Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
75 postów 289 komentarzy

obieranie cebuli - do łez

Zygmunt Korus - od 1982 były dziennikarz, w PRL opozycjonista represjonowany, odznaczony przez Ś.p. PREZYDENTA z polecenia Ś.p. PREZESA IPN.

WERBELKI I BĘBENKI (uszne) – PORADNIK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezadowolenie ludu na wielu polach to mocne wektory sił skierowane przeciwko zdeterminowanej, wystraszonej mafii polityczno-biznesowej, zagrażające posowieckiej wierchuszce i establiszmentowi (Einrichtung, organisierte Körperschaft),

co szyderczo i bez ogródek opowiedzieli się za zlikwidowaniem polskiej państwowości.

Jeśli nie możemy oddać władzy, bo będzie po nas, a nie pozwolą nam sfałszować wyborów – to co robimy...?” – oto pytanie, które rządzący dranie (czytaj: jurgieltnicy) zadają sobie zawsze, gdy im się grunt pali pod nogami.

I odpowiedź zazwyczaj jest jedna: siłowa! W tym wypadku 11.11.2013 może być potrzebny „spektakl”, by pokazać przed światem, że w Polsce odradza się brunatny faszyzm.


 Dostałem mejla z apelem o udzielenie porad dla uczestników Marszu Niepodległości w stolicy. Pan W. Grzybowski pisze, że młodym narodowcom, których obecności w tym czasie w Warszawie nic już nie powstrzyma,trzeba udzielić praktycznych odpowiedzi na takie pytania:

 • jak unikać bojówek antify, eko-terro i zaczepek prowokatorów?

 • jak uciekać przedsuką", kastetem i gazrurką?

 • co wziąć do picia i jedzenia?

 • jakich rzeczy nie mieć przy sobie, a co zabrać koniecznie?
 • jak krytycznie patrzeć na swoich liderów?

Autor listu podpowiada, że należy dobrze przestudiować trasę przemarszu i wyznaczyć sobie alternatywne uliczki odwrotu, możliwości manewru, drogi ucieczki. Należy pozbyć się wszelkich ostrych, metalowych i długich przedmiotów (mogących w czasie rewizji uchodzić za tzw. białą broń), nie wspominając już o gazie, paralizatorze i innych quasimilitarnych „zabawkach”. Zamiast tego powinno się zaopatrzyć w ochraniacze na kolana, golenie, łokcie, przedramiona, stawy barkowe, żebra. Mogą to być jakieś owijacze, wkładki futbolowe plastikowe lub metalowe z miękkimi, nieocierającymi skórę podkładkami. W plecaku można mieć też, na wszelką ewentualność, kask rowerowy.

Warto zabrać ze sobą termos z ciepłym sokiem malinowym lub żurawinowym (uwaga: moczopędny!), mocno posłodzonym; napoje te dają kalorie i przedziwne uczucie sytości przez długie godziny wysiłku. Dobre są, bo bardzo energetyczne, tzw. zupki mleczne, na kaszy lub płatkach owsianych. Wziąć także suchy prowiant – chleb (nie bułki, bo to „wata”!), suchą wędlinę (np. kabanosy) lub żółty ser w plasterkach, orzechy, czekoladę itp. (np. mój „wynalazek – antygłodomór” to podjadanie suszonej żurawiny z imbirem kandyzowanym w proporcji 5/1). Odnośnie prowokacji autor listu zwraca uwagę, by analizować kto i co mówi, zachowania i „komendy” (np. podżeganie) – czy pomniejsi pseudoliderzy nie są prowokatorami? Dodałbym do tego, by wcześniej pomyśleć o punktach, gdzie można skorzystać z WC i nie oddalać się od grupy samotnie. I nagrywać, fotografować oraz filmować wszystko, ile wlezie i co tylko się da – na każdym sprzęcie, jaki mamy do dyspozycji. Dobrze jest także mieć pod ręką małą latarkę, najlepiej ledową, by coś doświetlić.Bo jak wiemy z praktyki, potem w sieci różne fakty mogą się przydać.  

Pan Grzybowski pisze także, iż „dobrze jest mieć na wierzchu poświęcony przez księdza różaniec, tudzież szkaplerz, albo i nawet wodę święconą w ampułce, których demony, faktyczni wodzowie naszych zbiesionych braci, unikają wpadając w popłoch, czym mieszamy im szyki i zamiary.”


Chciałbym teraz ponadto, bo wydaje mi się to konieczne, przypomnieć kwestię działek dźwiękowych, jakich może użyć tzw. waaadza. Tym bardziej, że narodowcy będą wyizolowani, jak twierdzą, pod ochroną własną, więc nie będzie żadnego zagrożenia operacyjną „paralaksą” – porażenia „swoich”. Czy organizatorzy zaznaczyli na mapkach przemarszu ewentualne pobliskie punkty rozmieszczenia owych rzekomo antyterrorystycznych głośników?

Przewodnicząca Elżbieta Szmidt ze Stowarzyszenia Blogmedia24 (ważny portal społecznościowy) otrzymała odpowiedź na pytanie, skierowane w czerwcu 2012 r. do sekretarz stanu Julii Pitery, w sprawie zakupu urządzeń do paraliżowania dźwiękiem LRAD. Dotyczyło ono rozmieszczenia specjalnych głośników na ulicach miast, które spostrzegli, sfotografowali i opisali blogerzy. Oficjalna odpowiedź nadeszła zKancelarii Prezesa Rady Ministrów, została opracowana przez głównego specjalistę, a podpisała ją w imieniu Centrum Informacyjnego Rządu Małgorzata JURAS. Cytuję:

„Z udzielonych w przedmiotowej sprawie przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Adama Rapackiego wyjaśnień wynika, iż zakup 6 kompletów urządzeń rozgłaszających dużej mocy – LRAD był przedmiotem dwóch przetargów nieograniczonych, ogłoszonych przez Policję w 2010 r. (...)Wynikało to z konieczności doposażenia Oddziałów Prewencji Policji w związku z zabezpieczeniem spotkań zaplanowanych w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE. (…) Zespół przygotował dokument zawierający specyfikację techniczną, zgodnie z którą przedmiotem zamówienia było urządzenie rozgłaszające dużej mocy – LRAD, a jego przeznaczeniem wykorzystywanie do przekazywania komunikatów, informacji i ostrzeżeń podczas akcji i operacji policyjnych prowadzonych w związku z klęskami żywiołowymi, katastrofami, awariami technicznymi oraz zdarzeniami o charakterze nadzwyczajnym.(...) Łączna wartość dokonanego zakupu wyniosła 780 tys.(...)

Odnosząc się do kwestii związanych z wykorzystywaniem zakupionych urządzeń, podkreślić należy, że – zgodnie z udzielonymi przez MSWiA wyjaśnieniami – zamawiający nie przewidywał i nie żądał, aby ww. sprzęt posiadał funkcję umożliwiającą obezwładnianie osób za pośrednictwem dźwięku o wysokiej częstotliwości. Ze specyfikacji technicznej zakupionych urządzeń wynika, że prawdopodobnie mają one taką możliwość, jednakże winno się traktować ją, jako funkcję dodatkową, na którą zamawiający nie miał wpływu. Należy bowiem zdecydowanie zaznaczyć, że powyższy parametr nie jest i w aktualnym stanie prawnym nie może być wykorzystywany w działaniach Policji.

Reasumując powyższe, stwierdzić należy, żezakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Policję podczas prowadzonych działań prewencyjnych(podkr. mojeZK).”

Wybrano komendy wojewódzkie miast, gdzie można się spodziewać rozruchów (W-wa, Ł-dź, Kr, P-ń, Gd, Wr). Porażające słuch „miotacze dźwięków” o specjalnych membranach umieszczono wysoko, 7 m nad ziemią, by miały duży zasięg i były trudno dostępne dla chcących je zniszczyć. Oto informacje z ulotki firmy:

LRAD (Long Range Acoustic Device) zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych jakonon-lethal riot weapon, czyli broń do walki z tłumami w miarę możności nie powodująca zgonów.

Są to syreny (które można łączyć modułowo) o regulowanej mocy.

Bazowa o sile emisji SPL = 109dB(A) – trwałe uszkodzenie słuchu następuje w czasie około 2 minut;

112 decybeli – około minuty;

115 decybeli – ok. 30 sekund,

118 decybeli –15 s.,

119dB – 7,5 s.,

121dB – 3,25 s.

Dość! Wystarczy znaleźć się blisko, gdy uderzenie fal dźwiękowych ma iść w część tłumu nieco dalej!

Przy 130 decybelach – bębenki pękają prawie natychmiast.

Zatem rozpraszanie tłumów w miastach mamy już zabezpieczone. Wiadomo przecież, że wielkie zgromadzenia protestujących nie będą się odbywały na wsi. Niemniej na wszelki wypadek zakupiono opancerzone wozy bojowe wyposażone w takie działka-szczekaczki czy wręcz przenośne „miotacze”decybeli –trąbki-sygnałówki.

Po co to wszystko? – zapytacie. OtóżPolicja, wbrew temu co oświadczyła Pani Rzecznik, zgodnie z nową kategorią dopuszczoną w przepisach (środki „ogłuszające”, które mogą powodować „dysfunkcje niektórych zmysłów”) będzie mogła dowolnie i swobodnie używać powyższych urządzeń do rozpędzania manifestantów.


 
Dobrze przygotowane struktury wolontariackie takie sprawy powinny brać pod uwagę. Dziś każdy organizator manifestacji winien rozdać potencjalnym uczestnikom plan miasta z rozmieszczeniem wyżej wspomnianych emitorów decybeli. W tłum trzeba wychodzić zawsze z wacikami do uszu i – nie zaszkodzi – dodatkowo z nausznikowymi słuchawkami.

Słyszę od wielu rodziców, że ich pociechy nie jadą do Krakowa, a wybierają się do stolicy. Werbelki im grają. Jeśli coś będzie nie tak – czekają nas zamieszki, i to walenie piskami i gwizdami po łbach może będzie zastosowane. Z ukrytych w bunkrach orwellowskich sztabów będą nas coraz głośniej nawoływać do rozejścia się. Uszkodzenie słuchu jest nienaprawialne, a jego powstanie przeważnie niezauważalne – lekarze alarmują o tej ułomności, która dotknęła masowo młodzież korzystającą z dyskotek. Obrona przed ogłuszeniem w takiej strefie nasilającego się hałasu musi być natychmiastowa: tamponiki do uszu i jeśli nie odetniesz kabla zasilającego „ryczący kołchoźnik”, to najpierw usłyszysz kłujące gwizdy i piski, a potem pękającą wysokotonową strunę, która, jak brzytwa, boleśnie rozetnie ci płat mózgu. Od tego momentu już nie jesteś niedosłyszący, lecz na pewno głuchy.


Jak mówię: bębenki zagrały i werbelki nadal grają... Może warto więc pamiętać o zagrożeniu membranek słuchowych uczestników wszelkich zgromadzeń (nie tylko w stolicy)?

 

 Na koniec przytaczam informacje od organizatorów uroczystości warszawskich, którzy proszą o ich rozpowszechnianie:


 

Marsz Niepodległości 2013 - komunikat porządkowy


1. Prosimy planować przyjazd do Warszawy wcześniej, nawet o 1-2 h, niż na 15:00. Powód: możliwe utrudnienia, zatrzymania itd.

WAŻNE!

W razie problemów z policją pod poniższym linkiem znajdziecie wzory:
//marszniepodleglosci.pl/dzial-prawny/

- skargi na działania policji
- zażalenia na zatrzymanie

a także obszerne wyjaśnienia w zakresie prawnych aspektów legitymowania, zatrzymywania, aresztowania, aresztu oraz uprawnień Straży Marszu Niepodległości. Warto by zapoznał się z nimi każdy manifestujący, w ten sposób może uniknąć niektórych dolegliwości ze strony organów państwa.

2. W załączniku przesyłamy mapę z trasą Marszu. Rozpoczęcie będzie miało miejsca na pl. Defilad, zakończenie, tak jak w ubiegłym roku, na Agrykoli, nie wcześniej niż ok. godz. 19:00. Autokary przyjeżdżające do Warszawy powinny wysadzać uczestników Marszu tak, jak w ubiegłym roku - na ul. Emilii Plater (link do lokalizacji -//goo.gl/maps/bKgyG). Następnie kierowcy powinni kierować się na parking na Torwarze. W razie wątpliwości pomocy powinna udzielić policja kierująca ruchem, w której interesie jest minimalizowanie korków tego dnia w Warszawie. Z Agrykoli, gdzie będzie zakończenie Marszu, jest już bardzo blisko na Torwar, gdzie powinny stać autobusy. Obrazuje to mapa://goo.gl/maps/SW2Ym

3. O godz. 13:00 odbędzie się Msza św. dla uczestników Marszu, tak jak w latach ubiegłych - w parafii św. Barbary.

4. Również o godz. 13.00 delegacja węgierska rozpocznie swój przemarsz spod ambasady przy ul. Chopina 2 na miejsce zbiórki na pl. Defilad. Zapraszamy wszystkich sympatyków polsko-węgierskiej przyjaźni. Miejsce startu na mapie://goo.gl/maps/gJyPx

5. Informacje porządkowe:
- prosimy uczulić uczestników wyjazdów na to by podporządkowali się poleceniom Straży Marszu Niepodległości
- apelujemy o jak największą ilość flag narodowych, proporców ze szczerbcem, falangą itd.
- zdecydowanie odradzamy picie alkoholu w trasie czy przed Marszem
- apelujemy o wsparcie finansowe, ponieważ ciągle mamy deficyt środków w tym względzie, potrzebne informacje są na stronie//marszniepodleglosci.pl/
podczas Marszu będą zbierane pieniądze do puszek na cele organizacji tegorocznej manifestacji

Do zobaczenie w Warszawie!

KOMENTARZE

 • Nie rządzi Tusk, PO ... - nimi rządzi strach przed sprawiedliwością dziejową.
  "... „Jeśli nie możemy oddać władzy, bo będzie po nas, a nie pozwolą nam sfałszować wyborów – to co robimy...?” ..."

  ---> Stąd zbrojenie się, ograniczanie wolności słowa, podsłuchy, wyłamywanie drzwi do naszych domów ... na rozkaz tego, co to "idzie po nas" i dojść nie może - ale my, Polacy, o tym Fejginiątku i jego faszystowskich mocodawcach nie zapomnimy i naprawdę przyjdziemy po niego ...
 • @1normalnyczlowiek 07:48:25
  Zgoda. Brutalność organów ścigania wobec Bogu ducha winnych ludzi ustawicznie rośnie:

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/101042,najpierw-podeptac-prawa-80-letniej-pani-potem-posla

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/100725,standardy-sadu-okregowego-w-katowicach-czyli-szykuja-nam-panstwo-super-policyjne

  Poza tym, rośnie "zdecydowanie" władzy wobec "przestępców" z art. 212, 226, 256, 257 kk, czyli takich, co to myślą, że wolno mówić co myślą:

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/100156,tajny-wyrok-blogera-kuli-lisa-za-publikacje-co-na-to-strasburg
 • O STARYM i NOWYM OBLICZU STALINIZMU ROZMOWA z DR LESZKIEM SKONKĄ !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=U8Guk0HFPY8&feature=youtu.be
 • ??????????????
  http://prawica.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=546%3Adonald-tusk-nieoczekiwanie-poda-si-do-dymisji&catid=35%3Akomentarze-polityczne&Itemid=40%E2%80%9D
 • ---------------NIEPODLEGŁOŚĆ !!
  http://www.youtube.com/watch?v=zzjAJcC5Yaw
 • @Rebeliantka 11:47:52
  Co oznacza ta przywołana przeze mnie powyżej (o11:47:52) fałszywka bez daty publikacji? Ktoś może wie lub się domysla?
 • Łyżka dziegciu przed Marszem
  Zarówno Marsz Niepodległości, jak i organizujący go Ruch "Narodowy" budzą moje poważne wątpliwości. To nie jest polski przekaz narodowy, raczej - kolejna odsłona PiS-u, tym razem w wersji "dla zbuntowanej młodzieży".


  http://wop.neon24.pl/post/101471,ruch-narodowy-uwagi-krytyczne-przed-marszem-niepodleglosci


  Kopia tekstu na moim prywatnym blogu:
  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/11/09/ruch-narodowy-uwagi-krytyczne-przed-marszem-niepodleglosci/
 • @Rebeliantka 12:20:42
  ja wiem. sianie zamętu, zradykalizowanie nastrojów przed MN i kolejnymi próbami prowokacji uczestników Marszu przez funkcjonariuszy reżimu.
 • @prawi co wiec 18:49:54
  przepraszam. znalazłem oryginalny tekst z 1 kwietnia 2012. czyli oficjalnie jest to żarcik prima-aprilisowy.
 • @p.e.1984 18:47:25
  To należy podkreślać jak ktoś omija swoją narodowość.
  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/11/09/ruch-narodowy-uwagi-krytyczne-przed-marszem-niepodleglosci/
 • @Rebeliantka 12:20:42
  ...a to nie Ty wkleiłaś ???? jeśli nie TY , to ładne jaja...czy ktoś się bawi w podchody ?..trzeba to wyjaśnić ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @prawi co wiec 18:55:48
  OK. Dzięki.
 • @trybeus 20:30:33
  No pewnie, że nie ja. Znalazłam na Facebooku i zainteresowało mnie, jaki efekt ktoś chciał wywołać.
 • @p.e.1984 18:47:25
  Bujaj się z mojego bloga!
 • @Konwent Narodowy 11:26:23
  O ogłuszaczu we Wrocławiu jest w tym filmie w 29'30". Czyli uderzenie po uszach jest realne nie tylko w stolicy.
 • @Konwent Narodowy 11:26:23
  Głośnik ogłuszający jest dobrze pokazany w 34'30" filmu.
 • @Konwent Narodowy 11:26:23
  POLSKI NIE MOŻNA WYKRZYCZEĆ, POLSKI NIE MOŻNA WYMODLIĆ - TRZEBA JĄ W RACJONALNY SPOSÓB ODZYSKAĆ (DR L. SKONKA) - 36'08"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930