standardowego procesu”, „iż częstą praktyką jest”, „Podobnych przykładów [...] można znaleźć wiele.”.

Już wcześniej mogliśmy zaobserwować tego rodzaju próby wymigiwania się, gdy sprawę "przekręcenia" takich jak Jan Jączek zaczęła drążyć z mandatu poselskiego indagująca Maria Nowak: wtedy Komisja Nadzoru Finansowego wskazała na wyjaśnienia Getin Noble Banku, że to chodzi o „proces identyfikacji i akceptacji ryzyka”.

 

A po co chce się ostatnio, jak to ujawnił na wiecu w Katowicach, aresztować poszkodowanego, byłego nadsztygara? Ano dobrze będzie mieć w łapskach także kogoś dokooptowanego do grupy – a nuż przyda się do odwrócenia uwagi od meritum ad non-meritum?... Albo dla ściemy, jak w sprawie zabójstwa generała Papały, kiedy z góry było wiadomo, że „Oni” to nie oni i się ich w końcu zwolni – owych, wykreowanych na zbrodniarzy, złodziei samochodów (miłośników deawoo – sic!), a co pozwoliło na kolejne miesiące ugasić zainteresowanie opinii publicznej (wzbudzone na kanwie zamachu smoleńskiego) zapaścią wymiaru sprawiedliwości. Nie mówiąc, że może się zdarzyć, iż przyjdzie samobójca i zastanie takiego, wciągniętego w pułapkę odosobnienia, w domu.

 

Jan Jączek oznajmia twardo o działaniu grupy przestępczej, która wyłudziła pieniądze jego oraz matki i oszukała ich. Według JJ to działa jak piramida naciągaczy, układ zbiorowy, który degeneruje nasze państwo, podcina żywotne soki, z jakich czerpie powszechną zasobność naród. Bank Getin, wskazując na podobne praktyki takich samych jak Czarnecki, potwierdza tylko rozpoznanie bystrego, odważnego nadsztygara, co kiedyś zarządzał tysiącem niepokornych górników, musiał zadbać o ich bezpieczeństwo, wziąć odpowiedzialność za skutki czyjejkolwiek i jakiejkolwiek niefrasobliwości, rzutujące na rodziny fedrujących, nie mówiąc o efektach codziennie posuwającego się do przodu frontu robót, co w przypadku nieobliczalnego górotworu naprawdę wymaga strategii oficerskiej i języka opisu używanego przez korespondentów wojennych. Leszek Czarnecki ze swym LC Corp miał pecha, bo trafił na twardego przeciwnika, którego nie do końca udało mu się przekręcić.

 

Według JJ LC et consortes bronią się jak szajka przestępcza.

A co ta robi, gdy jest przyłapana przez POmilicję bez woli skutecznego działania? Ano na razie nie „robi” pod siebie. Tak zresztą jak prokuratura, sąd, zarząd, rząd, nierząd e tutti quanti.

Z tym że papier z rolki toaletowej już jest napoczęty. Dziennikarze z sieci spowodowali, że, Celebryckie TeWulaki, waniajet... A smrodek jakiś taki znajomy – GETIN NOBLE jak AMBER GOLD?


 

* //www.gf24.pl/12991/zlapani-przez-getin-bank

 

Kazimierz Świtoń - legenda antykomunistycznej opoz

 

Kazimierz Świtoń  - legenda antykomunistycznej opozycji, podczas pikiety w Katowicach wsparł Jana Jączka. Na zdjęciu studiuje wymigiwanie się zarządu Getin Banku, opublikowane na łamach "Gazety Finansowej".

KOMENTARZE

 • Bardzo dobra analiza
  Świetna analiza odpowiedzi rzecznika prasowego Getin Banku ;)
 • No i ....
  Bardzo dobrze, że autor notki podkreśla życiorys zawodowy Jana Jączka. Szczególnie w kontekście wypowiedzi niektórych - na szczęście nielicznych - komentatorów, którzy mają skłonność do przypisywania wprowadzonym w błąd inwestorom niemiłych cech (pazerność, niefrasobliwość, etc.)
 • @Rebeliantka 10:46:49
  Jestem nadzwyczajnie zachwycona tym artykułem. Moje szczególne gratulacje dla Pana Zygmunta Korusa. Również po wczorajszej korespondencji odżyłam intelektualnie. Co do meritum, całkowicie zgadzam się z analizą sprawy dokonaną przez autora tekstu. Czekam tylko na skutek, a sposób na jego osiągnięcie sam się nasuwa. Dzisiaj jestem szczęśliwsza...znalazłam ludzi z odwagą i charakterem !!! Najlepszego zdrówka życząc ściskam Was.
 • Złodziejskie fortuny
  Tekst ten pokazuje, co jest wiadomo od dłuższego czasu, że fortuny w tym kraju powstają z oszustw sankcjonowanych na najwyższym szczeblu. Są to złodziejstwa często prymitywne, ale skuteczne. Do czasu. Historia pokazuje, że prędzej czy później złodziej musi zapłacić za swoje czyny. Warunkiem jest odsunięcie od władzy rządzącej sitwy.
 • kto to są te TeWulaki?
  Bo nie rozumiem?
 • @leimag 12:19:46
  Tajni Współpracownicy - trochę pomyśl to kapniesz!!!
 • @helenka 12:22:05
  Aha, dopiero wchodzę w świat tych internetowych przepychanek i nie bardzo łapię te Wasze skróty...
 • @leimag 12:36:18
  "Od kilku lat w Polsce nabrzmiewa afera Getin Banku. Wiele osób oskarża bank o nadużycia podczas emisji akcji LC Corp. Sprawę tę opisywały nawet antypolskie media reżimowe. Właściciela banku, Leszka Czarneckiego, zarejestrowano jako współpracownika Służby Bezpieczeństwa a potem wywiadu PRL (TW „Ernest" nr rej 42601). Trzecia Rzesza Pospolita to państwo dla Polaków obce i wrogie; próby dochodzenia prawa przez poszkodowanych w marionetkowych sądach i tutaj spełzły na niczym. Sprawiedliwość nie tylko zbrodniarzom wymierzyć trzeba inaczej!!!" (Mariusz Cysewski) - vide: http://www.youtube.com/watch?v=pJ1um-gNauQ
 • W cywilizacji kłamstwa i szachrajstwa postępowania fantomowe są "normą", albowiem o sprawie decydują "legalne mity"
  Sprawa, którą poruszył autor artykułu pokazuje jedno, że nadsztygar, który wykonywał realną pracę nie może się pogodzić z funkcjonowaniem zmyślactwa i teoriami mitologicznymi, które stoją u podstaw gospodarki i ekonomii fantomowej, która do tego - co boleśnie odczuł na własnej skórze - w ogóle nie służy pomnażaniu kapitałów ale ich rabunkowi i do tego na masową skalę.

  Ludzie, którzy wykonują realne prace w zawodach służebnych nie są w stanie pogodzić się z istnieniem klasy pasożytniczej i spekulacyjnej, która wysysa żywotne soki z organizmu społecznego i do tego jeszcze drwi z racjonalnego rozumowania. Dlatego też Jan Jączek nie akceptuje księżycowych teorii, że praca nie daje dobrych owoców, a bank zamiast pomnażać kapitały - za pomocą szeregu podstępnych środków - je kradnie i to przy pomocy kolejnych instytucji, jak nadzór bankowy, giełda, prokuratura, policja, sądy, Sejm, etc. Kto ma więc ścigać przestępstwa oszustw skoro państwo i system narodziły się w utopii, a więc są dziełem mitomanów i o zasadach decydują megalomanii mitomanii? Normalny człowiek, który staje się ofiarą ideologów zaczyna dostrzegać oczywistą prawdę, że zamiast z instytucjami to ma do czynienia z sektami kłamców, jacy nie są w stanie sami wyjść z zaklętych rewirów własnych absurdów.

  "DEMOKRACJA TO RZĄDY HIEN NAD OSŁAMI" Arystoteles

  Już wielki Bastiat dowiódł w swoich pracach o ekonomii i prawie, że w degenerującym się świecie rządzonym przez heretyków, to "prawo odwróciło swoje ostrze i teraz służy legalnemu rabunkowi". "Prawo" więc oszczędza rabusiom wstydu a instytucje odpowiedzialne za stosowanie prawa konserwują bezprawie i wtórnie wiktymizują obrabowanych.
  Teraz osiągamy apogeum tego rozbójnictwa - za pomocą zrewoltowanych ludzi i instytucji, pracujących dla systemu legalnej mitomanii i totalnego szachrajstwa stosowanego przez gromady rewolucjonistów podporządkowanych fałszywej statolatrii i UTOPII LEGALNEJ KLEPTOKRACJI.


  "REWOLUCJA IDZIE PRZEZ INSTYTUCJE" Gramsci

  Cała sztuczka w cywilizacji kłamstwa zasadza się na tym, że mitomanii zmyślają wszystko, łącznie z fałszywą teorią stanowiącą o tym, że mają rzekome prawo tworzyć nieracjonalne prawa i do tego sprzeczne z prawami jakie ustanowił sam Bóg i przekazał je Mojżeszowi.

  Również instytucje finansowe tworzą pieniądze z niczego jako dług co w dobie funkcjonowania internetu jest to prawda dostępna już dla każdego poszukiwacza prawdy o systemie bezprawia i wyzysku oraz koncentracji kapitałów realnych (dóbr), a więc rzeczy i ludzi, ba nawet całych narodów - będących w niewoli lichwokracji - za pomocą "bezwartościowych znaków pieniężnych" emitowanych przez banki.

  Mechanizm ten prezentuje niniejszy film-wykład.
  http://www.youtube.com/watch?v=5x-x4DxzgYo

  OSACZANIE I PRZEWALANIE KLIENTÓW!!!

  Z powyższego filmu widzimy, że pan Jan Jączek i jemu podobni - a więc ofiary L. Czarneckiego i jego Getin Gangu - to de facto ofiary systemu mitomanów i rabusiów zorganizowanego przez światową lichwę i jej koncesjonowanych agentów uprawiających wirtualną ekonomię opartą o pieniądze jako dług (niespłacalny) służący do drenowania i zniewalania ludzi osiągających dochody z pracy i realnej przedsiębiorczości, która służy pożytecznym i realnym działaniom w produkcji, w usługach i w handlu.

  ŻYJEMY WIĘC W DOBIE GDZIE ZDERZYŁY SIĘ CYWILIZACJE PRAWDY Z CYWILIZACJAMI KŁAMSTWA, A WIĘC DLA KŁAMCÓW :KŁAMSTWO STAJE SIĘ PRAWDĄ".

  W systemie kłamstwa nawet prostytutki i alfonsi mówią, że "idą do pracy", a więc skoro lunapary "pracują", to każdy burdel zasługuje na imię przedsiębiorstwa.

  Zatem nie mamy się co dziwić, że byle dziwka żyjąca na koszt innych i wystawiająca swe wdzięki na sprzedaż proponuje swoje wdzięki do sprzedaży, ale tylko lekarze i pielęgniarki pracujący na wydziałach wenerycznych wiedzą co to jest SYFILIS i jakie są jego źródła i następstwa.

  GETIN GANG TO PO PROSTU SYF, TO KOLEJNY KLINICZNY PRZYPADEK EKONOMICZNEGO SYFILISU, KTÓRY TOCZY NASZĄ OJCZYZNĘ!!!!

  Święty Tomasz z Akwinu w liście do św. Ludwika króla Francji nakazał wieszać lichwiarzy i heretyków, bo pierwsi są są mordercami ciał a drudzy są mordercami dusz.
  Niestety świat współczesny - w swojej masie, nadal woli mity niż prawdę i z tego powodu nie pojmuje skąd jego tragedie i dylematy?
  Niestety nie tylko mitomanii są właścicielami banków, instytucji finansowych i gospodarczych, służących nieludzkiej ekonomii księżycowej, ale także mitomanii-utopiści są również właścicielami sytemu oświaty, który dziś bardziej służy popularyzowaniu uciech seksualnych niźli gromadzeniu wiedzy i praktykowaniu cnót.

  GŁUPOTA WIĘC KARMI SIĘ LEGALNYM BEZPRAWIEM I MITAMI ORAZ LEGALNYM RABUNKIEM


  PIENIĄDZ ZŁODZIEJSKI I JEGO WŁADCY


  Kolejny akt tragedii greckiej przed nami. Kraj, w którym w starożytności stworzono podwaliny ekonomii (jako nauki o prawach rządzących gospodarstwem domowym), znalazł się w tak głębokiej zapaści gospodarczej, że obecnie jest zmuszony do częściowej wyprzedaży swojego domu ojczystego. Na sprzedaż zostaną wystawione malownicze greckie wyspy.
  http://www.naszdziennik.pl/mysl/50548,kto-nastepny-pod-mlotek.html  Szefom Wall Street brak wrażliwości ludzkiej i kwalifikacji etycznych
  http://gosc.pl/doc/1576800.Szefom-Wall-Street-brak-wrazliwosci-ludzkiej-i-kwalifikacji

  Planowany kryzys ekonomiczny - Janusz Lewicki - Stop Nowemu Porządkowi Świata - 11.07.2012
  http://www.youtube.com/watch?v=hJ6PunG94HY&feature=share

  Dariusz Brzozowiec "Realny kryzys i alternatywny pieniądz", Kielce, 2.03.2013
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_GCv0nMykwI

  Święty Ambroży powiedział także: „Czymże jest lichwa, jeśli nie zabiciem człowieka?".
  Święty Jan Chryzostom: „Nic nie jest bardziej haniebne i okrutne niż lichwa".
  Święty Leon: „Skąpiec, który utrzymuje, że wyświadcza swemu sąsiadowi przysługę, podczas gdy go oszukuje, jest niesprawiedliwy i zuchwały… Ten, kto wśród innych zasad pobożnego prowadzenia się nie będzie pożyczał swoich pieniędzy na lichwę, będzie cieszył się wiecznym odpoczywaniem… podczas gdy ten, kto bogaci się z krzywdą dla innych, zasługuje w zamian na wieczne potępienie".
  W roku 1311 na soborze w Wiedniu papież Klemens V ogłosił nieważność całego świeckiego prawodawstwa, popierającego lichwę, a „wszyscy, którzy popadają w błąd uporu, utrzymując, że wymuszanie lichwy nie jest grzechem, powinni być ukarani jako heretycy".
  Vix pervenit


  Benedykt XIV
  1 listopada 1745 r. papież Benedykt XIV ogłosił encyklikę Vix pervenitzaadresowaną do biskupów włoskich, poświęconą lichwie i innym nieuczciwym dochodom, w której lichwa i pożyczanie pieniędzy na procent są jasno potępione. 29 lipca 1836 r. papież Grzegorz XVI rozciągnął tę encyklikę na cały Kościół. Mówi ona:
  „Natura grzechu zwanego lichwą ma swoje właściwe miejsce i źródło w kontrakcie pożyczki. Ten finansowy kontrakt uzgodniony między stronami żąda, z samej swej natury, żeby jedna osoba zwróciła drugiej tylko tyle, ile otrzymała. Grzech polega na tym, że czasami kredytodawca żąda więcej, niż pożyczył. Zatem utrzymuje on, że należy mu się pewien zysk poza tym, co pożyczył, ale jakikolwiek zysk, którzy przekracza sumę, jaką pożyczył, jest bezprawny i lichwiarski.
  Nie można darować grzechu lichwy dowodząc, że zysk nie jest wysoki czy nadmierny, lecz raczej umiarkowany czy mały… Prawo rządzące pożyczkami polega nieodzownie na równości tego, co jest pożyczone i zwrócone… Dlatego, jeśli ktoś otrzymuje odsetki, musi zwrócić przywłaszczone mienie zgodnie z wzajemnym zobowiązaniem sprawiedliwości…"
  W 1891 r. papież Leon XIII w encyklice Rerum novarum napisał: „(2) Zło powiększyła jeszcze żarłoczna lichwa, którą aczkolwiek Kościół już nieraz potępił w przeszłości, ludzie jednak chciwi i żądni zysku uprawiają w nowej postaci". http://www.michaeljournal.org/lekja4.htm

  ZNISZCZYĆ ŻYDOWSKĄ DYKTATURĘ PIENIĄDZA
  http://www.youtube.com/watch?v=7GLu3vWTPoY
  http://www.youtube.com/watch?v=pzj-_3CNn6I
  http://www.youtube.com/watch?v=DoM57eQFyIg&feature=player_embedded  Są ludzie, którzy całkowicie zniszczyli w sobie pragnienie prawdy i gotowość do kochania. Ludzie, w których wszystko stało się kłamstwem; ludzie, którzy żyli w nienawiści i podeptali w sobie miłość. Jest to straszna perspektywa, ale w niektórych postaciach naszej historii można odnaleźć w sposób przerażający postawy tego rodzaju. Takich ludzi już nie można uleczyć, a zniszczenie dobra jest nieodwołalne: to jest to, na co wskazuje słowo piekło[37].
  BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVI - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  „Korzeniem zła jest chciwość pieniędzy” Św. Paweł z Tarsu

  Witold Kieżun - "Patologia transformacji" (26.04.12)
  https://www.youtube.com/watch?v=Me3GBDUDS
  Witold Kieżun – KOLONIZACJA – „Polska neokolonią”
  http://www.bibula.com/?p=34439

  LESZEK CZARNECKI TO TEŻ FIGURANT W SYSTEMIE LEGALNEJ LICHWY, ALBOWIEM LICHWOKRACJA KARMI SIĘ CHAOSEM "ZBIOROWEGO CZŁOWIEKA", W KTÓRYM PRAWA OSOBY, POJEDYNCZEJ PERSONY SIĘ W OGÓLE NIE LICZĄ....


  Liczą się tylko statystyki...

  A PRZECIEŻ ....

  "są trzy rodzaje kłamstw, a więc kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki"

  "jedzcie gówna wszak miliony much nie mogą się liczyć" - napisał ongiś Waldemar Łysiak

  ALE JAN NADSZTYGAR SIĘ SPRZECIWIŁ TEJ OFERCIE .....i nie chce jeść gówna, i co wy na to gównojady ? ;)
 • @Janusz Górzyński 12:48:42
  Co za kompendium! Tylko podziękować, że to jest podane w jednym miejscu na tacy.
 • Jak długo
  Napisałem małymi literami getin bank bo dla mnie jest to instytucja całkowicie niegodna szacunku instytucja która okrada polskie społeczeństwo na różne sposoby, szkoli pracowników nie po to aby pomagali klientom ale po to aby wprowadzali ich w błąd. najbardziej przykre jest, że Ci ludzie mający tytuły opiekunów bankowych, doradców klienta za gotówkę zabiliby człowieka. Dlaczego komuś zależy aby podcinać zaufanie do polskiego systemu bankowego. To jest działanie na szkodę narodu to narusza bezpieczeństwo kraju. Gdzie są służby , które wydały zgodę na funkcjonowanie tego banku, gdzie są organy które powinny go kontrolować. czy prawda jest że za pieniądze w tym kraju można wszystko załatwić. Czy naprawdę jest to dziki kraj tak jak to powiedział jeden z ministrów w rządzie Tuska a jak wykazują ostatnie doniesienia medialne jeden z lepszych krętaczy w każdym razie człowiek o nie czystych rękach. Czy w tym kraju zacznie rządzić Rząd czy Rząd ma być na usługach tych co mają kasę.
 • czy to jest grupa przestępcza
  Z tego co mówi Jan Jączek wynika, że w kraju działa grupa przestępcza której nie widzą ci , którzy powinni ją widzieć czy to możliwe.?
 • Czy tylko GNB
  Okazuje się , że nie tylko GNB oszukuje klientów ale robią to również firmy ubezpieczeniowe przykładem takim jest TU n Ż EUROPA czy to nie jest jakaś zmowa. Prezes TUnŻ EUROPA J. Podoba podobno zarabia rocznie ponad 10mil. zł skąd są te pieniądze
 • Kto powinien beknąć w sprawie Getin Banku ?
  1) Twórcy prawa lichwiarskiego i autorzy księżycowej ekonomii
  2) Twórcy herezji, że pieniądz sam w sobie jest bogactwem i ekonomia działa poza sferą moralności chrześcijańskiej, co jest rzecz jasna sprzeczne z preambułą do schizofrenicznej Konstytucji RP z 1997 r.
  3) Twórcy konstytucji zwłaszcza za zaakceptowanie systemu międzynarodowej lichwy, której prymat nad prawami suwerennego Narodu Polskiego został zapisany w Art. 220 Konstytucji RP
  4) Twórcy systemu spekulacyjnego, który zakłada, że za pomocą GIEŁDY i szeregu podstępnych zabiegów to bank zamiast pomnażać kapitały może je rabować - a w ich mniemaniu - tylko alokować, bo przecież "nic w naturze nie ginie, ale zmienia swojego właściciela" ;)
  5) Twórcy systemu potępionego przez Piusa XI w przedmiocie dyktatury pieniądza, w której "bez ich zgody nikt już nawet nie może oddychać".
  6) Twórcy systemu, w którym szachrajstwo jest przed uczciwością, a kłamstwo przed prawdą, a także siła przed prawem.
  7) Twórcy systemy pomieszania języków, w którym nowomowa zatruła całą semantykę i instytucje zamiast używać słów mówią i piszą żargonem, sloganami i grypserą.
  8) Twórcy systemu, w którym bezprawie może być prawem
  9) Twórcy systemu manipulowania ludźmi za pomocą reklamy i podstępnych zabiegów marketingowych, handlowych, "prawnych", psychologicznych, etc.

  MÓGŁBYM WYMIENIAĆ WIĘCEJ, ale co to da ? Wszak wiadomym jest, że skoro ludzie, którzy nie wierzą Bogu w Trójcy Przenajświętszej i Kościołowi katolickiemu, to uwierzą każdemu diabłu wyposażonemu w środki, certyfikaty, marketing, a kamery, etc.

  DIABEŁ JEST AUTOREM CYWILIZACJI KŁAMSTWA I LICHWOKRACJI!!!

  Agenci Leszka Czarneckiego i zmyślający jego "produkty" to nic innego jak demony w ludzkich ciałach wyposażeni w różnego rodzaju handlowe pokusy o charakterze "rajskich owoców".
  Ewa w Raju "kupiła" od diabła propagandę o tym, że "będą z Adamem jak Bóg" i dlatego się to źle dla nich skończyło....
  Podobnie jest z tymi, którzy "kupują cegły Czarneckiego" - nawet gdy są dobrze opakowane i początkowo rokują powodzenie inwestycji...
  Niestety klienci Getinu nie wiedzieli, że są podpuszczani przez "niezawodnych i kompetentnych" finansistów i prawników, którzy zamiast pomnażać kapitały, to kradną depozyty oraz bezprawie legalizują i pieczętują togami "państwa prawa" (jakiego?).
  Zatem osaczeni (oszukani klienci Getinu) przez sprytnych handlowców i potem finansistów a następnie prawników stali się ofiarami pułapek zastawionych na nich przez szuler-lucyfer-bandę, albowiem celem szajki Czarneckiego było;
  1) stworzenie z oszukanych ofiary legalnego rabunku bankowo-giełdowego, który umożliwił dzięki tzw. "transakcjom" obrabowanie klientów ze zdeponowanych depozytów
  2) stać się dłużnikami banku - POPAŚĆ W NIESPŁACALNE DŁUGI - z powodu tylko tego, że podpisali umowy, sprytnie zredagowane przez szachrajów, na których funkcjonowały wirtualne pieniądze wytworzone przez bank, zapis na koncie, do celów związanych z realną działalnością finansową Getinu powiązaną z innymi podmiotami spekulacyjnymi.
  Jednakże wirtrualne pieniądze i potrzebni do procederu akcjonariusze, a więc depozytariusze realnych pieniędzy własnych i nierealnych Getinu - spowodowały wzrost wirtualnego kapitału Banku, który mógł nie tylko oszabrować "zgodnie z prawem depozytariuszy" dzięki "ryzykownym działaniom giełdowym", ale także pomnożyć "kapitały" i uczynić z akcjonariuszy niewolników systemu lichwokratycznego, którzy zostali zmuszeni do PŁACENIA ODSETEK BANKOWI DO ŚMIERCI!!!!

  Bogiem w lichwokracji jest Mamon, a jego kapłani mamoniści - czerpią dochody z tego kultu, albowiem tylko nieliczni kapłani-Manona są jako bogowie, którzy żyją z koncesjonowanego pasożytnictwa zagwarantowanego przez "państwo prawa"!!!

  Uwaga!!!
  ŻADEN CZŁOWIEK BOWIEM NIE JEST NIE BĘDZIE BOGIEM, NAWET MASONI NAJWYŻSZEGO SZCZEBLA BOGAMI NIE BĘDĄ, NIEZALEŻNIE DO TEGO JAK BARDZO BY W SWOJĄ BOSKOŚĆ WIERZYLI I ULEGALI "GŁĘBOKIM SUBIEKTYWNYM ODCZUCIOM", IŻ NIMI SĄ !!! ;)

  Złodziej to złodziej, a nie żaden bóg żyjący poza normami dobra i zła.

  Św. Tomasz z Akwinu nauczał, że złodziej nie je swojego chleba ale chleb kradziony. Dlatego te toksyny jakie spożywają złodzieje grasujący w systemie legalnego bandytyzmu ich po prostu zatrują i zawiodą szeroką bramą prosto do piekła.

  GRZECH NIE BĘDZIE ODPUSZCZONY PÓKI WZIĄTEK NIE ZWRÓCONY św. Augustyn


  Zatem złodzieje, którzy ukradliście nam sprawiedliwość, prawo, chrześcijańską ekonomię NAWRÓĆCIE SIĘ, bo sami skazujecie się na piekło i innym ludziom robicie piekło na ziemi.


  Wiara chrześcijańska pokazała, że prawda, sprawiedliwość, miłość nie są po prostu ideałami, ale rzeczywistością w najwyższym stopniu. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALV - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Doc. J. Kossecki O biurokracji bankowej w kontekście wyboru Papieża Franciszka
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4y25N6wcDO0

  Czterech na pięciu Amerykanów boryka się z bezrobociem, zagrożonych jest ubóstwem lub korzysta z programów socjalnych. Wyraźnie pogarsza się stan bezpieczeństwa ekonomicznego mieszkańców USA – alarmują analitycy. Będzie to miało konsekwencje polityczne
  http://www.pch24.pl/usa--prawie-80-proc--spoleczenstwa-ma-niepewna-sytuacje-ekonomiczna,16670,i.html#ixzz2aYAKbIYs


  „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów [...] dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich” (Mk 10, 42-44).

  Kompendium Nauki Społecznej Kościoła
  http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/justpeace/documents/rc_pc_justpeace_doc_20060526_compendio-dott-soc_pl.html
  Prowadzenie biznesu zgodnego z Biblią
  http://www.pch24.pl/biznes-oparty-na-pismie-swietym--czemu-nie-,14831,i.html
 • HERETYKOM POWIEDZ NIE!!!!
  Zawiadom KOŚCIÓŁ I INNE KOMPETENTNE ORGANY ODPOWIEDZIALNE ZA POLSKĘ I ZA NARÓD POLSKI, albowiem rządzące nami sekty nie mają pojęcia, że są heretykami !!!!
  Po pierwsze wyznają herezję fałszywej statolatrii, iż "państwo jest bogiem" i państwo może wszystko, a więc dopuszczać się nawet zbrodni w imię irracjonalnych utopii
  Po drugie pod wpływem psychozy i błędowierstwa, rządzące szajki teoretyzują, że skoro państwo jest "boskie" to biurokracja tym bardziej stanowi "boski Olimp", a więc urzędnicy i koncesjonowani przez układ biznesmeni są bogami żyjącymi poza dobrem i złem
  Po trzecie w/wym. popadli w orwellowską aberrację, że "wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi"
  Po czwarte "wybrańcy" podporządkowali stanowienie i stosowanie prawa ideologiom, które przeczą prawom natury i rozsądkowi oraz przez różne instrumenty tzw. "państwa prawa" domagają się zachowań irracjonalnych, lub niemożliwych do spełnienia
  Po piąte są pod władzą demonów, które usprawiedliwiają system kłamstwa, oszczerstw, terroru, złodziejstwa, oszustw, etc.

  Oczywiście przyczyn jest więcej, ale nie czas i pora aby się w tym miejscu tym zajmowac. NA PEWNO SZAJKĄ POWINNI SIĘ ZAJĄĆ EGZORCYŚCI, ALBOWIEM MAFIA SZATANA ZARZUCIŁA NA POLSKĘ SIEĆ KŁAMSTW!

  http://www.youtube.com/watch?v=pEug7wlzQ0I&feature=share

  DIABEŁ TO KŁAMCA I MORDERCA DO KOŃCA!!!!

  http://www.youtube.com/channel/UCT_OaU5_q_8c2nnvbeSxnqw Więcej filmów nt. prześladowań Janusza Górzyńskiego i jego rodziny !!!!
 • @Zygmunt Korus 12:47:29
  Już niebawem pozycję straci nie tylko ten bank. Polecą poplecznicy całego mafijnego "układu zamkniętego". Jak widać na tym FORUM, mobilizacja sił już się dobrze zaczęła.
 • Brawo
  Świetny artykuł, bardzo uniwersalny w opisie działania tzw „wymiaru”. Na dotatek bezużytecznych dla nas, obywateli a bardzo usłużnych wobec przestępców „pomazańców togowych” mamy przerost, jest ich więcej niż w większych i ludniejszych państwach.. Za nic nie odpowiadają, sprawy ciągną w nieskończoność o jakości wyroków już nie wspominając, za to bezkarność i sute koryto mają zagwarantowane w Konstytucji. Uważam, że to jest główny powód powszechnego złodziejstwa jakie od lat ogarnia naszą Ojczyznę.
 • Brawo!
  Świetny artykuł, bardzo uniwersalny w opisie działania tzw „wymiaru”. Na dotatek bezużytecznych dla nas, obywateli a bardzo usłużnych wobec przestępców „pomazańców togowych” mamy przerost, jest ich więcej niż w większych i ludniejszych państwach.. Za nic nie odpowiadają, sprawy ciągną w nieskończoność o jakości wyroków już nie wspominając, za to bezkarność i sute koryto mają zagwarantowane w Konstytucji. Uważam, że to jest główny powód powszechnego złodziejstwa jakie od lat ogarnia naszą Ojczyznę.
 • @kgb 14:53:25 TO WOJNA CYWILIZACJI AZJATYCKICH PRZECIWKO CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ
  Państwa chrześcijańskie nie mogłyby nic ucierpieć od Żydów, gdyby nie było chrześcijan przejmujących się cywilizacją żydowską, przejmujących żydowskie założenia i żydowską metodę rozumowania (zwłaszcza prawniczego). A działalność przekupionych stanowi doprawdy minimalną propozycję w bilansie życia publicznego; jest to groźne etycznie, lecz nie w praktyce. Słusznie twierdził znakomity Kalinka, że jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu, niż setka łajdaków.
  Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.

  „Nie można, być cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu”- Feliks Koneczny „Cywilizacja żydowska”.


  „Rozpowszechnione dziś zapatrywanie, że sztuka rządzenia polega na tym, żeby nie być [za nic] odpowiedzialnym, że tedy rząd powinien dążyć do zniesienia odpowiedzialności swych członków – pochodzi z cywilizacji turańskiej. Naciąganie [zaś] tekstu ustaw tak, aż się z nich wyciągnie wątpliwości służyć mające do zniweczenia prawa – stanowi jurysdykcję talmudyczną. Mniemanie, że społeczeństwu wolno się organizować tylko o tyle, o ile zezwolą urzędy – pochodzi z cywilizacji bizantyńskiej. Tam też tkwi źródło zapatrywania, że Kościół powinien podlegać państwu”. /Feliks Koneczny „Rozmnożenie bolszewizmu”/

  Cóż mówić o moralności, gdzie zasługa jest gnębić i łamać, terroryzować i odbierać godność osobistą, nierozdzielną od wolności przekonań? Bo tez godność osobista rodzi się tylko z personalizmu. /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/


  Państwo, jakie takie musi także być albo organizmem albo mechanizmem. Zależy to od cywilizacji. Np. w turanskiej jest ono mechanizmem, a gdzieby przetwarzało się w organizm, tam runęłaby cywilizacja turańska. W cywilizacji łacińskiej państwo może być tylko organizmem. /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/


  W cywilizacji łacińskiej państwo musi być oparte na społeczeństwie, bo inaczej pozostanie słabym, i tym słabszym, im bardziej chciałoby górować nad społeczeństwem. Z silnego społeczeństwa wylania się silne państwo samo przez się.. W naszej cywilizacji nie ma obawy o to, iżby siła społeczna mogła nie wydać siły politycznej; lecz na nic wszelkie zachody o potęgę państwa, gdzie społeczeństwo osłabione. Albowiem państwo w cywilizacji łacińskiej jest organizmem, wytwarza się w sposób naturalny ze społecznego podłoża. Wszelkie próby, żeby państwo wyemancypować niejako od społeczeństwa, dezorganizują tylko społeczeństwo, mącą i obniżają stan cywilizacyjny. /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/

  Państwo, wychylające się ze wspólnoty cywilizacyjnej ze społeczeństwem, należącym do cywilizacji łacińskiej, musi się stawać coraz bardziej mechanizmem i przystąpi do walki z personalizmem. A zatem nastałby rozłam pomiędzy państwem a społeczeństwem, co stanowiłoby klęskę najcięższa dla obu. . /Feliks Koneczny „Kościół jako polityczny wychowawca narodów”/
 • @Janusz Górzyński 15:00:38
  Panie Januszu, dziękuję za te wspaniałe wypisy z Konecznego; zrobił mi Pan wielką robotę edukacyjną na moim blogu; niejako otworzył Pan tutaj fakultet!
  Zapraszam do mnie ILE WLEZIE - gość w dom, Bóg w dom.
  P.S.
  Akurat siedzę nad życiorysem ks. Stanisława Trzeciaka, z którego był prof. Koneczny... Co za koincydencje.
 • @Zygmunt Korus 15:47:37 Protokoły Mędrców Polonii i Nadsztygar Lechistanu
  X. Stanisław Trzeciak nakazał Polakom pewną nację będąca największymi pomocnikami szatana na ziemi uznać za persona non grata w naszej Ojczyźnie. Miał wieki wpływ na prof. Feliksa Konecznego uważanego za największego historiozofa w dziejach światowej nauki, który w swoich pracach dowodził, że prawo, finanse, oświata, nauka, polityka, sztuka, etc - zawsze należą do cywilizacji, a wszelkie mieszanki cywilizacyjne prowadzą do kołobłędu. Oczywiście x. prof. Trzeciak wywarł też przeogromny w pływ na narodowców II RP i bohaterskiego kapelana x. dr S. Tworkowskiego, jaki miał pełną świadomość tego, że katolicka Polska musi się rozprawić z satanistami-talmudystami, którzy zawsze mieli inklinacje do pasożytnictwa i rządzenia metodami mafijnymi oraz lichwiarskimi (rożne postaci wyzysku), a także do niszczenia zdrowych organizmów społecznych za pomocą deprawacji, przekupstwa i terroru.

  Dlatego postulaty dla Polski miał jednoznaczne i kategoryczne!!!!
  http://krzysztofcierpisz.wordpress.com/2007/06/17/stanislaw-tworkowski-polska-bez-zydow/

  DODAJMY, ŻE x. dr pułk S. Tworkowski był pierwszym obrońcą życia w Polsce i kierownikiem duchowym oraz spowiednikiem bł. Jana Pawła II

  ***

  Swoją drogą losy ludzkie się ciekawie układają, bo siedem lat temu nie znając jeszcze sztygara pana Jana Jączką a o L. Czarneckim jedynie coś niecoś + a raczej już nawet sporo - usłyszałem, to napisałem taką humoreskę. Ciekawe, że nazwisko Czarnecki i górni się w niej pojawili jako bohaterowie :)
  http://www.aferyprawa.eu/Rozrywka/Z-protokolow-medrcow-Polonii-gaweda-gornicza-przy-piwie-1431

  Jak się popatrzy na wszystkie dziś okoliczności, tej naszej historii i obecnej przygody, to można za Czesławem Niemienem tylko zaśpiewać, że "dziwny jest ten świat" ;)

  DZIWNY CZY NIE DZIWNY, ALE CZŁOWIEK UCZCIWY MA SWOJE OBOWIĄZKI POLSKIE WOBEC BOGA I BLIŹNICH.

  „…Sprawiedliwy porządek społeczeństwa i państwa jest centralnym zadaniem polityki. Państwo, które nie kierowałoby się sprawiedliwością zredukowałoby się do wielkiej bandy złodziei.(…) Sprawiedliwość jest celem, a więc również wewnętrzną miarą każdej polityki…” Benedykt XVI encyklika „Deus caritas est” n.28

  Na uczcie wiekuistej złoczyńcy nie zasiądą ostatecznie przy stole obok ofiar, tak jakby nie było między nimi żadnej różnicy. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVI - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Zdaniem O. Prof. Józefa I.M. Bocheńskiego OP„...polski katolicyzm powinien odrzucić zarówno Maritainowską koncepcję państwa liberalnego, jak neopogańską koncepcję państwa totalnego, atoli jednak opowiedzieć się za państwem "jednokierunkowym", tzn. takim, w którym "uobecnia się określony ideał narodowy i katolicki". Polska "nie może być pojmowana jako wspólny dach dla komunistów, hitlerowców i tym podobnych. Polska ma określoną misję katolicką, tę misję spełnić ma naród polski, w imię tej misji naród polski rządzi Polską, nie inni. Tamci mogą być tolerowani, o ile nie szkodzą. Nic więcej".

  " To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat". (J 16:33)”

  „Pojęcie Ecclesia militans, czyli Kościoła wojującego - nie jest dziś modne. W rzeczywistości jednak coraz lepiej rozumiemy, że jest prawdziwe, oddaje coś z prawdy. Widzimy, że zło chce opanować świat i konieczne jest podjęcie walki ze złem. Widzimy, że zło posługuje się w tym wieloma sposobami: okrutnymi, uciekając się do różnych form przemocy, ale też udaje dobro i w ten sposób narusza moralne fundamenty społeczeństwa.” –Benedykt XVI
  Zobacz więcej: http://wiara.wm.pl/106841,Kosciol-walczacy.html#ixzz1xKrcYdN7

  Nie szukajmy winnych tam, gdzie ich nie ma. Nie bójmy się nazywać prawdziwych oprawców po imieniu. Inaczej możemy znaleźć się na dworze oprawców – w roli błaznów, wspólników zbrodni - - podsumowuje prof. Andrzej Nowak

  „Nasza cywilizacja jest barokowym pałacem, do którego wtargnęła kudłata zgraja”./Mikołaj Gomez Davila/
 • @Zygmunt Korus 15:47:37
  Panie Zygmuncie,
  bardzo prosimy o kolejny artykuł. Przecież sprowokuje Pan tym samym do kolejnej, wspaniałej dyskusji, która zmiażdży przemądrzałych bankowców i resztę "układu zamkniętego", który nawet nie jest świadomy tej, jakże dawno przemyślanej, manipulacji Szatana. Pan Janusz Górzyński na pewno odezwie się również, bo nie nie da się milczeć w obliczu bezkarności oszustów.
  Liczymy na Pana, Panie redaktorze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930