Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
75 postów 289 komentarzy

obieranie cebuli - do łez

Zygmunt Korus - od 1982 były dziennikarz, w PRL opozycjonista represjonowany, odznaczony przez Ś.p. PREZYDENTA z polecenia Ś.p. PREZESA IPN.

Moje komentarze

 • Tak po prawdzie to pan Waszczykowski
  ewidentnie na własne żądanie podłożył niepotrzebnie łeb pod gilotynę Komisji Weneckiej. Później był całkiem-całkiem. Też widzę, że trochę za mocno go źle widziałem, bo przeważnie "gorszy zawsze wlezie na miejsce lepszego". Czapkutowicz jest jak opakowanie po margarynie Ceres (pamięta ktoś takie cuś?) - nie da się na niego patrzeć, a co dopiero wziąć taki oślizgły i brzydki papier ręki... Jeśli już, to widziałbym go jako czopek na hemoroidy.
  Wyrażając się, rzecz jasna, niedyplomatycznie.
  Ma Pan rację - władzę opanowały cwele. Tak po prawdzie nikt ich nie wybierał. Są mianowani nie wiadomo przez kogo, z czyjego mandatu, etc. Zero odpowiedzialności przed społeczeństwem. A Sejm, ta decydująca jego część, ślepa i głucha. Jedynie się ożywia, gdy filosemityzm trza dekretować.
  Rządzi nami Fetor czyli Witek wróć!
 • O ironio! - Wymagasz niuansów.
  Dziękuję za przywołanie mojego trochę prowokacyjnego wpisu na Niezależnej: http://naszeblogi.pl/52692-trudne-pytania-do-dra-dudy-ew-g-brauna
  Trochę głosów tu i ówdzie się do Waszych pytań merytorycznie odniosło, bez wyciągania podręcznej patelenki, by sobie na poczekaniu żółć podgrzewać. Spotrzegłem, że na "Niepoprawnych" pytania pozestawiał komentator Jurand:
  http://niepoprawni.pl/blog/insurekcjapl/a-duda-podchwytliwe-pytania#comment-1465300
  co spowodowalo całkiem rzeczową wymianę uwag.
  Poważnie do Waszych dywagacji oraz wątpliwości politologiczno-ustrojowych zabrał się pan Jakub Brodacki (nick alchymista), niektóre uznając za godne uwagi:
  http://blog-n-roll.pl/pl/pytania-od-dobrych-wujk%C3%B3w#.VNw8eGOalz0

  Warto się temu rozchodzeniu się fali od rzuconego kamyka przyglądać, by zamiar wybrania kilku fundamentalnych pytań do kandydatów nie realizować na siłę, bez spoglądania na spontaniczne konsultacje.
  Do boju zatem! Oby Wam tylko konsekwencji nie brakło.
  "Przeczołgajmy uzurpatorów do prezydenckiego stolca"
 • @Zygmunt Korus 02:34:46
  Zapomniałem dodać konkluzję: trzecią strażnicą, wygląda że najważniejszą, jest obrona przed powolutku i konsekwentnie realizowaną/ ukradkiem wcielaną w życie ideą Judeopolonii.
  13 grudnia – pamiętajmy o żydowskich zbrodniach
 • 100% racji
  W pełni zgadzam się z Pańskim wywodem - dziś Polacy mają szybko uświadomić sobie pięć zagrożeń: trzy strażnice plus dwie atakujące. Napad imperialny Rosji, wektor zagrożenia znany od wieków, skrywana rewanżystowska aktywność ekonomiczna Germanów pod płaszczykiem "praw unijnych" oraz antypolskie knowania banderowców na Ukrainie (pomajdanowców będących u władzy) i wyraźnie antypolskich działań władz Litwy. Wszystko to jest wynikiem kapitulanckich władz Polskich, ale czy chodzi tylko o zaniechania...? Moim zdaniem mówimy tutaj o zdradzie rządzących na rzecz przygotowywanego okupanta, który stoi u bram i puka natrętnie do furty.
  13 grudnia – pamiętajmy o żydowskich zbrodniach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:51:33
  Sam żeś zaczął "Czy Pan...", to co miałem robić?
  Odnośnie c.d. to odezwij się na pocztę pryw. to pogadamy.
  Putin i Prawy Polak
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:58:59
  Panie Jarku, jaka tam wolność; Pan żartuje... Ale miło tu zaglądać... "Warszawska Gazetę" lansuję - to dobrze czy źle?
  Wszystko przed nami.
  Serdeczności.
  Putin i Prawy Polak
 • Sytuacja jest poważna
  bo wystarczy tylko przypomnieć "Żabkę Orbana" z jego Wielkiego przemówienia...
  "Współcześni kolonizatorzy cierpliwie tropią swoje cele, usypiają i powoli trawią życiowy instynkt oraz odporność wypatrzonych narodów. Dokładnie tak, jak się gotuje naiwną, głupią żabę, powoli, stopniowo podnosząc temperaturę wody. I choć żabka miejsca ma mało, dobrze się czuje, przyjemnie jej, nawet do głowy jej nie przyjdzie, żeby się czegoś obawiać. Zupełnie nie rozumie, a później już nawet nie chce rozumieć, co się z nią wyprawia – zanim otrzeźwieje, już jest ugotowana. Tak wpadają w służalczy stan bycia na czyjejś łasce nawet te narody, które dawniej były dumne i mocne. W ten sposób na szyje milionów rodzin trafia jarzmo, a w ich usta wędzidło. W ten sposób dochodzą do tego, że zamiast zapracowanych i zasłużonych owoców swojej pracy, swoim dzieciom przekazują napęczniałe aż do niespłacalności kredyty, a z nimi skurczone horyzonty swego własnego losu. Tak stało się też z nami po roku 2002. Ludzie nawet nie spostrzegli, że wygodnymi kredytami miło i powoli a zostaniemy ugotowani. W ostatnim momencie wyskoczyliśmy z tego gara."

  Przemówienie Viktora Orbána
  w dniu święta narodowego Powstania i Walk o Wolność 1848-49
  Budapeszt, Pl. Kossutha 15 marca 2012.

  http://naszeblogi.pl/25440-porywajacy-orban-po-polsku

  Polecam także link:
  http://www.radiownet.pl/publikacje/dwa-knesety-69-96#/publikacje/dwa-knesety-69-96

  Panie Zygmuncie - dziękuję Wam, moi Opolanie: tzn. Panu i Kuli Lisowi.
  Twardo staję zawsze po Waszej stronie.
  K. Cierpisz: Zawiadomienie o przestępstwie - Oświęcim
 • To ci komuch Albin S.
  taki tekst napisać!!!

  Polecam przy okazji:
  http://www.radiownet.pl/publikacje/dwa-knesety-69-96
  "Myślicie, że Naród Polski się o tym nie dowie" !
 • @Wrzodak Z. 10:50:48
  "Każdy, kto przyczyniał się do obalenia komuny, niestety, ale i ja służył nieświadomie ustrojowi żydokomunistycznemu, który obowiązuje w innej postaci od 25 lat."

  Panie Zygmuncie, proszę "gorącą głowę" (nie moją post factum rzekomo wtedy, w 68 r.) co jakiś czas sobie chłodzić, żeby nie zdarzały się Panu takie "kwiatki" jak powyżej. Takie zdanie, nawet gdyby było w jakimś sensie prawdziwe, wymagałoby wielu wyjaśnień.

  Pochodzę z domu-kryjówki "Bohuna" Antoniego Szackiego (Brygada Świętokrzyska) i moja świadomość przedlicealna o Wolnej Polsce parła wtedy - ku wyzwalaniu się - jak taran, niezależnie od partyjnych gierek warszawskich. W 1968 r. byłem jedynym w Polsce przywódcą wybranym oddolnie legalnie, choć w całym kraju, nawet w małych miasteczkach, były zamieszki, m.in. w bastionie sowieckiej armii u nas, Legnicy. (Proszę zerknąć przy okazji na mój wpis "Klepsydra 68-89" na tym forum, w którym można dostrzec jak bardzo skomplikowane byly tamte lata itp, itd - http://mikro-makro.neon24.pl/post/103295,klepsydra-68-89 )

  Jako polityk musi Pan ważyć słowa, a także mocno trzymać się realiów i zasad koniunkcji. Co do ogólnego rozpoznania sytuacji Polaków zgoda, ale dróg wyjścia ani Pan, ani ja nie umiemy wskazać, bo chyba los nam przypisany nas przerasta...? Miotając się ufamy Bogu - i tyle...
  BADŹ SOLIDARNY Z ZYGMUNTEM KORUSEM
 • @Wrzodak Z. 22:42:16
  Sz. Panie, czytałem Pańskie teksty i w wielu aspektach wydawały mi się spostrzegawcze oraz - jak sądziłem - uargumentowane. Po powyższej ocenie kwestii Marca'68 - komunały na poziomie magla - muszę jednak zrewidować stosunek do Pańskiej osoby jako potencjalnego polityka. Zapraszam do Krakowa - usłyszy Pan z moich ust przy świadkach to, czego do tej pory opinia publiczna nie może się dowiedzieć o tamtym buncie młodych ludzi, zwłaszcza robotników.
  Dlatego moje zmagania z "wymiarem sprawiedliwości" o prawdę tyle lat trwają. I tzw. wilczy bilet dla dziennikarza, który nie chciał podpisać żadnej lojalki.
  BADŹ SOLIDARNY Z ZYGMUNTEM KORUSEM
 • @lancelot 11:43:04
  Nie zawsze ten zwrotniczy, co za wajchowego robi...
  Pozdrówka!
  WAJCHOWY
 • @night rat 05:23:53
  Wyjaśnienie tutaj:
  http://naszeblogi.pl/43331-wajchowy
  WAJCHOWY
 • @Andy-aandy 07:52:51
  Zapraszam, zapraszam, także Kulę Lisa, choć pewnie na Dworcu NB będzie mógł chyba być jedynie oglądającym przelatujące pociągi czyli czytelnikiem, a nie komentatorem, znając Jego wiedzę, odwagę i spostrzegawczość. Ano pożyjemy, zobaczymy...
  Saluti a Te e tutti altri fedeli lettori!
  WAJCHOWY
 • @nikander 13:25:04
  Sz. Panie,
  wykazywanie, że Żydzi są cwaniakami i rolują Polaków to jedno, a pisanie zrozumiale artykułów na ten temat to drugie.

  Klarowny tekst wymaga pracy, a przynajmniej skupienia autora, żeby coś innym mądrego przekazać. Jeśli ma Pan z tym problemy, to proszę przy każdym zdaniu odwracać znaki (wyobrazić sobie, że przeczyta to ktoś o odmiennych poglądach albo ironista lub cynik), a wtedy uniknie Pan powierzchowności, która jest na tym forum tak irytująca.
  Komentator Kula Lis praktycznie "zrobił" Panu cały ten temat, który tutaj tak nieudolnie został wywołany.

  Najprościej rzucić w kogoś epitetm "szabas-goja", tak jak Żydzi wołają "Aj-waj, oto antysemita!".

  Niech Pan się strzeże takiej symetrii, żeby jej nie wywoływać. Czytelnika musi Pan pozyskiwać argumentacją nie do podważenia. Przynajmniej starać się tak pisać.
  Ukraina – mało co nie spadłem z krzesła.
 • Weź się chłopie w garść, prowadź wywód jak należy...
  "Janusz Lewandowski kazał nam kiedyś wykupić sobie świadectwa udziałowe na żydowską modłe sprywatyzowanych zakładów, za 20 zł. Wszyscy staliśmy się właścicielami polskiego majątku. Póżniej za takie świadectwo można było sobie kupić parę chińskich tenisówek. .

  Ponieważ mnie się także marzy ustawa o spółkach właścicielsko-pracowniczych w Polsce..."

  Logika tego wywodu jest imponująca... Hiatus, brzytwa Okhama, gonitwa myśli...
  Gratuluję, tak pisać, tak trzymać! Czytelnik sam ucieknie, gdzie pieprz rośnie!
  Ukraina – mało co nie spadłem z krzesła.
 • Autor
  "...zamianą miejsca zamieszkania Polaków i wysyłanie ich na rdzenne ziemie żydów chazarskich obecnie – zachodni Kazachstan. Została ona dokonana w celach propagandy i ukazania determinacji Stalina realizującego zaplanowany cel oraz definitywnego przekonania tej społeczności do realizowania masowych mordów, przesiedleń i represji
  w stosunku do Polaków

  Jeśli Polacy zesłani do Kazachstanu mieli zrobić miejsce dla Chazarów (Żydokomunistów, morderców), to zrozumiałym jest, dlaczego obecne filosemickie władze nie robią nic, by repatriować naszych wygnańców-rodaków stamtąd.

  Ważny tekst, gratuluję i pozdrawiam ŚWIĄTECZNIE.
  Emigranci w celach morderczo-rabunkowych.
 • @Kula Lis 62 09:22:04
  Dziękuję za wzięcie udziału w dyskusji - w pełni podzielam Pańskie poglądy. No i jak widać smoleńska nauka poszła w las: Jk pcha się w zagrożoną strefę wpływów (kilku co najmniej światowych drani); brak Mu instynktu samozachowawczego?
  Pozdrawiam przy okazji.
  Jarosław Kaczyński jedzie na Ukrainę.
 • @Czarny Borys 22:50:32
  Gdzie On (Arafat) ma być na tym zdjęciu, bo nie dowidzę?
  A powiedz mi, Czarny Borysie, dlaczego miałbyś (chyba że dla jaj) takie symboliczne coś sobie na czubek głowy dobrowolnie nakładać, będąc w dodatku suwerennym ("chyba że "suwerennym") przywodcą jakiegoś nietalmudycznego państwa?
  Jarosław Kaczyński jedzie na Ukrainę.
 • @night rat 22:56:44
  A dla mnie? Za te jaja... w tytule?
  Dziękuję za uwagę i wpis. Pozdrawiam.
  Jaja z gender
 • @prawi co wiec 22:25:07
  Czyli jaja!!! Dzięki - pozdrawiam.
  Jaja z gender

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930